ANA SAYFA | NE NLP | NEREDE NLP | TÜRKİYE NLP UZMANLARI | NLP LİNKLERİ | NLP HABERLERİ
Kitap Önerileri
Basından Seçmeler
TV'den Seçmeler
Hayata Yön Veren Hikayeler
NLP Haber
NLP Soru-Cevap
NLP Soru-Cevap
MUSTAFA KILINÇ DİYOR Kİ

İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Kitaplar
Sizin Sendromunuz Hangisi?
|| Sayfayı Paylaş ||

İş hayatımızda, maşallah, sendrom zenginiyiz. Cam tavan, tükenmişlik, hasta bina, süper anne, orta yaş… vs vs! Çalışan, bunlardan birine mutlaka yakalanıyor, diyor uzmanlar. Sendromlar insanları fiziksel olarak da etkiliyor. Bir yandan bedensel, diğer yandan zihinsel engeller hem kişiyi hem de çevresindekileri etkiliyor. Motivasyonu, performansı düşen çalışan işinde eskisi kadar verimli olamıyor. Bununla da kalmayıp çizdiği karamsar tabloyla iş arkadaşlarını da olumsuz yönde etkiliyor.

İş hayatında en sık karşılaşılan sendromları ve bunların başa çıkma yöntemlerini uzmanlara sorduk.

İş hayatında stres yapmamıza neden olacak, psikolojik olarak bizi zorlayacak durumlarla karşılaşıyoruz. Aralarında bazıları var ki, neredeyse çalışan herkesin başına geliyor. Bu sıkıntılarla, sendromlarla başa çıkmak için önce onların etkisinde olup olmadığımızın farkında olmamız gerekiyor.

Bazı sendromların üzerinden ufak tefek değişikliklerle gelebilirken bazılarında uzmanlardan yardım almak gerekiyor. Böyle durumlarda çalışanın iş arkadaşları ve yöneticinden gelecek destek de çok önemli.

Sendromlar farklı farklı olsa da çalışanı aynı şekilde etkiliyor. İş yapmak istememe hali, yorgunluk, bıkkınlık, moral ve motivasyon eksikliği, işten soğuma bunlardan bazıları. Bununla da kalınmıyor, sendromdaki kişi karamsar bir ruh halinde olduğu için hem çevresini hem de şirketi olumsuz etkiliyor.

Sendromların belirtileri çok kişisel olduğu için önceden kestirebilmek çok zor.

Sendrom 3 nedenden ötürü ortaya çıkıyor:

  1. Kişinin kendisinden
    Kişi depresifse, özellikle de gelecekle ve belirsizlikle baş edebilme yeteneğine sahip değilse onun için her şey sendrom olabilir.
  2. İşten kaynaklanan sendrom
    Doktorlar ve hemşirelerde çok görülüyor. Her gün birinin sorunuyla uğraşmak bunun en büyük nedeni. Hele bir de bu hastalar ölümcülse…
  3. Örgüt yapısı, süreçler ve sistem
    Örgüt çok yapılanmışsa, her şey belirliyse, yerine oturmuşsa; girişimci bir insan burada sendromlar içine girer. Önüne ne verilirse onu yapması isteniyordur. Bu da insana sıkıntı verir. Ne olacağı belirsiz işletmeler de sendroma neden olur. Benim görevim, yetkim nedir, kime karşı sorumlu olacağım… Bu sorular sendroma sürükler.

Karar alma, ödül ve liderlik süreçlerinde iletişimdeki aksaklıklar da kişiyi sendroma sokacaktır.

Sendrom kişileri sadece zihinsel olarak etkilemiyor. Stres vücudu da vuruyor. Hangi sendrom olduğu fark etmiyor. Bedensel şikayetler hepsinde görülebiliyor. Halsizlik, yorgunluk, bazılarında kilo kaybı veya tam tersi olarak kontrolsüz kilo alışı, mide, bağırsak, sindirim sisteminin bozulması… Yani beyin düzgün çalışmadığı zaman bu durum diğer organları da etkiliyor.

Uzman Psikolog E. Selin Uçal, Psikolog Merve Tepeli Yürüten ve Marmara Üniversitesi Prof. Dr. İnci Erdem Artan iş hayatında en sık görülen sendromları, başa çıkma yöntemlerini ve örnek vakaları anlattılar.

İşsiz kalma sendromu
Hem çalışanlarda hem de iş arayanlarda görülebiliyor. Kişi mevcut işini kaybetme veya iş arıyorsa bulamama korkusuyla bu sendromu yaşayabiliyor. Daha sıkıntılı, endişeli, keyifsiz olabiliyorlar. Dikkatlerini toplayamıyorlar. Motivasyon düşüyor ve hayatındaki diğer alanların da bozulmasına neden oluyor. ‘Şimdi bana ne olacak?’ sorusu yoğun çalışma hayatından birden boşluğa düşüldüğünde duyuluyor. Daha çok beyaz yakalılarda görülüyor.

Vaka örneği
42 yaşında iletişim sektöründe 10 senedir çeşitli pozisyonlarda çalışmakta olan erkek danışan ‘ya beni işten diğerleri gibi çıkarırlarsa?’ ‘aileme nasıl yeteceğim?’ ‘bu yaştan sonra nerede iş bulacağım?’ ‘geleceğimi göremiyorum…’ gibi şikâyetlerden dolayı başvurmuş. Son 6 aydır sürekli olarak bu soruların kafasına takıldığından, geceleri uykusuzluk çektiğinden ve asabi olduğundan dolayı mutsuz olduğunu belirtmiş ve düzenli olarak haftada bir seanslara başlanmış.

Tavsiyeler
Bu genel bir endişe hali olduğu için kişiyi rahatlatmak gerekiyor. Özgüvenini kazanması için çalışmalar yapılabilir. Başka bir öneri de B planını hazır tutmak. Böylece işsiz kalma durumunda en azından bir süre idare edebilecek kazanç elde edilebilir.

Cam tavan sendromu
Psikolojide öğrenilmiş çaresizlik olarak da geçiyor. Kişinin kendine koyduğu sınırın üzerine çıkamaması durumu. Uzunca süre aynı şekilde çalışmış, sınırlarını zorlamamış, kendini bastırmış olan kişiler kendi koydukları sınırlar kadar çıkabiliyorlar. Bu sendrom kişide yetersizlik duygusu uyandırıyor. İşini iyi yapamamasına neden oluyor. Daha çok aile şirketlerinde, aileden olmayan çalışanlarda, üst düzey rollerde kurumsal firmalarda çalışan kadın yöneticilerde daha sık görülüyor.

Vaka örneği
38 yaşında ilaç firmasında çalışan bir kadın yönetici işinden mutsuz olduğundan dolayı başvurmuş. Sonra ki görüşmelerde bu mutsuzluğunun asıl nedeni olarak 3 senedir aynı pozisyonda çalıştığını, patronunun onu takdir etmediğini ve önümüzdeki günlerde yeni görev dağılımlarının yapılacağı; bununla beraber kendisinin bir üst pozisyona geçemeyeceğinden dolayı duyduğu sıkıntılar da ortaya çıkmış. Zaman içerisinde yapılan görüşmelerde asıl gerçeğin iş hayatının yüzünden ailesinden uzak kalmasının, çocukları ile yeterli zaman geçirememesinden üzüntü duyduğundan aslında kişinin kendisinin bu engeli yarattığı saptanmış.

Tavsiyeler
Çalışana cesaret vermek, özgüveni kazanmasını sağlamak gerekiyor. Kendi yapabildiklerinin üzerine neler katabilir, alternatifler neler, bunlara bakmak gerekiyor. Bir başka öneri de yatay kariyer. Yani yukarı değil yana doğru kariyeri geliştirmek, farklı beceriler kazanmak, alanını geliştirmek.

Süper anne sendromu
Çalışan kadının hem eş hem annelik hem de iş hayatındaki rolünü dört dörtlük yapmak istemesi üzerine ortaya çıkan sendrom. Toplumumuzda biraz daha artı bir sendrom olarak görünüyor. Evinin kadını, çocuğuna çok iyi bakar, iş hayatında harikadır gibi söylemler kadının hoşuna gidiyor. Bu nedenle hepsini mükemmel bir şekilde yapmaya devam etmek istiyor. Bu hastalık daha çok aile şirketlerinde ve bankacılık, tekstil gibi sektörlerde çalışan kadınlarda görülmektedir.

Vaka örneği
40 yaşındaki bankacılık sektöründe çalışan kadın danışan sürekli olarak bir telaş halinin olduğundan; hem ev düzenini sağla, hem çocuklarla ilgilen, hem işe koş hem anneye zaman ayır gibi sorumlulukların çok ağır geldiğinden dolayı terapi sürecine başlamış. Zaman içinde en az kendisi kadar annesinindi ‘mükemmeliyetçi’ bir kişilik yapısına sahip olduğu ortaya çıkmış. ‘Ben kimseye muhtaç değilim; kendi işlerimi tek yapabilirim’ düşüncesinden uzak kalıp yardım isteme alışkanlığının kazanılması görüşmeler boyunca ifade edilmiş; öncelikler listesini yapması istenmiş.

Tavsiyeler
İyi bir ajanda ve zaman planlamasıyla bunun önüne çok rahat geçilebilir. Nereye ne zaman ayıracağını bilmek ve gerçekten ona zaman ayırmak önemli. İş bölümü, paylaşım yapmak kadının üzerindeki yükü alacaktır.

Tükenmişlik sendromu
Çalışanın kendini bitmiş, yıkılmış, bıkkın hissetmesi durumu. İşe yeni girildiğinde beklentilerin karşılanmaması, hayal kırıklığı baştan tükenmişlik sendromunun yaşanmasına neden olabiliyor. Tabii ilerleyen zamanlarda da bu sendrom yaşanabilir. Aynı işte uzun süre çalışa çalışa belli bir süre sonra iş rutinleşiyor, bir süre sonra iş bıkkınlığı başlıyor. Hayır diyemeyen, herkesin işine koşmayı seven, her şeyi ben yapayım, iyi yapayım, kim ne isterse karşılayayım düşüncesi olan kişilerde daha sık görülür. Bu özellikler de kişiyi tükenmişliğe iter. Fiziksel ve ruhsal çöküntülüğün en çok yaşandığı sendromdur. Maddi manevi ödüllendirilmedikleri zaman iyice çökerler. Karşı taraftan takdir edilmemek sendromun kopuş noktasıdır. Daha çok hastane ortamında ve sağlık sektöründe çalışanlarda görülmektedir.

