ANA SAYFA | NE NLP | NEREDE NLP | TÜRKİYE NLP UZMANLARI | NLP LİNKLERİ | NLP HABERLERİ
Kitap Önerileri
Basından Seçmeler
TV'den Seçmeler
Hayata Yön Veren Hikayeler
NLP Haber
NLP Soru-Cevap
NLP Soru-Cevap
MUSTAFA KILINÇ DİYOR Kİ

İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Kitaplar
Karekterinizin Şifresi Renginizde Saklı
|| Sayfayı Paylaş ||

“Farkı yaratan sadece kelimeler değil onların yarattığı duygulardır.”

“Mustafa Kılınç”

İnsanlar arasındaki sürtüşmeler, genellikle kişiler arasındaki farklılıklardan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle iletişimin anlamı aldığınız tepkide saklıdır.

Gerek iş hayatında gerek özel hayatımızda, hatta kendimizle olan iletişimimizde “mutluluk,başarı,güç, sevgi” büyük ölçüde iyi ilişkiler kurabilme yeteneğimize bağlıdır.

İnsanların karakterlerini daha iyi anlayacak öncelikle kendinizi sonrada çevrenizdekileri tanımış olacaksınız.

Yaklaşım farlılıkları aslında 4 farklı karakterin hayata karşı 4 farlı tutumunu dile getirmektedir. İnsanlarda bu karakterlerin her birinden az yada çok bulunmasına rağmen her insanın çalışma tarzını etkileyen esas bir karakteri vardır.

KAREKTER DAĞILIMI
Bugüne kadar ki yaptığım konferans ve koçluk uygulamalarında 4 farlı karakterde başarılı liderler, İş adamları, anneler-babalar ve öğretmenler çıktığını gördüm.

Ayrıca bu başarılı kişilerin, başkalarını kendi karakterlerine uymaya zorlamak yerine diğer karakterler uyum sağlamaya çalışmalarının başarılarındaki en büyük faktör olduğunu tespit ettim.

Bu dört grubun ülkelere ve dünyaya dağılışları da aynı şekildedir. Özletle karşımıza 4 farklı insan tipi çıkar ve hepsinin nüfusa dağılımı birbirine yakındır.

İçsel dünyanızdaki kaynakları fark edip en iyi şekilde kullanmayı bilirseniz potansiyelinizin boşu boşuna akıp giden bir su gibi ziyan olmasına da izin vermemiş olursunuz.

KAREKTERİNİZİN ŞİFRESİ HANGİ RENKTE GİZLİ:

Geçmişten günümüze doğru insanoğlunun analizi yapıldığında temel anlamda 4 farklı gruba ayrıldığı görülmektedir.

4 FARKLI KAREKTER
SARI ,KIRMIZI,MAVİ ve YEŞİL olmak üzere 4 farklı renkle simgelenir.

Sizlerle bu ay SARI KAREKTERLİ KİŞİLERİN ÖZELLİKLERİNİ Paylaşacağım.

Haftaya ise KIRMIZI VE MAVİ karakterli kişilerin şifre çözümünü vereceğim.

Sarı karakterli kişilerin temel özelliklerine girmeden önce isterseniz 4 ayrı karakterin 4 ayrı rengine bir bakalım olur mu?

1-SARI: Çılgın bir renktir, neşeyi ve hareketi simgeler. Kitabımızda popüler, neşeli ,kabına sığamayan kişileri bu renkle simgeledik.

2-MAVİ: Asaleti ve ciddiyeti simgeleyen bir renktir.Tertipli, düzenli, kuralcı ve disiplini seven insanlar bu gruba girerler.

3-KIRMIZI: Canlı ve dikkat çekici bir renktir.Gücü, kararlılığı ve sahiplenmeyi simgeler.Güçlü,kararlı ve yönetme eğilimli kişileri bu rengi uygun gördük.

4-YEŞİL: Rahatlatıcı ve huzur verici bir renktir.Sükuneti ve uyumu simgeler.Kitabımızda barışçıl, uyumlu ve sevecen kişileri bu renkle simgeledik.

