ANA SAYFA | NE NLP | NEREDE NLP | TÜRKİYE NLP UZMANLARI | NLP LİNKLERİ | NLP HABERLERİ
Kitap Önerileri
Basından Seçmeler
TV'den Seçmeler
Hayata Yön Veren Hikayeler
NLP Haber
NLP Soru-Cevap
NLP Soru-Cevap
MUSTAFA KILINÇ DİYOR Kİ

İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Kitaplar
Karekterinizin Şifresi Renginizde Saklı (2)
|| Sayfayı Paylaş ||

“Her türlü sınav bir gelişme fırsatıdır. Karakter zamanıdır Azim gösterme zamanıdır. Onun için neşenizi hep yanınızda taşıyın”

“Mustafa Kılınç”

Karakterimizin şifresinin hangi renkte gizli olduğu konusunda sizleri bilgilendirmeye devam ediyorum. Geçen hafta “SARI” rengin karakterimiz üzerindeki etkisini paylaşmıştık. Şimdi ise sizlere mükemmel bir renk olan “KIRMIZI” karakterden bahsedeceğim.

4 farklı. Karakterimiz vardı. SARI, KIRMIZI, MAVİ ve YEŞİL

İKİNCİ KARAKTER:

KIRMIZI KARAKTERLİ KİŞİLERİN ÖZELLİKLERİ:

Birinci karakter “SARI ” ikinci karakter ise “KIRMIZI”

Bu karakterdeki kişiler genellikle daha az motive edilmeye ihtiyaç duyan lider ruhlu ve girişken kişilerdir. Bir işte lider veya baş olacaklarını hissettikleri zaman o işe ilgi duyarlar. Yani Kırmızı karakterli bir kişiyi motive etmek istiyorsanız ona lider olacağı hissini vermelisiniz. Kırmızı karakterli kişiler kuralları kendilerinin koymasından hoşlanırlar. Kimseye boyun eğmek istemezler. İşlerin kendi istedikleri gibi ve hemen olmasını isterler.

FARKI YARATAN FARKLARI

Kırmızı karakterli kişilerin en çarşıcı ve belirgin özelliği SONUÇ ODAKLI OLMALARIDIR. DETAYLARLA FAZLA İLGİLENMEZLER PROAKTİF YAPIDA VE İÇİ REFARANSLIDIRLAR. OLAYLARLA GENEL BAKIŞ AÇISI İLE BAKARLAR.

İŞKOLİKTİRLER

Her zaman güçlü kararlı tiplerdir. “Az laf çok iş” kuralını benimserler sebebi ise sonuç odaklı olmalarıdır. Kırmızı karakterliler “Sadede gel” kelimesini çok kullanırlar.

Herkesin onlar gibi düşünüp, hareket etmesini isterler. Gereksiz konuşmalardan ve işlerden hoşlanmazlar. Hep yapacak işleri ve alınmış karaları vardır.

BENİM KURALIM ESASTIR

Önemli olan onlara göre işin özünü anlamak ve sonucu elde etmektir. Bu yüzden kararlarını uygularken gözlerini başka bir şey görmez. İş yerinde başkalarının odalarına bile aniden girebilirler.

KAFALARININ DİKİNE GİDERLER
Gerektiğinde karşılarındakinin zor durumda olmasını, önemsemeyerek kendi istekleri için başkalarını rahatsız edebilirler. Özellikle çok sık yaptıkları bir şey, karşılarındaki kendi istedikleri gibi olmaya ve hareket etmeye zorlamalarıdır. Genelde çevreye vermeye çalıştıkları mesajları; BENİM DEDİĞİM GİBİ, FAKAT HEMEN OLSUN şeklindedir.

ÖNEMLİ OLAN GÜÇ

Kırmızı karakterli kişiler işlerin kontrolünü kaybettiklerinde strese girerler. Makam, Ünvan, Prestij kaybetmek onlar için kontrolü kaybetmek anlamına gelir. İş ve para kaybettiklerinde çok önemsemezler. Çünkü nasıl olsa bunu halledeceklerdir.
Stresli olduklarında daha çok çalışırlar.Zamanla yarışıp,sorunları dar zamana sığdırmak için etrafındakilere meydan okurlar.Olayların kontrolleri artına girdiğini gördüklerinde sakinleşebilirler.Aksi halde her an uç noktalarda eyleme geçebilirler.