Vaka örneği
53 yaşında doktor bir danışan kendini son 3 aydır aşırı yorgun, bitkin ve mutsuz olarak hissettiğini; yaşamdan artık keyif almadığını, işine ve hatta hastalarına olan ilgisinin azaldığını, dengesiz bir ruh hali içinde olduğunu ve mide ağrılarının arttığı şikâyetleri ile gelmiş. Tipik bir ‘tükenmişlik sendromu’ tarifi yapan hasta ile terapiler başlamış.

Tavsiyeler
Hobi geliştirmek, resim yapmak, müzikle ilgilenmek tavsiyelerden biri. İş hayatında yaşanan sıkıntıyı bir yerde boşlatmak gerekiyor. Durum çok ciddiyse uzman birinden yardım alınması tavsiye ediliyor.

Pazartesi-cuma sendromu
Tatil dönüşü işe adaptasyon sürecine pazartesi sendromu deniyor. Haftasonu tatilinden çıkan çalışan iş yapmaya pek gönüllü olmuyor. Moral motivasyonu düşük oluyor. Pazar akşamından başlayan rahatsız edici stres ile boğuşma durumu olarak nitelendirilen ‘pazartesi sendromu’ çeşitli sektörlerde çalışan herkesi etkiliyor. Aynı şekilde Cuma günü tatil planlarının yapılmaya başlamasıyla işler aksatılıyor ve bu da Cuma sendromu oluyor.

Vaka örneği
33 yaşında üretim sektöründe çalışan bir erkek danışan pazar gününden başlayan panik hali ve endişe, özellikle sabahları uykusundan kalkmakta güçlük çekme ama işte bir şekilde vardığında da aşırı yoğun tempo yüzünden zamanın nasıl geçtiğini; hatta farkına vardığında yine hafta sonunun geldiğini; yine pazar aynı endişe ve korkuyu son 4 buçuk aydır yaşadığından dolayı gelmiş. Zamanla, özellikle pazartesileri bir spor aktivitesi, evden çıkmadan bir kahve içme, gazete okuma alışkanlığının kazanılması, işiyle ilgili sevdiği taraflardan başlaması doğrultusunda çalışmalar ‘neden pazartesi günleri kendisini iyi hissetmiyor’ un araştırması yapıldıktan sonra sağlanmış.

Tavsiyeler
Pazartesi işe gitmeden yapılan küçük değişiklikler motive edebiliyor. Mesela erken kalkıp yürüyüş yapmak, kahvaltıyı farklı şekilde etmek gibi. Happy friday uygulamasına benzer bir uygulama pazartesi gününe çekilebilir. Pazartesi akşamına sinema, tiyatro gibi bir etkinlik konabilir.

Hasta bina sendromu
Dünya Sağlık Örgütü nün (DSÖ) raporlarına göre; günümüz insanı zamanının ortalama yüzde 70’ini iş, yüzde 20’sini ev ortamında olmak üzere yaklaşık yüzde 90’ını kapalı mekânlarda geçiriyor. Bu sendromda fiziksel sıkıntılar görülüyor. Binaların bakımsızlığı, iyi havalandırma sisteminin olmaması, temizliğin yapılmaması, uygunsuz çalışma şartları, kaplama halılar sendroma neden oluyor. Binada şikayeti olanlar binadan ayrıldıkça bu belirtileri hissetmiyor. Sendromun belirtileri arasında kuru öksürük, boğaz kuruması, sıkıntı hissi, konsantre olamama, deride değişiklikler, alerjik reaksiyonlar bulunuyor.

Vaka örnekleri
Otomotiv sektöründe mavi yakalı olarak çalışan 27 yaşındaki erkek hasta göğüste daralma, aşırı yorgunluk, sürekli bir nezle hali şikâyetlerinden dolayı başvurmuş. İş ortamı incelemesi yapıldığında binanın havalandırma sisteminde bozukluk da dikkati çekmiş. Aşırı stres altında hissetmekte olan danışan iş yerinin aldığı önlemlerle eski fiziksel sağlığına kavuşmuş; iş stresi ile baş etme teknikleri kazandırılmış.

Tavsiyeler
Bu sendromda çalışanın yapabileceği pek bir şey yok. Çalıştığı ofisin fiziksel şartları konusunda yöneticisini bilgilendirebilir. Daha uygun ortamda çalışma konusunda talepte bulunabilir.

Orta yaş kariyer sendromu
Orta yaş kariyer sendromu genelde orta yaşlarında olan çalışan kişilerin kendi kariyerlerine bakıp tatminsiz olduklarını farketmeleriyle başlıyor. Eskisi gibi yaptıklarınızdan keyif alınmıyorsa, işe aynı hevesle gidilmiyorsa, sorumluluklardan kaçılıyor ya da sorumluluklar hiç yerine getirilmiyorsa, depresif bir ruh hali varsa orta yaş kariyer sendromu ortaya çıkmış demektir .

Vaka örneği
41 yaşında mühendis olarak çalışan erken danışan iş ve özel hayatındaki mutsuzluk, gelecek kaygısı, işine olan motivasyon eksikliği, uyku sorunları ile başvurmuş. Sonraki görüşmelerde kişinin aşırı baskıcı mühendis anne ve babanın tek erkek çocuğu olduğu; aslında kendisinin ressam olmak istediği ama ailesinin yönlendirme ve baskısı yüzünden onları hayal kırıklığına uğratmamak adına mühendislik okuyup bu alanda kariyer yaptığı ortaya çıkmış. Zamanla içinde kalan duygu arzu ve istek ortaya çıkmış ve kişiye yaşamdan zevk almama noktasına kadar getirmiş. Ailesi olduğundan da 40 yaşından sonra bazı riskleri almaması gerektiği gerçekliğinin de ona hem iş hem özel hayatında mutsuz ettiği saptanmış. Bireysel ve çift olarak yapılan terapiler sonrasında kişi yeni hedefler belirlemiş; eşinin de desteği ile de hayatına dair bazı radikal kararlar alarak gelişmeler göstermiş.

Tavsiyeler
Üstesinden gelmek için öncelikle sorunun masaya yatırılması ve detaylı olarak ele alınması gerekiyor. Bunu yaparken de bir uzmanın objektif bakış açısı yardımcı olabilir. Sonrasında kişinin ne yapmak istediği belirlenmeli. İşini mi değiştirecek yoksa işiyle ilgili farklı bir yapılanmaya mı gidecek? Şu anki yaşantısına, bilgi, beceri ve tecrübelerine uygun iş imkanları neler? Bu gibi soruların cevaplarını bulmak, plan program yapmak, iş hayatına yönelik yeni hedefler koymak bu durumun üstesinden gelmeyi kolaylaştırabilir.

Kronik yorgunluk sendromu
Kişi sürekli dinlenmek, uyumak, yatmak istiyor. Bu fiziksel de olabilir psikolojik de. Her ikisinde de bedensel yorgunluk göre çarpıyor. Kişi mutsuz ya da çökmüş bir halden çok günlerdir uyumamış ve hırpalanmış görünüyor. Bu kişilerin uykuya olan ihtiyaçları bitmiyor. Bir derdi olup olmadığı sorulduğunda ise sadece uykusu olduğunu söylüyor. Genellikle kurumsal şirketlerde çalışanlarda; eğitim düzeyi yüksek olan kadınlar da ağırlıklı olmak üzere görülüyor.

Vaka örneği
29 yaşında organizasyon şirketinde çalışan kadın sürekli olarak kas ve eklem ağrıları çektiğinden, kendisini devamlı yorgun ve halsiz hissettiğinden, geceleri zor uyuduğunu ve sabahları zor kalktığından dolayı yaşadığı mutsuzluk nedeni ile başvurmuştur. Bunlara ek olarak da ağrılarından dolayı özel ve sosyal hayatının etkilendiğini dile getirmiştir. Bire bir görüşmeler esnasında danışanın son 4 senedir hiç tatil yapmadığı; sürekli olarak gece geç saatlere kadar çalıştığı ortaya çıkmıştır. Kişinin ağrılarının geçeceğine dair inanç ve motivasyon kazanması; bununla beraber iş yaşantısı dengelemesinin gerekliliği üzerine yönlendirme yapılmıştır.

Tavsiyeler
Öncelikle yorgunluğun fiziksel mi psikolojik mi olduğunu öğrenmek gerekiyor. Sıkıntının ortaya çıkması için bir takım uygulamalar yapılıyor ve gerçek yorgunluk nedeni tespit ediliyor. Bunlar onarıldıktan sonra kişinin hareketi, motivasyonu artmaya başlıyor, performansı yükseliyor.

Kraliçe Arı Sendromu
Kadın patron ya da yöneticilerin, kadın çalışanlar üzerinde strese neden olduğu gerçeği ile son zamanlarda çok karşılaşılıyor. Hemcinsleri tarafından yönetilen kadınlarda depresyon ve strese daha sık rastlanılıyor. Tarafsızlık ilkesi, cinsiyet körlüğü, kadın yöneticilerin bilinçaltındaki “Ben bu noktaya nasıl geldiysem, herkes aynı şekilde gelebilir; başarıyı yüceltme ihtiyacı, kıskançlık, kadın çalışanların çeşitli nedenlerle bir çeşit tehdit unsuru olarak görülmesi sendromun başlıca özellikleri.

Vaka örneği
32 yaşında bankada çalışan bir kadın iş stresinden dolayı başvurmuş. Durum incelemesi yapıldığında kişinin bağlı olduğu kadın patronun, sürekli olarak gündeme geldiği dikkat çekmiş. Anlatılan örneklerde, kadın patron danışanı sürekli olarak aşağılama, aşırı görev yükleme, kendisini onaylamama, en önemli toplantılara dâhil etmeme gibi davranış biçimlerini gösterdiği gözlemlenmiş. Kişi ise doğal olarak zaman içinde mutsuz ve stresli bir hal almış; bu içinde bulunduğu durum ise onu bunalıma kadar itmiş.

Tavsiyeler
Bu durumda kişiyle yüzleşmek, duygu ve düşünceleri aktarmak gerekiyor. Nedenler üzerine düşünmek ve kişinin değerini fark etmesi de bu sendromu atlatmakta önemli faktörler. İş değiştirmek veya sorun yaşanan kişiden kaçmak yerine o kişiyle yüzleşmek gerekiyor.