KAREKTER 1:

SARI KARAKTERLİ KİŞİLERİN ÖZELLİKLERİ

Temel Özellikleri:
Sarı karakterli kişiler,bu 4 ana kategori içinde en kıpır kıpır olan karakterdir desek abartmış olmayız.İlgi çekici ve karizmatik yapılarıyla hemen dikkat çekerler.Onları hemen tanırsınız.Onlar “sarı karakterli” tiplerdir.

Birebir ilişkilerde çok aktiftirler, yabancılarla kolaylıkla ve özel bir çaba göstermeksizin ilişki kurarlar, geniş bir tanıdık çevreleri vardır. Hayaller kurmaya yatkındırlar, vizyonları çok geriştir.Bir organizasyon içerisinde büyük projeler hayal edebilen , çok daha büyük ve parlak bir geleceği düşüne bilen kişilerdir.Ancak bunları hayata geçirme konusunda büyük sıkıntılar yaşayabilirler.

Girişkendirler
Aşırı enerjileri yüzünden sürekli hareket halinde olmak isterler, herhangi bir noktada çok fazla vakit geçirmekten hoşlanmazlar.Bu yüzden masaya bağlı işleri sevmezler.Hatta uzun toplantılarda oturmak zorunda kaldıklarında sürekli olarak sandalyelerini hareket ettiren birileri varsa bilin ki o sarı karakterlidir.Ayakları ve elleriyle jestler yapar, bir ataçla veya kalemle oynamayı tercih ederler.Sakındıklarında daha çok bir başkasıyla konuşmaya dalar ve toplantıya ilgisiz kalırlar.

Coşkulu ve heyecanlı bir şekilde konuşurlar, anlatırlar ve olumlu tepkiler beklerler.Buna karşın, karşılarındakinin uzun konuşmalarına tahammül edemez, sözlerini keserler.Çünkü onlar başkası konuşurken kendi söyleyeceklerini düşünmekle meşguldürler.

Bu kişilerin en zayıf yönleri ise düzensiz oluşları, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamamaları,olayları bir tavır sergilemeleri , işlerin yapılmasında genellikle başkalarına güvenip inanmalarıdır.

Ayrıntılar Üzerinde Düşünmezler
Düşlerini gerçekleştirme yolundayken önemli olan bir meselenin çözüm gerektiren pürüzlü yönleri üzerine yeterince eğilmezler.Ayrıntılarla başkalarının uğraşmasından memnuniyet duyarlar.İşlerini genellikle son dakikada yetiştirirler.Ayrıca her işi eğlenceye çevirmeleri ve hep insanlarla birlikte olmak istemeleri , onları her ortamda aranılan kişiler yapar.

Bu kişilerin en zayıf yönleri ise düzensiz oluşları, ayrıntıları yada isimleri hatırlayamamaları,olayları abartmaları, hiçbir şey hakkında ciddi olamayan bir tavır sergilemeleri, işlerin yapılmasında genellikle başkalarına güvenip inanmalarıdır.

Çalışma Alanları Dağınıktır
Çalışma alanlarına gelince; buraları sarı karakterli olmayan birine göre tam bir savaş alanıdır.Hatta çalışma mekanlarını ilk gördüğünüzde aklınıza gelen ilk soru “Burada aradığın nasıl bulacak?” Şeklinde olabilir.

Sarı karakterli biri çocuğunun resmini koymak için bir çerçeve almış,sonrada koyacağı resmi kaybetmiş olabilir.

Bu kişiler çekmecelerini de bir şeylerin tıkıştırmak için kullanırlar.Onların çekmecelerini izlemek çok eğlenceli olabilir.Buralarda inanılmaz şeylerle karşılaşabilirsiniz.

