ANA SAYFA | NE NLP | NEREDE NLP | NLP LİNKLERİ | NLP HABERLERİ
Kitap Önerileri
Basından Seçmeler
TV'den Seçmeler
Hayata Yön Veren Hikayeler
NLP Haber
NLP Soru-Cevap
NLP Soru-Cevap
MUSTAFA KILINÇ DİYOR Kİ

İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Kitaplar
KADINLAR NE İSTER? ERKEKLER NE VERİR? İŞİTSEL KADIN VE ERKEĞİN GENEL ÖZELLİKLERİ
|| Sayfayı Paylaş ||

İşitsel insanlar, dünyayı sözler ve seslerle algılarlar. Bundan dolayı konuşmaları kafalarının içinde defalarca tekrarlarlar. Konuşmaları ritmik ahenkli ve düzenlidir. Konuyu sırayla, daldan dala atlamadan anlatırlar. Orta hızda konuşurlar. Genelde başları ortada ve hafif yana eğik konumda dururlar. Konuştuklarını kendileri duymalıdır. Göğsün orta kısmından nefes alırlar.

Kendi içlerinde yüksek sesle ve uzun süre konuştuklarından genellikle çeneleri düşüktür. Sık sık konuşma yaptıklarından, yanlarındayken bile onlara seslenseniz sizi duymayabilirler! İçlerinden gelen sese kulak verirler ve genellikle “kendi kendime dedim ki…” diye başlayan cümlelerle iç konuşmalarından alıntı yaparlar.

İş yaşamında ve yönetimde iyi yöneticiler, bu gruptan çıkmaktadır. Çünkü kendi iç diyalogları onları sürekli olarak hayata karşı uyarır. Bu nedenle sürekli olarak prosedürle düşünürler, sistemin aksamaması için sürekli tetiktedirler. Çoğunlukla korkaktırlar. “Aman hata olmasın” bu kişilerin felsefesidir. Böylece titiz ve temkinli bir yönetici tipi çıkar karşımıza. Fakat bu kişiler, gelecek vizyonuna sahip olamadıkları için, sadece kurulu düzenleri iyi yönetirler.

İşitsel insanlar dünyayı sözler ve seslerle algılarlar.

NLP HABER
Web Tasarım Web Tasarım Web Tasarım Web Tasarım
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2010 - Tüm soru ve önerileriniz için info@nlphaber.com
Web Tasarım