Başarısız olma sendromu
Sürekli başarı odaklı olmak ve mükemmeliyetçiliği yakalama isteği içinde olmak kişilere beraberinde ağır yük oluşturabilir. Herhangi bir işte, ya başarısız olursam ya beceremezsem düşüncesinin getirdiği sıkıntı kişiyi sendroma sürüklüyor. Sürekli panik halinde ve sıkıntılıdırlar. Konsantrasyonları çok kolay dağılabilir.

Vaka örneği
İşte başarısız olma sendromu ile ilgili bir vaka incelemesi: 35 yaşında bir erkek danışan son zamanlarda yaşadığı sıradan iş hayatından bıkkınlık ve mutsuzluktan dolayı başvurmuştur. Bu durumunun nedenleri araştırıldığında çocukluk döneminde onu çok derinden etkileyen başarısızlıklar gündeme gelmiştir. Zaman içinde de birey ‘ya başaramazsam?’ korkusu geliştirerek yeni şeyleri denememe, kendine inanmama, ileriye bir adım atmak için sürekli olarak bahaneler bulma, işte performans korkusu gibi duygu ve düşüncelerin esiri ortaya çıkartılmıştır. Kişinin kendilik saygısında azlık ve olduğu kişiyi beğenmeme gibi duygular üzerinde çalışmalar yapılmış ve öz- güven kazandırma hedef alınmıştır.

Tavsiyeler
Mümkün olduğunda başarısızlığı kişinin nasıl algıladığını tespit etmek gerekiyor. “Başarısız olursam nasıl olur” hikayelerine bakmak lazım. Kişiyi rahatlatmak gerekiyor. Kafasında oluşan yanlış düşünceleri, yanlış öğrenmeleri uzman yardımıyla değiştirmek mümkün.