Yaşama “Beni Fark Et” Mesajı Verirler
Bu kişilerin en büyük istekleri sevilmek ve fark edilmektir.Hayata ve çevreye “Beni fark et.” mesajı verirler.Yüksek sesle konuşmaları,biraz da bundan kaynaklanır.Sarı karakterli kişiler çok sevilen ve aranan tiplerdir.İnsanlara renkli kişilikleriyle neşe kaynağı olurlar.Strese tepkileri ise ortamı terk etme, alışverişe çıkma, eğlenceli insanla bulup onlarla vakit geçirme şeklinde olabilir.

En hoşlanmadıkları şey kendilerine aldırış edilmemesidir. Sıkıldıklarında bile genellikle içlerine kapanık bir görüntü oluşturmazlar. Genellikler birinin yanını gidip konuşmayı tercih ederler.

SARI KAREKTERLİ KİŞİLERİN EN TİPİK ÖZELLİKLERİ

Eğlenceli tiplerdir.Her konuda espri yeteneğine sahiptirler.
Rutin olmayı sevmezler ve eğer çevrelerindeki insanlar onlarla eğlenmiyorsa hemen kendileri gibi birilerini aramaya çıkarlar.

Cem Yılmaz bir gösterensinde şöyle diyordu;
“Şu sahneye çıkışımın nedeni ekmek parası, pardon fırın parası…”

Konuşmayı çok severler
Bu kişiler konuşmayı çok severler.Hem de yüksek sesle etrafındaki herkesi kendilerin dinlemeye mecbur edecek şekilde bangır bangır konuşan, genellikle ses ayarı bilmeyen hayat dolu tiplerdir.Bir lokantada sarı karakterli kişilerin seslerini ve kahkahalarını en arkadaki masadan bile duyabilirsiniz.

Sarı karakterli kişilerin bir diğer özelliği ise anlatacakları çok şeylerinin olmasıdır.Bazen altı çizilecek olayları atlayabilirler ve ana konuyu saptırabilirler.

Hafızalarında hep renkli şeyler vardır
Muziplikleri ve renkli olayları adete hafızalarına kazırlar.Bu konuda daima bir numaradırlar.Çünkü eğlence odaklı tiplerdir.Hafızaları ciddi konuları da çok iyi kavrar.Fakat bunlara yüzeysel bakarlar ve hayatın renkli taraflarıyla daha çok ilgilenirler.

Unutkanlıkları çoktur
Odaklandıkları o kadar çok şey vardır ki çevrelerinde olan bitene çok fazla dikkat etmezler.En kıymetli emanetleri bile kaybedebilirler.

Dikkatsizdirler
Sarı karakterli kişiler gittikleri adreslere, geçtikleri yolara ve bazı eşyalarını nereye koyduklarına pek fazla dikkat etmezler.Çünkü zihinlerinde yüzlerce şey vardır.Eğer yanlarında adresleri , yolları ve eşyaları koydukları yerleri onlara hatırlatacak, özellikle mavi karakterli biri yoksa büyük sıkıntı çekerler.

Diğerlerine göre insanlara daha çabuk inanırlar
Sarı karakterli kişilerin önce harekete geçip, sonra düşünme gibi bir eğilimi vardır.Hatta sarı karakterli biri şöyle demişti: “Önce havuza atlar, havuzda su olup olmadığına bakarım.!”Herkesi kendileri gibi düşünürler.Art niyet taşımazlar.Yaşları ne kadar ilerlerse ilerlesin bir çocuk kadar masun olabilirler ve bu durum onları hiçi rahatsız etmez.İnsanları çok sever ve onlara kolaylıkla inanırlar.

İkna Edicidirler
Sarı karakterli insanların sıcak ve samimi tavırları, karşı tarafın önce yumuşamasını sonra da onunla diyalog kurulacak ortamın oluşmasını sağlar.Bu kişilere sıcak bir tebessümle asık suratlı bir insanla bile iletişim kurmayı başarırlar.Herhangi bir konuyu veya bir problemi öyle yada böyle bir şekilde sonuca bağlarlar.
“Her sorun bir fırsattır”

Çok Meraklıdırlar
Bu karakterdeki insanların merakları diğer insanlardan daha farlıdır. Bu kişiler olayların arkasındaki gerçekleri merak ederler.Çünkü sürprizlere ve ilginç olaylara her zaman hazırdırlar.

