ANA SAYFA | NE NLP | NEREDE NLP | TÜRKİYE NLP UZMANLARI | NLP LİNKLERİ | NLP HABERLERİ
Kitap Önerileri
Basından Seçmeler
TV'den Seçmeler
Hayata Yön Veren Hikayeler
NLP Haber
NLP Soru-Cevap
NLP Soru-Cevap
MUSTAFA KILINÇ DİYOR Kİ

İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Kitaplar
İÇE DÖNÜŞ
|| Sayfayı Paylaş ||

“Bir şeyden özgürleşmek gerçek özgürlük değildir. İstediğin bir şeyi yapma özgürlüğü de benim bahsettiğim özgürlük değildir. Benim özgürlük vizyonum kendim olmandır.”

“Toplumu tamamen unut, onunla savaşma. Toplumla hiç işin olmasın, bırak toplum olduğu gibi devam etsin. Şayet yaşamak isterse şeklini yapısını değiştirmek zorunda kalacak. Ölmek isterse bırak ölsün”

“Aile tüm problemlerin kökenidir. Yoksulluğumuz, hastalığımız, deliliğimiz, boş oluşumuz, sevgisizliğimiz… Her şeye sebep ailedir.”

“İnsan olduğu hali ile yeterli değildir. O daha fazla olabilir, o çok daha fazlası olabilir, o ne olursa olsun bir tohumdur. O içinde nasıl bir tohum olduğunu bilmez.”

“Başarısız olmak, kırılmak içini yakar. Yaralanmış kalbin için bir tür merheme ihtiyaç duyarsın. “kader” güzel bir merhemdir ve bedava olarak mevcuttur.”

“Özgürlüğe sahip olabilirsin. Ancak bunun bedeli ve sorumluluğu bütünüyle kabul etmektir.”

“Sorumluluğu al ve çok büyük bir yoksulluk içinde acı çekerek bir hapishanede tutuklu bile olsan, tamamen kendi efendin olarak kalacaksın. Büyük insana yakışan budur.”

“Aslan her şeye karşıdır. O herşeyi parçalamak ister ve yeni bir dünyayı baştan yaratmak ister. Kalbinin arzusuna daha yakın yeni bir dünya yaratmak ister. Onun zihninde muhteşem hayaller, güçler ve inançlar vardır.”

“Masumiyette kişi ne bağımlılığın ne de bağımsızlığın olmadığını fark eder. Varoluş birbirine bağlı olmaktır; herşey birbirine bağlıdır. Hepsi birdir.”

“Özgürlük sadece sen özgür olmanın sorumluluğunu alabilecek kadar bütünleşmiş olduğunda mümkün olur. Dünya özgür değildir. Çünkü insanlar olgunlaşmamıştır.”

“Özgürlüğün dışarısıyla hiçbir ilgisi yoktur. Kişi gerçek bir hapishanenin içinde bile özgür olabilir. Özgürlük içsel bir şeydir; o bilince aittir. Herhangi bir yerde özgür olabilirsin. Zincirlenmiş cezaevinde özgür olabilirsin. Cezaevinin dışında kendi evinde özgür olmayabilirsin. Görünüşte özgür fakat, şayet ki senin bilincin özgür değilse bir mahkum olacaksın. İçsel özgürlüğü dışsal özgürlükle karıştırma.”

“Özgürlük senin için yalnızca bir fırsattır. O kendi içinde bir amaç değildir. O sadece sana ne yapmak istersen yapabilmek için tüm fırsatı tanır. Özgür olduğunda ve üzgün olduğunda bunun nedeni henüz bu fırsatı kullanmamış olduğun içindir.”

“Uyanık ol seni korkutan her şeye derinlemesine bak ve seni korkutan herhangi bir şeye derinlemesine baktığında korkun kaybolacaktır.”

“Özgürlüğün özünde, geçmişten ve gelecekten özgür olmak vardır.”

“Cesaretli değilsen samimi olamazsın.
Cesaretli değilsen sevemezsin.
Cesaretli değilsen güvenemezsin.
Cesaretli değilsen peşine düşemezsin.
O yüzden önce cesaret gelir ve diğer her şey onu izler.”

“Bir düzine yıl bir koyun olarak yaşamaktansa; bir gün bir aslan olarak yaşamak daha iyidir.”

“Doğum günlerinizi değil, daha iyi ve daha bilge olduğunuz zamanları kutlayın.”

“Cesaretiniz varsa ve risk almaya istekliyseniz yaşam son derece heyecan verici gelecektir.”

 

NLP HABER
Web Tasarım Web Tasarım Web Tasarım Web Tasarım
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2010 - Tüm soru ve önerileriniz için info@nlphaber.com
Web Tasarım