Kaynak: Hürriyet İK - Zeynep Mengi


NLP Haberleri kategorisindeki diğer başlıklar
NLP DEPRESYON (NLPDAP)
ŞİZOFRENİ (NLPDAP)
MÜZİK / TERAPİ NLP DAP
KAYGI BOZUKLUKLARI (NLPDAP)
ÜNLÜ / POPÜLER / MEŞHUR NLP UZMANLARI
TÜRK USULÜ NLP
NLP DERNEĞİ / NLP VAKFI
PERFORMANS
MUSTAFA KILINÇ NLP DEĞİŞİM VİDEOLARI
NLP EĞİTİMLERİ NEREDEN ALINMALI?
NLP UZMANLARI DERNEĞİ NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ
NLPDAP ''MİZAÇ TİPİNİZİ BULMA TESTİ''
NLP DAP MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
BEN BU ULUSA HEP MUSTAFA KEMAL GÖNDEREMEM Kİ!!
BEYNİN SANAL BİR GÖZÜ VAR
HARAM VE HELAL!! (BİRAZ TEBESSÜM)
PASİFİK OKYANUSUNDA “49 GÜN TEK BAŞINA”
AŞIRI YORGUNLUĞU ÖLÇEN KAN TESTİ
FELÇLİ HASTALARI YÜRÜTTÜLER
DAMARA NİYET “KALBE” KISMET
YÜZÜSTÜ UYUMAYIN
MUTLULUĞUN UCUZ FORMÜLÜ
HAFTADA 4 GÜN ÇALIŞMAK YETER
BUKET’İN BOT İLE DANSI
''CHP'' VE KURULTAY
KAYIP ''İNSANLIK'' ARANIYOR
NLPDAP BAŞARI KOÇLUĞU SERTİFİKALI PROGRAM
8 YAŞINDA ÜNİVERSİTELİ OLDU
YKS SINAVINA GİRECEK ADAYLARA CAN SİMİDİ NLPDAP
5.5 milyon kişi haykırıyor: Biz de varız
3.2 MİLYON DEPRESYON HASTASI
‘EVLENDİRDİĞİMİZ HASTALARIMIZ VAR’
FENERBAHÇE DEĞİŞİM ALİ KOÇ NLPDAP
SEÇİME GİDEN YOLDA SİYASİ PARTİLERİN “ADAY” BİLMECESİ
UZAKTAN EĞİTİM SERTİFİKA / KİŞİSEL GELİŞİM / NLPDAP NLP
Küpeler, beyne veri ileten sensörlerin çalışmasını engelliyor
UZAKTAN KİŞİSEL GELİŞİM
NLPDAP NLP
NLP TEKNİKLERİ NLP DAP
GELİŞİM / DEĞİŞİM / ÇÖZÜM NLPDAP NLP MUSTAFA KILINÇ
NLPDAP UZAKTAN EĞİTİM KURSLARI
DEVLET BAHÇELİNİN “AF” BİLMECESİ
NLP Dap Uzaktan Değişim Fırsatı
AKCİĞER KANSERİNE KARŞI “BAĞIŞIKLIK TERAPİSİ”
Kendinizi Çok Sevin
NLP Uzmanı – REİKİ Master Sevda Kangal Kılınç ile
Özgüvenin Sevgisi
NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ İLE “LİDERLİK OKULU” 8-17 Ekim 2018
ÖZGÜVEN / İLETİŞİM / STRES / ZAMAN YÖNETİMİ / TOPLULUK ÖNÜNDE RAHAT KONUŞMA PROGRAMI
NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ İLE “ÖZGELİŞİM” PROGRAMI
Hayat Çemberi
AZ TABLET DAHA ÇOK MUTLULUK
AÇLIĞIN SİNİRİ BOZULDU
İZ BIRAKANLAR
İletişimde İkna'nın 4’lüsü
KÖPEĞİNİZE YÜKSEK SESLE KONUŞUN
MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELEDE “BİLİNÇALTI FAKTÖRÜ”
DEĞİŞİMİN ŞİFRELERİ
TELEFONA BAKMAK MUTSUZ EDİYOR
“KIYAMET DEPOSU” GÜÇLENDİRİLECEK
EL ELE TUTUŞ ACIN AZALSIN
YEMEDİ BESLEDİ
Dokun Sev Dili
“ONAYLA” SEV BENİ
Sınav kaygısı için doktora gitti, bu hale geldi
Ne Zaman Bu Hale Geldik?
HAPŞIRIĞINIZI TUTMAYIN
Sevginin Modülü
AŞIRI ALKOL KANSERE DAVETİYE ÇIKARIYOR
1.3 MİLYON DOLARLIK VOTKA BARDAN ÇALINDI
KİVİ CİLDİ KORUYOR MU?
SEFER SIRASINDA PİLOTLAR KAVGA ETTİ
4 GEBEDEN 1’İNİN PSİKOLOJİSİ BOZUK
Nlp Lideri Mustafa Kılınç ile Başarı Koçluğu ile Sağlanan Çözümler
DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE BİR İLK THETA 777 E PROGRAMI
"Yılbaşı" Hazırlığı
NLP Lideri Mustafa Kılınç'tan Ortaokuldaki düğün etkinliğine sert tepki
Aşkın Beyin Üçgeni
Yeni Dönem: "İlke Merkezli Liderlik"
Aşkın Gözü mü Kör, Seni Gözün mü Kör?
DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLAR
ŞAŞIRTAN GERÇEKLER
GÜÇLÜ BAKTERİYE GÜÇLÜ İLAÇ
KÖPEK SAHİBİ OLMAK KALBİ KORUYOR
Oyunun Kuralı
NANE DİŞLERİ GÜÇLENDİRİYOR
ELMAS GERDANLIK 34 MİLYON DOLAR
DİKKAT ÇOCUK ODASINDA BULUNAN TV OBEZ YAPIYOR
BEZELYE KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİYOR
BOĞAZ AĞRISINA KARŞI ZENCEFİL
OBEZİTEDE 35 ÜLKE İÇİNDE 13.SIRADAYIZ
ON AYLIK BEBEK TAM 28 KİLOGRAM
BULGUR KAN ŞEKERİNİ DÜZENLİYOR
BARBİE BEBEK TESETTÜRE GİRDİ
TANSİYON İÇİN YENİ LİMİT BELİRLENDİ
YGS ve LYS Devri Bitti YKS Başladı
Yaşarken İhtiyacınız Olanlar
DÜZENLİ SPOR ALZHEİMER’I ÖNLÜYOR
GREYFURT YAĞ YAKAR
Koyunlar insan yüzlerini tanıyor
YER FISTIĞI ŞEKERİ DENGELİYOR
ŞARAP DOLGU DÖKÜYOR
AYVA, ŞEKERİ DÜZENLİYOR
ÖLÜM NEDENİ 168 YIL SONRA ANLAŞILDI
Yeni Moda TELOMER
Hayatınızı Kazanın
HURMA SİNDİRİMİ DÜZENLER
MANDALİNA KALBİ KORUR
PEYNİR DİŞLERİ KORUR
UYKUSUZLUK BEYNE ZARARLI
SOYA FİLİZİ MEME KANSERİNİ ÖNLÜYOR
UZUN SÜRE EMZİREN DAHA İYİ ANNE OLUYOR
HAMİLEYKEN HAMİLE KALDI TIP LİTERATÜRÜNE GEÇTİ
UYUMAK HAMİLELİK ŞANSINI YÜKSELTİYOR
Prof. İlber Ortaylı’dan A’dan Z’ye Cumhuriyet
Astral seyahatle uçulur mu?
"29 Ekimi" Anlamak
DOMATES FELCİ ÖNLER
MUTLULUK FORMÜLÜ 5.8 MİLYON TL
GÜL YÜZÜM BANA YETER
Sağlık Bakanlığı’ndan hipnoz alanları
YALAN – YALAN – YALAN
TARÇIN ŞEKERİ DENGELER
AĞLAMAK SAĞLIĞA YARARLI
BADEM KABIZLIĞI GİDERİYOR
CHURCHİLL’İN PURO İZMARİTİ 12 BİN DOLAR
MALTA’DA GAZETECİNİN ARACINA BOMBALI SALDIRI!
1 TONLUK KABAK
DEPRESYONA KARŞI ÇİKOLATA TÜKETİN
MANDALİNA FELCİ ÖNLÜYOR
HER GÜN DUŞ ALMAK YAŞLANDIRIYOR
ALZHEİMER’A KARŞI YEŞİL ÇAY İÇİN
Yeni Bir Başlangıç
MUSTAFA KILINÇ İLE “KORKU DUYGUSUNA SON”
Hayat Çemberiniz Ne Durumda?
Eğitim - Öğretim ve Kültürde Başarılı Olmak İstiyor musunuz?
NLP DAP İLE “THETA HEALİNG” TEKNİK UYGULAMALARI
DÜNYANIN EN PAHALI ŞEYİ: DÜŞÜNMEK
Bilgisayar Oyunları Gençleri İntihara Sürüklüyor
Yaşam Enerjisi Vermenin Yolları
‘Işığımız’ 53 milyon dolara satıldı
SARHOŞ GEYİK EVE GİRDİ
NLP KULLANIM ALANLARI VE NLP EĞİTİMLERİ
DEĞİŞİMİN KALBİ “ANKARA”DA ATACAK
Türkiye’de Koçluk ve Koçluk Stratejileri
Eğitimde Fobiden Uzak Dur
B12 vitamini desteği yaşlanmayı önler mi?
Hangi yürüyüşle daha çok yağ yakılır?
Testosteron desteği işe yarıyor mu?
Sabah erken uyanmalar depresyon işareti olabilir
Polisler Şairlerce Dövülecek
RUH SAĞLIĞI BOZULUYOR
FARKINDA MISINIZ?
X KUŞAĞI TELEVİZYON Z KUŞAĞI CEP BAŞINDA!!
AY VE GÜNEŞ’İN DANSI ABD’Yİ KİLİTLEDİ
EN NUMARACI EYLEMCİ
BİYONİK KOLLA BİSİKLET SÜRDÜ
İŞTE SONUÇLAR
'Tek taş' havuç
SU İÇTİ MAVİ OLDU
OKYANUSUN KANATLARI
DUYGUSAL ZEKANIZ KAÇ? EQ TESTİ
Ekrana bakıp geçmek yasak
HARİKA İKİ MUTLULUK FORMÜLÜ
Şeridini koruyan otomobiller
‘Aşk’ Başlı Başına Bir Dünya
Mutluluk akarsuyu
Affetmenin mutluluğunu yaşayın
MUCİZE
İşte New Age Sahtekarlığı
BOŞ VAKİT İNSANLARI PARADAN DAHA ÇOK MUTLU EDİYOR..
AİHM: Seks her yaşta önemlidir..
Kadınlar Ne İster? Erkekler Ne Verir?
Ne istediğini bilerek yaşamak
Hayatınızı Kazanın
15 TEMMUZ RUHU
KİŞİLERİ YÖNLENDİREN 19 DAVRANIŞ KALIPLARI
ETKİN LİDERLİK KİTABI
NLP İLE BAŞARININ İÇ OYUNU
SİZE YALAN SÖYLEDİLER (1.BÖLÜM)
Öfkenizi tanıyor musunuz?
İçimizdeki gerçek
SİZE YALAN SÖYLEDİLER (2.BÖLÜM)
NLP İLE ETKİN KOÇLUK kitabı
FİDYECİ MAYMUN ÇETESİ
İŞ STRESİNE KARŞI KEDİLER DE OFİSTE
ŞEKER, KANSERİN ENERJİSİ ÇIKTI
BEŞ KUŞAK BİR ARADA
KANSERİ DİZE GETİRECEK VİRÜS
60 BEBEĞİN KATİLİ
Hafıza kaybına karşı haftada 3 gün yürüyüş
NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ İLE “LİDERLİK OKULU” 18-27 ARALIK 2017
FARKLI BAKIŞ AÇILARI OLUŞTURUN
Başarı şifresi
DUYGUSAL BEN-DUYUSAL ZEKA
Konu sadece 30 saniye
CHP'de Kılıçdaroğlu'nun liderliği
NLP UZMANLARI 6.(ALTINCI)KEZ “MUSTAFA KILINÇ” DEDİ
MS’DE SUÇLU BİR PROTEİN OLABİLİR
300 MİLYON DEPRESYONDA
ŞAŞIRTAN GERÇEKLER
Modern cerrahinin babası Müslüman bilim insanı: Zahravi
İnsanlık uzaylılardan sinyal mi aldı?
GALAKSİMİZİN İKİ BENZERİ DAHA BULUNDU
DÜNYA'NIN MANYETİK ALANI NETLEŞİYOR
DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLAR
Yılın Fırsatı Nlp Lideri Mustafa Kılınç ile ONLINE Değişim Programı
İNATÇI ÇOCUKLARLA BAŞA ÇIKABİLMENİN YOLLARI
ÇOCUKLARDA ÖFKE NÖBETLERİ
YOKSUL ÖĞRENCİLERİN YÜZDE 80’İNİN İNTERNETİ YOK
NE KADAR DEĞİL, NASIL ÇALIŞTIĞINIZ ÖNEMLİ
KADINLARIN 10 İLGİNÇ FARKI
İŞSİZLİĞİN REÇETESİ DOKTORA EĞİTİMİ