“Değişim olmadan ölçülebilir bir gelişimin ortaya çıkması imkânsızdır.”

“Mustafa Kılınç”

Güç, Başarı ve Sevgi için

BENİ TAKİP EDİN. HOŞÇAKALIN “ anda” kalın

Yazar: NLP Lideri Mustafa Kılınç


Yazarın diğer yazıları
Kurumsal NLP
ÖSS Koçluğu
Eğitimci Koçluğu
Kendini Gerçekleştirmek İsteyenler İçin
“Yeter ki İsteyin”
Ustaca Yaşamanın Sırrı Nedir?
“Başarının İç Oyunu” Potansiyelim
“Etkin Liderlikte Davranış Değişim Tekniği”
Ödüller - Riskler
"Başarısızlık Diye Birşey Yoktur"
“Ağaca Bağırmak”
Adı Eos
Sihir Yok Sihirbaz Var
Hayatınızın Fırsatı
İçsel Koçluk
Kendini Fark Etmek
”Başarının Hazzını Yaşamak”
Tarzınızı Bilin
İşin Sırrı
Günü Yükleyin Haftası
İnsan Çeşitleri
İçsel Başarı
İnsanoğlu’nun Paydası
Kendinizle İlişkide Olma
Yaşamak
Sil Baştan
Yaşam Tarzımız
Özgür Olma
Yeni Yıl Haftası
5 DK.
Çocuğunuzun Sınavda Başarılı Olmasını İstiyor musunuz?
Sadece 10 Dakikada Öğrenme Kanalını Keşfedin
NLP’nin Yaşam Büyüsü
MANŞET HABER’deyim
Çerçeve
“2011”de DEĞİŞİM FIRSATLARI
Kıskançlığın Esiri Olmayın
Bozulmuş Bir Algılama Nasıl Bir Şeydir...
Liderlik Olgusu
Neden İçimizdeki Gerçek
Karakteri Nasıl Geliştirirsiniz?
İletişim Çağında İletişimsizlik Sendromu
NLP ile Etkin Koçluğun Sunumu
Sosyal Hayatta Stres ve Kişilerin Değişim İsteği
İz Bırakmak ve Marka Olmak
Etkin İletişimi Etkileyen Faktörler
Stresle Başa Çıkma ve Huzurlu Yaşamanın Yolu
Yeterlilikten Mükemmelliğe Geçiş
Stratejik İknanın Gizli Gücü
Etkin Liderlik Sırları
Anahtar NLPDAP
Neden İçimizdeki Gerçek
Etkili Problem Çözümünde "Mazeret Yok" Şifresi
İnançları Değiştirmenin En Kolay Yolu
"Yeniden Doğuş" Paylaşılan Vizyona Sahip Olmak
Güç
Şimdi Harekete Geçin
Güç Manüplasyonu
Başarı Stratejileri
Sosyal Hayatta Stres ve Kişilerin Değişim İsteği
İçsel Uyumun Sırrı Sözcükler
İz Bırakmanın Esrarı
Usta Liderlik
YENİDEN DOĞUŞ
Simge
Gerçekleşebilir Hedef İçin ‘Beden+Zihin+Kalp’ Olarak Formda Olmanın Sırları
Etkili Aracımız Dil
Seçim Paradoksu
Stresin Kaynakları
Görebilmek…
Güç Kazandıracak İnançlar
Kayıp At
Davranış Değişim Tekniği
Salome'ye...
Kadın ve Erkeği Yönlendiren Beyin
Kadın ve Erkekteki 4 Ana Duygu
Kadın ve Erkekteki 4 Ana Duygu
İlişkilerde Mutluluk Şablonları
Hayal Gücü ve Başarı
Kadın ya da Erkek Olarak Kendinize Olan İnancınız
Sevginin ‘3’ Modeli
‘Aşk’ Başlı Başına Bir Dünya
Kadınlar Ne İster Erkekler Ne Verir