ÇALIŞANLARIN İLK SIKINTISI: MAAŞ
BAŞARISIZ İNSANLARIN 10 ÖZELLİĞİ
YAPAY ZEKA BİZİ YOK EDEBİLİR Mİ?
DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLAR
ŞAŞIRTAN GERÇEKLER
ANLAMLI SÖZLER
BEYİN: ZOR OLANA YANLIŞ DEME EĞİLİMİNDE
YEDİ GEZEGENDE AKILLI YAŞAM İZİNE RASTLANMADI
ŞAŞIRTAN GERÇEKLER
DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLAR
DENEY AŞKININ DONDURDUĞU ÜNLÜ BİLİM İNSANI
ARILAR ARKADAŞLARINDAN TOP OYNAMAYI ÖĞRENİYOR
YGS Sınavında Başarının Sırları
KUANTUMLA nasıl zengin olabilirsiniz?
ŞAŞIRTAN GERÇEKLER
BEYNİMİZ, ANLAMADIĞIMIZ ŞİİRDEN BİLE HOŞLANABİLİYOR
DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLAR
NASA açıkladı: Dünya'ya benzer, su ve canlılık barındırabilecek 7 gezegen bulundu
YGS SINAVININ CAN SİMİDİ
İdealhaber.com'dan Dev Eğitim Hizmeti
Sınav kaygılarını bu teknikle çözebilirsiniz
AİLE VE ÖĞRENCİLER İÇİN 15 TATİL KILAVUZU
İçimizdeki gerçek
Kutsal Kase: Beyin Kullanma Kılavuzu
Mucize
Terör kimi vuruyor?
2016'ya veda ederken
Seçimini yap harika bir hayat yaşa!
Hayat Çarkının Yönünü Belirlemek
Aile çocuk üçgeninde 7 ipucu
2016’YA VEDA
SORUNLARINIZI İYİ KARŞILAYIN
İŞ BİTİRİCİ OLUN
SİHİRLİ GÜCÜ KULLANIN
BEKLENMEDİK KİŞİ OLUN
NEREDEYSEN ORADA OL
ŞANS DAĞITICI OLUN
MUTLULUK
REKABET
OYUN KURUN
ANNENİZİN SESİNİ KISIN
BİR ŞEYİ KÖTÜ YAPIN
ZEVKİ SEÇİN
DÜŞÜNEN BİRİ OLMAK
HEYECANLI OLMANIN CİLVELERİ
NLP İLE TRANS VE DEĞİŞİM PROGRAMI
TOPLULUK ÖNÜNDE KONUŞMA VE SUNUMLARDA “4 MK” MODELİ
KORKULARIN SİLİNMESİ EĞİTİM PROGRAMI
“BİLİNÇALTI TEMİZLİK” EĞİTİM PROGRAMI
ANNE VE BABA OLMA SANATI
ÜNİVERSİTE VE ÖĞRENCİLERE 10 ÖNERİ
YENİ NESİL AKILLI TELEFONLARIN KURBANI MI OLDU?
MUSTAFA KILINÇ İLE “AŞK KOÇLUĞU” PROGRAMI
HEYECANINIZI ALIP, BAŞARI VERİYORUZ
NLP LİDERİ
BAŞBAKAN KİM OLACAK
İÇİN İÇİN NEDEN BAŞKALARININ BAŞARISIZ OLMASINI İSTİYORUM?
MUCİZE
DAVRANIŞLARIM NEDEN BAŞKALARININ DAVRANIŞLARINA GÖRE DEĞİŞİYOR?
KENDİMİ YETERSİZ HİSSEDİYORUM
AKILLI TELEFON BAĞIMLILIĞI
YGS BİTTİ ŞİMDİ SIRA LYS’DE
İSTEKSİZLİK
İÇ SESİMİ NASIL SUSTURABİLİRİM
TÜRKİYE GAZİLER VAKFI İLE NLPDAP MERKEZİNDEN NLP DAP BAŞARI KOÇLUĞU PROGRAMI
HEYECAN
GELECEK KAYGISI
KADIN OLMAK
GEÇMİŞTEN KURTULMAK
FOBİ
YGS SINAVINA DOĞRU
BUNALIM
BIKKINLIK
NLP LİDERİNDEN YILIN İLK FIRSATI
MHP YÖNETİMİNE ÜMİT ÖZDAĞ BARKODU
ALERJİ
ALDATILMA KORKUSU
HERŞEY BAHANE EVLİLİK PROGRAMLARI İLE UYUMAK ŞAHANE (!)
TELEFON DOLANDIRICARI KORKU OTOHİPNOZU UYGULUYOR
SINAV HEYECANINI AŞMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER
NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ YAŞAM REÇETESİ PROGRAMI
15 TATİL CAZİBESİ
YGS'YE DOĞRU
GÖRÜNMEZ EL
ODAKLANMAK YARATMAKTIR
HEYECAN SORUNLARINIZA SON
SORUNLARINIZA “BİREYSEL” ÇÖZÜM SUNAN EĞİTİM PROGRAMLARI
SINAV HEYECANI, BIKKINLIK VE KORKULARINIZA ELVEDA EĞİTİM PROGRAMI
ETKİN “LİDER-YÖNETİCİ” EĞİTİM PROGRAMI
“YAŞAMDA BAŞARIYA GİDEN YOL EĞİTİM PROGRAMI”
NLP DİPLOMA VE NLP PRACTİTİONER EĞİTİM PROGRAMI
NASIL ÖZGÜVENLİ OLABİLİRİM EĞİTİM PROGRAMI
“NLP KOÇLUK” PROGRAMI
“KIZGINLIKLARIMIZIN KAYNAĞI KORKULARDAN KURTULMA” EĞİTİM PROGRAMI
ETKİLİ SATIŞ PAZARLAMA TEKNİKLERİ EĞİTİM PROGRAMI
Yüz İfadesi Testi
Beden Dili Testi
Uzayda gülen yüz görüntülendi
Mars halkalı olacak uydusunu kaybedecek
Klasik diyetlerle kilo vermek zor
Plüton'da bir gün, 6.4 güne eşit
Özel ışık ve sesle uyutan gece lambası
Kabak çekirdeği stresi azaltıyor
Alzheimer'a karşı muhteşem dörtlü
Espri anlayışında bunama işareti!
Gece kaşınan ayak, hastalık habercisi
Laboratuvarda ses teli üretildi
SINAVLARDA NASIL BAŞARILI OLUNUR
MUTSUZ EVLİLİKLERE SON
MERHABA STRES
ETKİN LİDER KILAVUZU
Kansere karşı yayla muzu
T.rex'ler birbirini yiyiyormuş...
Camiye giren çita evcil çıktı
Öksüz zürafayla fil 'kanka' oldu
Dünyanın en üzgün köpeği artık mutlu
Protez bacaklarıyla tekrar ayağa kalktı
NLP İLE ETKİN KOÇLUK
KADINLAR NE İSTER ERKEKLER NE VERİR
100 yaşında hâlâ çalışıyor
Bağışıklık hücresi şizofreni habercisi
Köpeklerin genetiğini değiştirdiler
Göçmen nineler korosu kayıtta
Mustafa Kılınç Blog
Doğum sancısı aerobikle azalıyor
Yaşlılar, alzheimer ile unutkanlığı karıştırıyor
Seçmenlerle konuşmak yasak
Konuşmayı geciktiriyor
Yaz bebekleri daha sağlıklı ve uzun oluyor
Uykusuzluk sanılandan tehlikeli
Yurt hayatına hazır mısınız?
Büyük beyinli daha zeki değil
Yaşlılığın 5 avantajı
Erkekler habire seks düşünüyor
Doğum sancısı aerobikle azalıyor
Yaşlılar, alzheimer ile unutkanlığı karıştırıyor
1 KASIM YOLCULUĞUNDA ADAYLARDAKİ TÜKENMİŞLİK SENDROMU
BAŞARILI OLMAYI ENGELLEYEN “BAŞARISIZLIK”
BAŞARININ HAZZINI DENEYİMLETEN “SINAV KOÇLUĞU PROGRAMI”
ÇÖZÜM SUNAN BİREYSEL EĞİTİM PROGRAMLARI
“NLP KOÇLUĞU” EĞİTİM PROGRAMI
KİŞİLERİ DAVRANIŞ KALIBINDAN TANIYIN
İngiltere'de yapılan araştırma, daha çok seks yapanların daha çok kazandığını ortaya koydu
Hafızasını geliştirmek isteyenlere tavsiyeler
Mutlu olmanın bilimsel açıdan kanıtlanmış 12 yolu
En sinsi 5 kanser türüne 'ne kadar yakınsınız'?
Çekinmeyin, işinizden zevk almaya bakın
Başarı için yapılmaması gereken 20 şey
Baş ağrısını kapı dışarı etmenin 8 yolu
LİDERLER VE SON DURUMLARI
UMURUNDA MI DÜNYA
ŞARLATAN VE ÇAKMA GELİŞİM UZMAN MODASINA DİKKAT
NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ’TAN BİR İLK DAHA ONLINE MAĞAZAMIZ HİZMETİNiZE AÇILMIŞTIR
GÖRDÜM, DUYDUM, HİSSETTİM ‘Bİ OTEL’ İ
ÖZDENETİM SAĞLAMANIN OLAĞANÜSTÜ ÖDÜLÜ
NLP Uzmanlar Derneği 5.Olağan Genel Kurulunda Sandıktan 5. Kez MUSTAFA KILINÇ Çıktı
Yalanın 7 Sırrı
Son Dakika
Seçim Nasıl Kazanılır
SİZİN İÇİN BİREYSEL ÇÖZÜM
Etkin Liderlik
SEÇİME GİDEN YOLDA SİYASİ KOÇLUK MODELİ
Anahtarınız
NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ BAŞARI TOPLAMAYA DEVAM EDİYOR
2015 ANAHTAR YILI
Sıfır Stres Ölümdür
Özgüveniniz Yoksa Yola Yalnız Çıkarsınız!
Heyecanlı Olmak Kaderiniz Değildir
YENİDEN DOĞMAK
İlişkilerde Sorun Yaratan 10 Söz
BEYNİNİZİ GENÇ TUTABİLMEK İÇİN
ANAHTAR BEYİN EĞİTİMİ 24-25 Eylül 2016
TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ’IN RESMİ WEB SİTESİ ARTIK HİZMETİNİZDE
Ticari Şirketlerde Bölünme
NLP Lideri Mustafa Kılınç'tan Türk Kızılay'ına Biz Bilinçli Takım Olma Semineri…
NLP Lideri Ses Getirmeye Devam Ediyor!
Kamulaştırmasız El Atma
Soru İşaretlerini Çoğaltan Bir Çocuk Hastalığı
İşyerindeki Gayriresmi Liderlikte Cinsiyetçi Önyargılar
Nöbetleri Engelleyen Cihaz
İNSANLARIN SEVGİ DİLLERİ EĞİTİM PROGRAMI 7-8 Mayıs 2016
NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ İLE CESARETİ GELİŞTİRME EĞİTİM PROGRAMI 8-9 EKİM 2016
Bush'un Fırçasından Çıkan Liderlerin Yüzleri
Müzisyenlerin Yeni Sorunu: Politik Seslerin Farklılığı
Semenderlerin Ormandaki Ağır Görevi
Otizme Karşı Bir Terapi: Çizgi Filmler
Merağın Ahlaki Gücü
Film Yıldızları Yerine CEO'ları Kıskanmak
Ceza Hukukunda Uzlaşma Müessesesi
Sosyal Roman Serileri
Profesyonel Güreşin Online Geleceği
Çocuklar İçin Güvenli Web
Türkiye Sigara İle Savaşta İlk 5'te
Türk Hukukunda Küçükler Bakımından Evlat Edinme
Sosyal Değişimin Mimarı Ödüllendirildi
İş Hayatı Ve Özel Hayat Arasında Bir Denge Kurmak
İyilik Yap, İyilik Düşün, İyi Hisset
Asıl İşveren - Alt İşveren İlişkisi
İş Sözleşmesinin Geçersizliği (Butlanı Ve İptali)
Renklerin Devrine Geri Dönüş Yapmak
Gerçek Öykülere Sanatsal Nefes
Tedavi Amaçlı LSD Kullanımı Tekrar Gündemde
Beyin Eğitiminin Etkisi Hakkında Tartışmalar
Bireyselcilik Çağı
En Derindeki Benlik