Erkekler Bir Kadından Ne İster?
Üçüncü Sır
İpucu Dünyası
Konu Meselesi/ Tema/ Başlık
Liderlik Modelleri
Paylaşılan Vizyonu Oluşturmanın Esası
Müzakere Süreci
İşin Özü
İşte Güzel Bir Soru!
Dünya Nasıl Düzelir?
NLP ile “BAŞARI KOÇLUĞU”
HAYDİ! Sosyal Fobini Sıfırla
Göreve Bağlı Roller
Gerektiğinde Hayır Demeyi Öğrenin!
Yaşam Yolculuğunda STRES Kaçınılmazdır
NLPDAP'la Sınav Heyecanı ve Sınav Kaygısına Son
İnsan Düşündüğü Kadar Güçlü İnandığı Kadar Değerlidir
Özgüven / İletişim / Stres / Zaman Yönetimi / Topluluk Önünde Rahat Konuşmak
İnançlarınızın temelinde kesin olgular değil, oluşturdukları andaki algılar yatar
Türkiye'de Bir İlk Modelleme
NEURO LINGUISTIC PROGRAMMING
"PİN KODU" Başarı Stratejileri
NLP ile Grup Eğitimleri
ALDATMANIN AVUNTUSU
Aşkın Gözü mü Kör, Senin Gözün mü?
İletişimde Yeniden Çerçevelemek
O Yangına Şükürler Olsun
Kişilere Güç Kazandıracak İnançlar
Yaşam Yolculuğunda 13 İfade
Zirveye Konuşarak Çıkın “Müzakereler”
KAYNAKLARINA GÖRE GÜÇ
Lider ve Liderliğin Tanımı
Motivasyon Eşiği
Karakteri Nasıl Geliştirirsiniz?
Kişileri Yönlendiren 19 Davranış Kalıpları
Kişilerin Davranış Kalıpları Değiştirilebilir mi?
Karar Verme Etkileme ve İkna Etme Kalıplarındaki Kayıp Sır
Kişilerin Davranış Kalıpları
Kişilerin Yaptıkları Şeyler Dört Nedene Dayanır
Duyguları Yöneten Ve Yönetilen Kişiler
Göstergeler
NLP DAP İle Mükemmellik Yolculuğu
NLP DAP İle Başarısızlığın Çaresi
Farkı Yaratan Fark
Şimdi İçsel Disiplinini Sağla
İç Sesin Bedeli
Dışsal Başarının İşleyişi
Değerlerim
İkna Etme Ve Uyum Sağlamada 13 İlke
Farklılığı Oluşturan Perspektif
Mevlana'dan
Başarı Odaklı Davranış Kalıbına Sahip Kişilerin Sözü
Temel İlgi Alanı Bilgi Olan Kişiler
Eğitim Nedir
Başarının Uyanışı
Başarının Liderliği
Başarılı Anlaşmacı
Başarı Liderliğine Soyunanlar İçin
Şimdi Düşünme NLPDAP Zamanı
Ego Odaklı Kişiler
NLP İle Etkin Koçluğun Sunumu
NLP İle Koçluk
Neuro Linguistic Programming (NLP)
NLP İle Koçluğun Anahtarları
Sınırsız Güç 1
Sınırsız Güç 2
Sınırsız Güç 3
Sınırsız Güç 4
Sınırsız Güç 5
Sınırsız Güç 6
Eğitim Nedir
'Nasıl Düşünürsen Öyle Olacak' Emin Olabilirsin…
Yüzük
Olumsuz Mesajları Almayın
Mutluluğun Sırrı
Kendinizi Şimdi Sevin
Ödüller - Riskler
2014 Yeni Yılda Huzurlu Yaşamanın Yolunu Yakalayın
Karekterinizin Şifresi Renginizde Saklı
Karekterinizin Şifresi Renginizde Saklı (2)