İş Hukukunda Fazla Çalışma
Yeni Bir Pop İdolü: Priyanka Chopra
Risk Alarak Başarı Kazandı
Carl Sagan'ın Cosmos'u Yeniden Başlıyor
İş Dünyası Teknoloji Meraklısı Gençliği Cezp Ediyor
Fethedilmeyi Bekleyen Yeni Dağlar
İşveren Vekilliğinin Şartları ve Sorumlulukları
Adımlarınıza Neşe Katan Enerji Barlarıyla Tanışın
Hayalet Melodiler Beyne Işık Tutuyor
Filmler, Çiftler İçin Terapi Olabiliyor
Suyun Bize Anlattığı Şeyler
Küçük Evlerde Yaşamak Zorunda Kalan İnsanlar
İnternet'in Bilinmeyen Yüzü
Hekimin Sır Saklama Yükümlülüğü
Limited Şirket Esas Sözleşme Değişiklikleri Nasıl Olur?
İklimle İlgili Büyük Resmi Görmek
Erkek Agresifliğine Dair Yeni İpuçları
Profesörlerimiz Önemsizleşiyor
Limited Şirketin Kuruluşu Önem Arz Etmektedir
NLP Lideri Mustafa Kılınç Tüm Eserleri Tanıtım Videosu
Kalp Ve Aklın Düşmanı: Hareketsizlik
Yaşlı Bir Zihin, Daha Dolu Bir Zihin Olabilir
Kar Baykuşlarının Gelişi Heyecan ve Merak Uyandırıyor
Sonsuzluğa Bir Değer Biçmek
Limited Şirketin Kuruluşuna İlişkin Temel Esaslar
Şirketler De İnsan Organizmasına Benzer
NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ İLE 19 AYRI TEKNİKLE DUYGULARINI DEĞİŞTİR EĞİTİM PROGRAMI
NLP ile ETKİN DİKSİYON & DUYGU-BEDEN DİLİ & İLETİŞİM ve İKNA SİHİRBAZI OLMA EĞİTİM PROGRAMI
NLP Lideri Mustafa Kılınç’tan VİCDANİ ZEKA Eğitim Programı
NLP Lideri Mustafa Kılınç'ın NLP Uzmanları Günü Kutlama Mesajı
Ücretlerin Banka Kanalı İle Ödenmesi Zarureti
ÇARE “SİZSİNİZ”
Kredi Kartı İle Yapılan Alım-Satımlara Ve Kredi İşlemlerine Getirilen Sınırlama
Her Gün Vitamin Almanın Pek Yararı Yok
Beyin Ölümünün Ötesi
Başarının İç Oyunu Kitap Tanıtım Videosu
İş Güvencesi - İşe İade
Pasaklı Bebekler Daha Çabuk Öğreniyor
Ekip Hedef Belirledi: Depresyon
Eğitimli Ve Genç Avrupalılar Çaresizce İş Arıyor
İngilizler Zindeleşmek İçin Kış Aylarında Soğuk Suda Yüzmeyi Tercih Ediyor
İçimizdeki Gerçek Kitap Tanıtım Videosu
YGS-LYS Adaylarına NLP DAP İle 15 Tatil Fırsatı
Yeni Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un Getirdikleri - 4
Yeni Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un Getirdikleri - 3
19 Davranış Kalıbı Kitap Tanıtım Videosu
Yeni Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un Getirdikleri - 2
2013'ün Son Durağı 2014'ün İlk Durağı
Hayatınızı Kazanın Kitap Tanıtım Videosu
İnternet Üzerinden Eğitim Denemesi Başarısız Oldu
İlham Veren Kocaman Böcekler
Uyuşturucuda Zihniyet Değişikliği
Yeni Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un Getirdikleri - 1
Kadınlar Ne İster Erkekler Ne Verir Kitap Tanıtımı
Usulsüz Tebligata Dikkat
Hissesini Devreden Ortak, Devir Sözleşmesi Tescil Ve İlan Edilmese Bile Devirden Sonraki SGK Primlerinden Sorumlu Değildir
Neden Y?
Başkasına Hayatı Zehir Etmek
Kafesteki Adalet
Kitlelerin Yeni Sporu Satranç
Shakespeare'i İyi Oynamak İçin Ne Gerekiyor?
Mikropsuz ve Steril Hayat Alerji Yapıyor
İzlenmeyen Filmin Yarattığı Tutku Dünyaya Yayılıyor
Doğru İnsanı Bulmak İçin Tek Bir Öpücük Yeterli Olabilir
Yapıcı İnsanlarla Tanışın
İyimserlik ve Huzursuzluk
Bugünkü Görev: Hiçbir Şey
NLP Lideri Mustafa Kılınç'tan Yaşam Boyu Liderlik Eğitim Programı
NLP Lideri Mustafa Kılınç'tan Anahtar Şifreler Eğitim Programı
Dünyadaki Oksijenin Bolluğu ve Bu Bolluğun Kaynağı
Yanı Başımızda Kölelik
Yerçekimi'nde Risk Gerçek
İnsanları Teröre Yönelten Nefret
Sanat Eserlerine Zarar Verenlerin Gerçek Amacı Ne?
Balinanın Nefesindeki Sırlar
Kadınlar İçin Sekste Hayal Gücü Önemli
Kurt mu, Koyun mu, Ne?
Daha Yaşlı ve Yoksul
Güven Yok Olduğunda
NLP Lideri Mustafa Kılınç; Her hafta Pazartesi günleri TRT HD resmi sayfası ve Facebook Sayfasında takipçileriyle buluşuyor.
Yol Tutmasının Nedenleri Araştırılıyor
Telefonunuz Değil Siz Davetlisiniz
Sıfır Stres Ölüm Demektir
NLP DAP ARTIK CEBİNİZDE İLKLERİN VE YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ NLP DAP 'DAN BİR İLK DAHA SİZLERLE "NLP DAP MOBİL UYGULAMA"
Nlp Lideri Mustafa Kılınç'ın Yeni Kitabı Çıktı
NLP Lideri Mustafa Kılınç'ın Yeni 7. Kitabı Hayatınızı Kazanın Okuyucularıyla buluştu.
İlişkilerde Mutluluk Şablonları
Kadın Beyni Mi Daha Büyük? Erkek Beyni Mi?
Yaşlılar İçin Tasarlanan Telefonlar
Kara Kutular Mahremiyete Zarar Veriyor
Gerçek Bir Empati Deneyi
Mizah Bilim Ve Matematik
Alternatif Gerçeklikler
Suçla Savaşanların Silahı Kalemle Kağıt
Rujdaki Gizli Tehlikelere Dikkat
Kansere Ne Zaman Kanser Demeli?
Mahremiyet İstiyorsanız Odanıza Kapanın
Kıskançlık Krizinden Kurtulun!
Kızılderililer Atlara Düşman Kesildi
Geyik Muhabbeti
GDO'lu Altın Pirinç
Kara Büyüyle Savaşan Hintli Öldürüldü
ABD Vatandaşlığına Burun Kıvıranlar
Bir Bilene Soralım, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olmalı?
NLP Lideri Mustafa KILINÇ İle Zihinsel Performansınızı Artırın 16-17 NİSAN 2016
Siyasi Parti İlçe Başkanlarına Yerel Seçim Önerileri
Akademik Kariyer
Devleti Olmayan Adama Göre Barışa Giden Yol Dünya Vatandaşlığında
Tutsak Orkalar Tartışma Yaratıyor
İbadet Bağımlılığı
Mısırlı Generalin Niyeti Belirsiz
Yaz Mevsiminde Geçmişe Özlem Duygusu Kolayca Uyanabiliyor
Tatil Uyanıkları
TÜRKİYE'DE BİR İLK" "USTAOĞLU OTOMOTİV" MOBİL UYGULAMASI İLE OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE ŞİMDİ GOOGLE PLAY STORE'DA
Sözcüklere Yer Yok
Çok Kişilikli Dergiler Çağındayız
NLP Lideri Mustafa Kılınç İle 21. yy'da Düşünce Yönetimi Ve Stratejik İletişim Eğitim Programı 13-14 Eylül 2014
Az Uyku Sağlığa Zararlı
Ebeveyn-Çocuk İlişkisini Yürütmek Zor
İnovasyon ve Yönetici Maaşları Arasındaki Bağ
Çalışma Hayatında Bu 10 Cümleyi Sakın Kullanmayın
94 Yaşında Hâlâ Belleğin Sırlarını Araştırıyor
Çocukları Takip Etme Dürtüsü
DNA'nın Karanlık Sırları
Akıllı Telefonlar Bizi Aptallaştırıyor Olabilir
Kişi Olmanın yolu
NLP DAP İle Tükenmişlik Sendromlarına Son Eğitim Programı
Türkiye’de İlk, NLP Lideri Mustafa Kılınç’tan Konuşan Kalem Davranış Kalıpları Eğitim Programı
NLP Uzmanlar Derneği 4.Olağan Genel Kurulunda Sandıktan 4. Kez MUSTAFA KILINÇ Çıktı
Sosyal Fobik Öğrencilerde Can Simidi "NLP DAP" Modeli
Starlar Aslında Çok Utangaçtır
Düşünce Gücüyle SMS Atın
Yaşam Koçluğu Eğitim Programı 20-21 ŞUBAT 2016
NLP İle Özgüven Herkese Lazım 8-9 Mart 2014
Öfkeyle İşten Ayrılmak Kötü Bir Fikir
İş Bulmanın Yeni Yolları
Her Şeyin Bir Adabı Var
Sanal Bir Beyni Hayata Geçirme Çabaları
Kişisel Gizliliğin Artıları ve Eksileri
TRT HD’DEN FARK YARATACAK PROGRAM “KAHVE İÇERKEN” 7 NİSAN 2013’te… Burak GERÇEK’le yayına başlıyor.
Uzmanından YGS Uyarıları
3Bilgi Bahane Değil, Çözüm Üretiyor
NLP Lideri Mustafa Kılınç'tan 'TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisinde' Yayınlanan 'NLP Bilimsel midir?' Yazısına Çok Anlamlı Cevap
‘LİDERLİK YETENEKLERİNİ GELİŞTİR’ EĞİTİM PROGRAMI
NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ ile ‘YAŞAMA SANATI’ EĞİTİM PROGRAMI
NLP ile ‘ETKİN DİKSİYON & DUYGU-BEDEN DİLİ & İLETİŞİM ve İKNA SİHİRBAZI OLMA’ EĞİTİM PROGRAMI
TÜRKİYE’DE BİR İLK SINAV HEYECANINA/ÖZGÜVEN SORUNUNA ÇÖZÜM ‘SARMAL KOÇLUK MODELİ’
MUSTAFA KILINÇ İLE ‘SİYASİ KOÇLUK MODELİ’
Birinci Kural: Tüm Kuralları Çiğne
Ses, Gürültü ve Bitmek Bilmeyen Sessizlik Arayışı
NLP Koç Ziya Ustaoğlu'nun Şubat Röportajı
Tehlikelerin Gerçek Olduğu Bir Dünyada Kaygı
Cinayetler ve İlaçların Çatışması
Ya Sabır Çektiren 10 Kalıp
Sonsuzluğu Yeniden Düşünüyoruz
Yaşlanan Beyin Dolandırıcıyı Kolay Tespit Edemiyor
Mehmet Ali Birand'dan Kötü Haber
Her Göz Kırpma Beyin İçin Siesta
NLP MODEL
İş Sağlığı ve Güvenliğinde Yeni Dönem
IQ Testi Zekâ Ölçme İçin Yetersiz
Travmanın ardından neler oluyor?
Psikiyatrist Medyuma 1 Yıl 8 Ay
Alışkanlıklar Sosyalliği Besliyor
Bu El Hareketlerini Asla Yapmayın
STRES DUYGUSUNDAN KURTULMANIN ‘20 ETKİN YÖNTEMİ’
DUYGULARINI DEĞİŞTİR
NLP Liderinden “Hayalimdi Gerçeğim Oldu”
09 Mart 2013 Cumartesi günü NLP ile AİLE ve ÇOCUK BAŞARISINDA “3D” SEMİNERİ
NLP PRACTITIONER PROGRAMI
NLP Lideri Mustafa Kılınç’tan “VİCDANİ ZEKA” Eğitim Programı
İnsanlar Nasıl Değişir?
İyilik İnsandan İnsana Bulaşabilir mi?
Uzmanlar Bile Kişilik Bozukluklarını Tanımlamakta Zorlanıyor
Herkese Açık Ders Devri
Olasılıklar Çağı
Kahkaha, Sıkı Bir Antrenman Gibi Vücuda Doğal Uyuşturucu Salgılatıyor
İz Bırakan Öğretmenler
Alzheimer Hastalığına Işık Tutan Bir Aile
Cinayet Davalarının Sırlarını Bilim Çözüyor
Öğretmenlerin Korkulu Rüyası: FARANJİT
İnsanlık Gittikçe Aptallaşıyor
Obama İçin İkinci Şans
İsteyenler İçin Daha Uzun Yaşamanın Sırları
Ben Neden Hayat Yanlısıyım?
Uzun Saatler Çalışmak, Verimli Çalışmak Demek Değil
Tablet Bilgisayar Çağında Doktorluk
İşyerinde Öfke Kontrolü Nasıl Sağlanır?
Etki Yaratmak
Yanlışın Zaferi
İçimizdeki Gerçek
NLP ile Etkin Koçluk
Sessizce Veda Edemeyenler İçin İnternetin Cazibesi
Hayvanların Kafatası Doğada Karşılaştıkları Tehlikeleri Yansıtıyor
Para Karşılığında İyi Kitap Eleştirileri
Antik Mısır'daki Hayata Işık Tutan Kelimeler
Ölçüsüz Konuşmalar İnternetten İş Yerine Yayılıyor
Nedir Olumsuz Düşünce ve Etkileri?
Yaşadığımız Dünyanın Gerçek Hali
Çocuk Felcine Karşı Bitmemiş Bir Seferberlik
UZMAN HAMİLE YAŞAM KOÇLUĞU
Enerji, Kirlilik ve İnternet
EMPATİ ve NLP
Kişilik Gelişiminde Çocukların Meta Programı
Kendini Kandırmanın da Sınırları Var
Beynin ve Vücudun Sırları Çözülüyor
FARKI YARATAN İNANÇ VİZYONU
Arjantinliler Terapi Koltuğunda Dertlerini Unutmaya Çalışıyor
Sabahçılar Gece Kuşlarından Daha Üretken
İNOVATİF NLP ve NLPDAP ( İ – NLP )
‘Beni Takip Edin’ Diyenler Kazanır – 29.07.2012
Bu Dilleri Biliyorsanız MİT Sizi Arıyor
Kuzey Kore'de Etek Boyundan Lider Analizi
Mutluluğu Satın Almak İçin Nasıl Para Harcıyoruz?
Abi, Abla Yasak
Obama'nın İnanılmaz Sıkıcı Fikri
Yapay Tatlandırıcıyla İlgili Soru İşaretleri
İnternet Ebeveynlerle Çocukları Yakınlaştırdı
NLP ile Grup Eğitimleri
LYS’YE DOĞRU BAŞARI STRATEJİLERİ
Ebeveyn Depresyonu Görmezden Geliniyor
Beyindeki Haplar
Erkek ve Kadın Neden Aldatır
Cihaz Düşünceleri Komuta Çevriliyor
Halk Yıkılmış Kasabanın Ölmesine İzin Vermiyor
ÇOCUKLARDA ÖZGÜVENİN TEMELİ
NLP Model Mustafa Kılınç
Kişilerin ‘Sevgi Dili’ Stratejileri Çözüldü
Aşırı Stresli Uçak Yolcularına Masaj
Daha Çok Resim, Daha Az Söz
Sentetik Şeker Beyne Zarar
Liderlik Yap, Takip Et ya da Yoldan Çekil
Kadınlar Arasındaki Bağ Sadece İnsanlara Özgü Değil
BU REKORLAR GARİP AMA GERÇEK
Beyin hastalıklarına tek bir ilaç yetecek
Depresyona ELEKTROŞOK
Çocuklar ve Büyükler İçin TV Seyretme Stratejisi
Yaşam Yolculuğunda 10 Farklı Kişilik Bozukluğu
YGS SINAVINDA BAŞARININ HAZZINI NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ’LA YAŞADI
Düzenli Aspirin Kullanmak Ne Kadar Zararlı?
Daha Fazla Odaklanmak İstiyorsanız, Doktor Önlüğü Giymeyi Deneyin
Yeni Moda: Cehennem Sıcağında Egzersiz
CEO'ların Talih Kuşu
Antidepresan Almak Depresyona Çare mi?
Adab-ı muaşeret (Görgü/Ahlak) Kuralları
Yönetimde Protokol Kuralları
Mülakatçıyı Delirtmenin 20 Yolu
Kafein ağrı kesicilerin etkisini artırıyor
Sınav Stresi Can Aldı!
Alışkanlıklarından Kurtulamayanlara Yeni Âdetler
Tümörleri Yok Eden Virüsler
NLPDAP’ın YGS ZAFERİ
YGS Sınavına Doğru Yapılması Gereken Öneriler
Ünlülerin Evliliklerine Ömür Biçen Formül
Çiftler İçin Terapi Hiç de Kolay Değil
Hafızanın Sırlarının Peşinde
Felçlilere 'Oyunla' Fizik Tedavi
Parmakların Etkileşimi Mercek Altına Alındı
Dışadönük ve İçedönük Kişiliklerde Zıtların Birlikteliği
'Haylaz' Çocuğunuz Hiperaktif Olabilir
Depresyon Fayda Sağlamıyor
Bilgi Hırsızları Pusuya Yattı
NLP ile Etkin Koçluk
İÇİMİZDEKİ GERÇEK
Panik Atağı Engelleyen Burun Spreyi
İyilik ve İç Huzuru
Beyni Genç Tutmak İçin Az Yiyin!
Kaygı ve Başarısızlığa Son!
BÜROKRATLAR BİREYSEL KOÇLUK EĞİTİMİ ALMALI
NLP ile BAŞARININ İÇ OYUNU
Altıncı Tat Bulundu: Yağ Molekülü
ETKİN LİDERLİK
Gelişen Teknoloji Doktorların Dikkatini Dağıtıyor
Masraftan Kısarak Evinizi Sıcak Tutmanın En Şık Yolu
Obama'nın Dış Politikasını Irak Şekillendirdi
İş Görüşmelerinde Kaybettiren 7 Hata
Yaşayan Tarih ‘BEYPAZARI’
Obama'yı 2012'de Zorlu Bir Seçim Bekliyor
Renklere Göre İletişime Geçin
Cinsellik Hakkında Konuşalım
Zihnimizi Esir Alan Takıntılarımız
NLP Lideri Mustafa Kılınç’ın “KADINLAR NE İSTER? ERKEKLER NE VERİR?” isimli 5. Kitabı Çıktı.
MARKALAŞMAK YÜREK İSTER
1.11.11’de Saat 11.11’de Neler Olacak
Kaliteli Bir Hayat Asla Tesadüf Değildir
Anne Adaylarına Uyarı
Vitamin Takviyesi Ömrü Kısaltıyor
Karizma Her Kapıyı Açıyor!
NLP Liderinden “BAŞARI KOÇLUĞU” Programı
Mükemmel Bir Hafıza İçin 10 Stratejik Öneri
Bir Liderlik Krizi
Anne İşe Gitti, Süt Anne İnek Oldu
NLP Lideri Mustafa Kılınç’ın Klass Magazin Eylül 2011 sayısında BAŞARILI İNSAN KİMDİR? Yazısı yayınlandı.
HAYDİ! Sosyal Fobini Sıfırla
BEYİN İÇİN BU BESİNLERİ TÜKETİN!
Büyüme Nereden Gelecek?
Hayallerinizi Kovalamanın Acı ve Tatlı Yanları
Zor Bulunan İyi Fikir
Duvardan TIR Çıktı
Protokol İnsanı Küçültmez
Lider Dediğin Biraz Deli Olmalı
Piyasaların Çıldırmasından İlkel Güdülerimiz Sorumlu
Tatilin Kabusu “Yüzme Fobisi”
Sınav Biter Skandal Bitmez
Terör Travmasına Enstrümanla Tedavi
Alkolizme Karşı Kas İlacıyla Çözüm Arıyorlar
ÖSYM Bir Kalemde 236 bin ‘Düşürdü’
Trafikte Cep Telefonu ‘Hipnoz’ Eder
İntihar Değil 'Tedavi'
Özsaygıyı Güçlendirmenin 10 Kuralı
MS'e karşı devrim niteliğinde adım
12 saat aralıksız bilgisayar oyunu ölüm getirdi
Zaman yönetimi yapmayı biliyor musunuz?
Hayvanlarda Göz Ardı Edilen Köklü Bir Dürtü: Haz
Başarı Tutkusuyla Dolu Girişimcilik Stratejileri
Tercih Yol Haritanızı İyi İzleyin
Yuva Yıkan İnternet
Katil Timsaha 'Hapis' Cezası
İkizlere Özel Bakım
Aslanımı Kurtarın
YÜZDE BİR OLMAK
Ajan Sinekler Geliyor
6 Aylık Doğan Bebek 500 Gram Ağırlığında
Antibiyotiğe Dayanıklı Bakteri Tehlikesi!
Devlet Ücretsiz Diş Fırçası ve Diş Macunu Verecek
İki Başlı Albino Yılan Ziyaretçi Bekliyor
YENİ CHP’DE MECLİS SENDROMU
ÇOCUKLARDA KARANLIK KORKUSUNA NLPDAP’LA SON
Hapisten Bavulda Firar Etmek İsterken Yakalandı
Kötü Yöneticinin Karakteristik Özellikleri: Kayırmacı, Otoriter, Adaletsiz 
Başarılı Girişimcinin 15 Altın Stratejisi
21. Yüzyılın Pırlanta Mesleği NLP Koçluğu
Parasını Ödeyen Kırıp Dökerek Stres Atıyor
Genlerimiz Mutasyonlu Hepimiz ‘X-Men’ Gibiyiz
Kanserli Göğsü Aldırma Öncesi 'Hipnoz' Tedavisi
AIDS'e Karşı Savaşı Yavaşlatma Zamanı Değil
İki Dil Bilmek Beyni Zinde Kılıyor
Dedikodu İletişimi Öldürüyor
İlkokul Öğrencisi Öğretmenine Aşık Olunca
Hızlı Koşanların Kalp Krizi Riski Azalır
Titiz ve Arkadaş Canlısı Ol, Uzun Yaşa
Ödüller Yaratıcılığı Teşvik Ediyor
Kralların Hastalığı Kitlelere İndi
Sektörü Sarsan Ders
Haber turu
TEOG ve LYS Sınavı Öncesindeki Kaygıyı Başarıya Dönüştürmenin Sırrı?
NLPDAP’la “Koç olma” Eğitimleri Başladı.
En Etkilisi Başbakan
Sınav Heyecanına Birebir Reçete