Karekterinizin Şifresi Renginizde Saklı Mavi Karekter
Gözler Beynin Aynasıdır
Anahtar
Odaklanma Ve Yüksek Konsantrasyon
Hedefler Nasıl Gerçekleşir
Başarma Gücünü, Yaşamın Kontrolünü Eline Al!
Başarı İletişimle Başlar
Kendin Olmak Mı? Yoksa Her Erkeğin İstediği Kadın Olmak Mı?
Siz En Değerli Varlıksınız
Güçlü Olmaya Odaklanmak
Nazik Erkekler Sadıktırlar
Karakteri Nasıl Geliştirirsiniz?
Gerçekleşebilir Hedef Anahtarları
Muhteşem Bir Gün
Anahtar Şifre Beyin Kullanım Kılavuzunuz!
Sorular, Cevaplardır
Niyet Ve Odak
Duygularımız İç Dünyamızın Göstergesidir
Korumanın Dayanılmaz Ağırlığı
Sadakatsiz Misiniz?
En Güçlü Devlet Adamı
Benzerlikçi Ve Farklılıkçı Kişiler
Kelebeklerin Ömrü
Paylaşılan Vizyona Sahip Olmak ’Yeniden Doğuş’
Potansiyelim
Gözlerini Hedefine Odakla
Kendi Değer Anahtarınız
Görebilmek
Kendimizi Nasıl Hissedeceğimiz Biz Bağlıdır
Gül Bahçesi
Sadece 10 Dakikada Öğrenme Kanalını Keşfedin
Acele Etmek
Güçle Nasıl Başa Çıkarsınız?
Güç
Anlayalım
Eğer
Beynin Algılama ve Çalışma Prensibi
Gözler Beynin Aynasıdır
Mutlu Adamın Gömleği
Padişah
Yürekten Söylenen Sözler
Başarı, Azim ve Sabır
Başarı Kendine Güvenmekle Başlar
Hedeflere Ulaşmak İçin Formda Olmanın Sırrı
Sen Hiç Deniz Gördün mü?
Mutlu Adamın Gömleği
"2015”de Değişim Zamanı
Başarısızlık Diye Birşey Yoktur
Kızgınlıkla Yapılan Her Eylem Başarısızlığa Mahkumdur
En İyi Buğday
Yalan Söyleyene Bir Küp Altın
Bir Parmak Fark
Sihirli Keman
Serçe ve Göçmen Kuş
Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız Mı?
Başarı Azim İster
Gören ve Görmeyen
Anı Yaşa ve Farkında Ol
İnsan Olmak
Gözlerin İletişimdeki Dilini Anlama Zamanları
İknanın Gizemli Sırrı
Davranış Kalıpları, İnsan ve Çevresinin Bir Fonksiyonudur
Yaşamda Üç Soru
Hayal Gücü ve Başarı
Su Ol
Güvenilirlik Stratejileri
Etkin Liderlikte Davranış Değişim Tekniği
Kralın Eşi
Kişilerin Davranışlarını Keşfetmenin Sırrı
İş'te Verimlilik Bilmecesi
Beyin Nasıl Algılar
Okyanus Yürekli Dostlar
Bilgeliğin İlk Adımı
Siz Sizi Bilmeden Siz Olamazsınız
Mükemmel Bir Hafıza İçin 10 Stratejik Öneri
Başarının Liderliği
Gözleriniz Ne Söylüyor
Duygularımız İç Dünyamızın Göstergesidir
Kadın ya da Erkek Olarak Kendinize Olan İnancınız
Mutluluk
İşte Osmanlı
At Çiftliği Hayali
Bilinçaltı Zihninizin Gücünü Tanımak
Türkiyem
İnsanlığın Yansıması
Olduğu Gibi Kabul Etmek
Büyüyün ve Küçülün
Misket Teorisi