Hapı Yutan Kötü Anıları Unutacak
2045’te İnsan Beynini Kopyalayıp İlk E-insanı Yaratacağız
Çocukların Psikolojik Tedavisinde Hayvanlar Kullanılıyor
İYİMSERLER KULÜBÜNE ÜYE ARANIYOR
NLP Lideri Mustafa Kılınç 18.05.2011’de “Aynur Ayaz"ın CANLI Yayın Konuğuydu.
NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ NLP’NİN ÜLKEMİZDEKİ GELİŞİMİNİ KLASS’A ANLATTI - (Mayıs 2011 Sayısı)
NLPDAP’LA YGS SINAVINDA 2405. SIRA ve 465 PUANLA ZİRVEYE ÇIKTI
TÜRKİYE’DE İLK ve TEK SEÇİME GİDEN YOLDA “ŞİMDİ” İKTİDAR OLMANIN TAM ZAMANI
Çocuklar En Çok Öğretmen Olmak İstiyor
NLP Lideri Mustafa Kılınç 29.04.2011'de “Derya BAYKAL”ın 3. Kez CANLI Yayın Konuğuydu
Ankaralı Görmeyen Ressamın İnanılmaz Başarısı. Dünyada Özel, Eşi Yok…
Seçime Giden Yolda CHP’deki Zorunluluk Ne Getirecek
SEÇİM KAOSUNDA META PROGRAMLAR “Davranış Kalıpları”
Anti-Sosyallerin Beyinleri Farklı…
Aile Şirketlerini Tehdit Eden Sorunlar
ÖSYM'de Şifre Kıran 'Köstebek' Kuşkusu
YGS’ye Giren 7 Gençten 6’sı Özgüvenini Kaybetti
İnsanla Hayvan Arasındaki Bağın Sırrı
Nasıl İyi Ebeveyn Olunur?
Sizin Hastalığınız Hangisi?
Bel Ağrısı Aileden Miras
Modern Çağda Hafızamızı Yitiriyoruz
Kalbin Yenilenmesi
Enerji İçeceklerine Dikkat
NLP Lideri Mustafa Kılınç 19.03.2011’de “Ceren Bektaş"ın CANLI Yayın Konuğuydu.
Binlerce Sayfa Dava Dosyası Nasıl Okunur?
YGS’ye Doğru Öğrenci Başarısında Olumlu Tutumun Rolü
ZAMAN ÇİZGİSİ TEKNİKLERİYLE HAYATINIZI YENİDEN KEŞFEDİN…
Erbakan'ı Yüzbinler Uğurladı
NLP ÜSTATLARI
Manyetik çocuk bilgisayarı bozuyor
Kürtaj karşıtı afişe tepki
Göğüs kafesinden kulak yapıldı
Mısır'ın Zamanı
Değişimi Doğru Okuyan Kazanır
Türkiye, Aref'in Sırrını Çözüyor
FARK YARATAN USTAOĞLU
NLPDAP FARKIYLA “ETKİN LİDERLİK”
NLP DAP Müziği
Siyasi Koçluk Programı başladı.
Kurtar bizi Türk CEO
Performans Değerlendirme Nasıl Olmalı?
Çocuklar Nasıl Büyütülmeli
Satranç Ustalarının Beyni Nasıl Çalışıyor?
Kendinizi Tanımak Her Zaman İyi Değil
Aşk Hormonunun Sınırları Var
Köpeğin Dil Yeteneği İnsanlarda Öğrenme Sürecini Açıklıyor
Üç Asırlık Kişisel Sırlar ve Heyecanlar
Ne Kadar Sade O Kadar İyi
İsyanın Arkasındaki Güç
YARIYIL TATİLİNDE ‘ESKİ’ KARNE, ÇOCUK ve ANNE BABA TUTUMLARINI SARMAL KOÇLUK ile DEĞİŞTİRİN
Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin 6. Dönem Başkanlığına Genç Lider BARIŞ AYDIN Seçildi.
Liderler Turu Toplantısı'nın İlki Gerçekleşti...
Bilgisayarlar İnsanlara Mutluluk Veren ve Para Harcatan Etkenleri Öğreniyor
Başarısızlığın Nedeni Özgüven
Türkiye’de Bir İlk ÖZEL SEKTÖR ve KAMU SEKTÖRÜ TKY SİSTEMLERİNDE NLPDAP Eğitim Programları
Sürdürülebilir Bir Hayat
“SONBAHAR 2010” sayısında “21.yy. Motivasyon Yönetimi” Makalesi yayınlandı.
Terapist Kavgası ve Mesleklerine Sahip Çıkmayanlar
Psikoloğumu İstiyorum
PSİKOLOGLAR AYAKLANDI
Rolfing: İşkence Mi, Tedavi Mi?
Hindular Yogayı Geri Almak İstiyor
Kırışmaz Giysilerdeki Gizli Tehlikeler
Açlığı Kafada Halletmenin Yolları
Bulmaca Çözmenin Arkasındaki Gizem Araştırılıyor
Biraz Yeşillik Deyip Geçmeyin
Esnemek Ne Anlama Geliyor?
YÜKSEK ENERJİ KULLANIMI GERİBİLDİRİM SANATI
“2” Saatlik NLP Sertifikaları
Beyin Filmine 37 Bin $
250 Bin Öğretmene Diyabet Dersi
Her Gün Çeyrek Aspirin ve Yatmadan Önce Süt
Diyet Strese Neden Oluyor
Meyve, Sebze Kanserden Korumuyor
Kepçe Kulağa Ameliyatsız Çözüm
İyileşmek İçin Önce Kendi Vücudunuza Güvenin
Göğüs Ağrısı Bir SOS İşaretidir
NLP UZMANLARI II. KEZ ‘MUSTAFA KILINÇ’ DEDİ
3 Yaşında Hazine Buldu
Diş İpi, Kalp Krizi Riskini Azaltıyor
Günde 120 Mesaj Çekene Dikkat!
Alzheimer, İki Dil Bilende Geç Çıkıyor
Yüz Nakli İçin Aday Aranıyor...
EOS Restaurant & Bar’da BERNA BAŞEL’le Eğlenme Zamanı
NLP LİDERİ MUSTAFA KILINÇ ile İLETİŞİM RÖPORTAJI
EOS Restaurant & BAR’dan “DEVRAN İSKENDER” geçti.
KILINÇ AİLESİNE ŞÜKRAN BELGESİ
Denizanaları Kanseri Erken Teşhis Ediyor
Uçak Sesi Kalp Krizi Riskini Yükseltiyor.
Sınav Fobisi ve Özgüven Eksikliğine NLPDAP’la SARMAL KOÇLUK Programı Başladı!...
NLP Lideri Mustafa Kılınç 20.10.2010’da “Ayşen Gürler"in 6.kez CANLI Yayın Konuğuydu.
'1991 DOĞUMLU SAHTE YAZAR MUSTAFA KILINÇ'A DİKKAT!..
Fazla Mesai Kalbe Zarar!
NLP Lideri Mustafa Kılınç 06.10.2010’da “Ayşen Gürler"in 5.kez CANLI Yayın Konuğuydu
01/10/2010 'Yaşlılıkta yalnız kalmamak için hoşgörülü olun' – ANKA Hb. Ajansı
NLP Lideri Mustafa Kılınç 29.09.2010’da “Ayşen Gürler"in 4. kez CANLI Yayın Konuğuydu.
NLP Lideri Mustafa Kılınç 22.09.2010’da “Ayşen Gürler"in 3. kez CANLI Yayın Konuğuydu.
Avcı 52 av 465 kg
NLP Lideri Mustafa Kılınç 08.09.2010’da 'Ayşen Gürler'in 2. kez CANLI Yayın Konuğuydu
Çin'de Bir Sanat Türü Yok Oluyor
Zihinsel Cesarete Çağrı
Beyninizi Fazla Yormayın
Beynimize Yararlı 9 Alışkanlık
Sizin Sendromunuz Hangisi?
Büyük Gözlü Olmak Sevimli Ama Tehlikeli
Bazı Hayvanlar Bizi Tiksindiriyor
Teknoloji Beyni Öldürüyor
Tembellik Obezite Gibi Bir Hastalık, Tedavi Edilmeli
En Çok Depresyona Giren Meslek Grubu Doktorlar
IPod'lar ve MP3 Çalarlar Sağırlığı Yüzde 30 Artırdı
Hamile Kalabilmek İçin 'Sperm Avcılığı'na Başladı
Yaraları Hızla İyileştiren Mucize Jel
2200 Yıllık Para Bir Gerçeği Ortaya Çıkardı!
Silahlı Kuvvetler'de Bir İlk!
Robinho Savaşını F.Bahçe Kazandı!
“İLKBAHAR 2010” sayısında “İş’te Verimlilik Bilmecesi” Makalesi yayınlandı.
Kişiliğimiz İlkokulda Şekilleniyor
Hamilelikte Meyan Kökü Çok Riskli
“İLKBAHAR 2010” sayısında “ETKİN LİDERLİK” Makalesi yayınlandı.
Haber turu!
YAŞ'tan Balyoz Temizliği Çıktı
Ayşe Özyılmazel: "Tatilde asla ne yapılmaz?"
Naomi "Kara Elmas" İçin İfade Veriyor
Hayvanlar Alemi
Bir Ayda 4 Milyon Sivrisinek Yakaladı
Sahte NLP Uzmanlarına Dikkat Edin
Göğüs Kanserine Karşı Balık Yağı
Ateşböcekleri Karşı Cinse Sinyal Çakıyor
Gürcüler'in 'En Yaşlı Kadın' İddiası
NLP Lideri Mustafa Kılınç 12.07.2010'da “Maximum Sağlık” Programının Canlı Yayın Konuğuydu.
Düzenli ve Tek Eşli Seks Hastalığın İlacı
Haber Turu
Beyninizi Genç Tutabilmek İçin
2 Milyon Euroyu Önce Sürücüler Süpürdü
Efsane Satranççıya Mezarda da Rahat Yok
Özal’ın Yazdığı Tek Kitabı Gerçekten Özal mı Yazdı
Mavi Yakalı Alarm Veriyor: Fabrikalar Uzakdoğu’ya Kayabilir
Odasında Her Sabah Böcek Aranacak
Sinek Öldüren Obama'ya Karşı Atak
İç Sesi Evliliğe Karşı
Sibel Can'dan Tumba Şov
Vücudunun Verdiği Sinyalleri Es Geçme
Çizgi Film Kötü Beslenme Nedeni
Töre Planı 'Düşünce Özgürlüğü' Sayıldı
Başkan Barack Obama Algılanma Sorunu Yaşıyor
Teknolojinin Ağır Bedeli: Sabırsızlık ve Unutkanlık
NLP Liderinden NLP Diploma Eğitimi Alma Fırsatı
Liseli Mucitten Gör Projeyi
NLP Liderine “YILIN ADAMI” Ödülü
NLP Lideri Mustafa Kılınç TEOG ve LYS öncesinde Başarının SIRLARINI TRT1’de açıkladı
Öğrencilerin Can Simidi Başarı Koçluğu
Öğrenciler Dikkat! NLP ile Dikkat Eksikliğine Son!
NLP Neuro Linguistic Programming
TÜRKİYE’DE BİR İLK SINAV KAYGILARINA SON
“Uyku Çekenler” daha kolay öğreniyor
ÜSTÜN HİZMET ve BAŞARI ÖDÜLÜ
“ŞÜKRAN BELGESİ”
YGS – LYS – KPSS Sınav Kabuslarına Son!
İşte Arda Turan'ın sorunu!
Çocuklara ‘ölümsüz aşk’ eğitimi
NLP DAP'a BÜYÜK ANADOLU GAZETESİ tarafından 4. ONUR ÖDÜLÜ verildi
Düşünce Yönetimi ve Stratejik İletişim
NLP Lideri Mustafa Kılınç Doktorlara Beyin, Dil ve Davranış üçgenini sundu.
NLP HABER
Web Tasarım Web Tasarım Web Tasarım Web Tasarım
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2010 - Tüm soru ve önerileriniz için info@nlphaber.com
Web Tasarım