Huzurlu Yaşamanın Yolunu Yakalayın
Bilinçaltı Zihninizin Gücünü Tanımak
Güçlü Olmaya Odaklanmak
Dünyanın Bütün Çiçekleri
İlişkilerde Mutluluk
Anahtar
Davranışların Bilinçsiz Yeterliliğe Doğru Gitmesi
Karakteri Nasıl Geliştirirsiniz?
2016 Mucize Yılı
Kıymet Bilmek
Kendini Fark Etmek
Yeni Bir Yaklaşım: İlke Merkezli Liderlik
Hayat Satrancı
Başarılı Olmayı Kim İstemez
Önyargılar
Birlik ve Beraberlik Adına
Başarmak/Kazanmak İster misiniz?
Meditasyon
En Güzel Yer
Mazeret Yok Şifresi
Ekoloji Denetimi
Sınava Giden Yolda Ailelere Düşen Görevler
SİZ ZİHNİNİZİ YÖNETMEZSENİZ O SİZİ YÖNETİR
ÜZÜLMEYE ZAMANIM YOK
KELİMELERLE GELEN MUCİZE
DOSTU İHMAL ETMEK
KAÇINILMAZ ÜÇ GERÇEK
3 İNANÇ KARŞISINDA 3 KABULLENME
KENDİNİZLE İLİŞKİDE OLMA
Kendi Değer Anahtarınız
Siz Önemlisiniz
Olumsuz Sesleri Duymamak
Büyük İskender'in Aristo'ya Mektubu
NLP'nin Yaşam Büyüsü
Kişilik Dersi
Ayrılık Vakti
Hayatta Herşey Yolunda Giderken Zor Olanı Yapın
60 Saniye
İyi ve Kötü
İnsan Çeşitleri
Kişilerin Davranışlarını Keşfetmenin Sırrı
HAYAT
ULAŞILABİLİNİR BİR HEDEFİN ANAHTARLARI
Bir Saat
Özgür Kuşlar
Geleceği Şimdi de Yaşayın
2016’ ya Veda Ederken
Mutsuz Prens
Hedefler Nasıl Gerçekleşir
İçindeki Savaşı Bitirmek için 5 Harika Yöntem
Çivi Çıkar İzi Kalır..!
Hiçbirşey Cesaretinizi Kıramaz
Kaçınılmaz Üç Gerçek...
Dünyanın En Büyük Sırrı
Eğitim Nedir?
Gerçek Değer
Huzurlu Yaşamanın Yolu
Kader ve Karar
Kişilik Dersi
Yaşamın Yankısı
İster misiniz?
İmkansızı Gerçekleştirmek
Maymunları Aramak
Başarıda İletişimin Gücü
Mutluluk
Hayal Gücü ve Başarı
Ressam
Çocuk ve Elma Ağacı
Mavi Kurdele
Kavanozdaki Taşlar
Öğretmek ve Öğrenmek
Köprü
Cesaret
Padişah
Huzur Nedir?
Simge
STRES YÖNETİMİ
MUHTEŞEM 2018
Tevazu
Yaşama Sanatı
“9” FARKLI BAKIŞ TABLETİ
Yeni Yıl
Sorumluluk Almanın Mükafatı
İlişkilerdeki Tehlike Çanları
HAYAT’A BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİN!
CAHİLLİK VE BİLGELİK ATEŞİ
Sihirli Özgüven Modeli
Mutlu Olmayı Tercih Et Denemeye Değer
Özgüven Eksikliğini Ortaya Çıkaran Davranış Kalıpları
İLİŞKİ VE İLETİŞİM
Kişilerin Davranış Kalıpları Değiştirilebilir mi?
SIFIR STRES ÖLÜM DEMEKTİR
MÜKEMMEL İLİŞKİ İÇİN BEYNİNİZE MERHABA DEYİN
NLP HABER
Web Tasarım Web Tasarım Web Tasarım Web Tasarım
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2010 - Tüm soru ve önerileriniz için info@nlphaber.com
Web Tasarım