MOTİVASYON DÜRTÜLERİ:

Kırmızı karakterli kişileri motive etmek için harekete teşvik edin. Yep yeni umutlar vererek daha çok cesaretlendirmelerini sağlayın. Onlara yapabilirsin mesajı verin.“Sen zeki ve iradeli bir kişisin” diyin.

ENDİŞE MOLASI VERİN

Asla endişelerinizi Kırmızı karakterli kişilere belli etmeyin.Uğraştığı şeyi bırakıp biraz da dinlenmesini söylemeyin.“ÇOK YORULDUN,BIRAK HAYATINI YAŞA,TATİLE ÇIK…”gibi sözleri onlar için kullanmayın.Çünkü Kırmızı karakterli kişiler sorunlarını daha çok çalışarak halletmeye çalışan kişilerdir.

KIRMIZI KARAKTERLİ KİŞİLERİN EN TİPİK ÖZELLERLERİ

KARARLI, İŞ BİTİRİCİ VE SONUÇ ODAKLIDIRLAR

Kırmızı karakterli biri daha işin başında, hızlı kara verme yeteneğinden dolayı sonucu çoktan görmüş ve bir işi konusundaki kararını vermiştir bile. Her işin, başından çok, sonunu merak edeler. Çünkü kara verdikleri anda harekete geçmeli ve derhal işe başlamalıdırlar. Hayatın her alanından onların bu karalı yapısına ihtiyaç vardır. Çünkü en büyük kargaşalarda bile hızlı ve doğru kara alabilir. Tekrar düzeni sağlayabilirler. Getirdikleri pratik çözümlerle pek çok kişinin içinden çıkamadığı karışıklığı önleme yeteneğine sahiptirler.

KENDİLERİNİ DAİMA “HAKLI” GÖRME EĞİLİMLERİ VARDIR

Bu kişiler haklı oldukları konuda iddiacıdırlar. Bu iddialarını sonuna kadar götürürler. Haklı olmalarını sağlayacak bütün ayrıntılara ulaşmak, en büyük özellikleridir de diyebiliriz. Çoğu zaman hareketlerinin arkasındaki güdü ,haksız konumuna düşmeme isteğidir.Bu sebeple hata yapma ihtimalini bile düşünmek istemezler.Diğer insanların da haklı olabileceklerini fark ettiklerinde ve hatalarını anladıklarında esneklik yönündeki en büyük adımlarını atmış olurlar.

AMACA YÖNELİKTİRLER, ANİ KARALARI İLE İNSANLARI ŞAŞIRTABİLİRLER.

Ulaşmak istedikleri hedefler adeta onları bu hedeften başka her şeyden soyutlar. Çoğu zaman diğer insanların memnuniyetini düşünemeyebilirler ve istemedikleri halde tepki alabilir, yalnız kalabilirler. Herhangi bir yerde, bir iş kurumunda, seyahat esnasında veya aile içinde bir karar verirler.Kendilerine tabi olan insanlar da bu karara uyarlar.Çok kısa bir süre içinde kararlarını başka bir yöne çevirebilirler.Birçok kişi bu durumdan etkilenir.Fakat bu insanlar için diğerlerinin düşünceleri çok fazla önemli değildir.Onlar için insanların memnuniyetinden çok amaçlarını gerçekleştirmeleri önemlidir.

Kırmızı karakterli kişiler kendi kararlarını kendileri vermek isterler. Başka insanların kararı onları çok fazla ilgilendirmez.

ÖZGÜVENLERİ YÜKSEKTİR

Kendilerine güvenleri diğer karakterdeki insanları şaşırtacak derecede yüksektir. Kendilerine olan inançları asla sekteye uğratmaz,talip oldukları zor işlerin altından kalkamayacakları bir iş olduğuna inanmazlar.Her ortamda kendi kişiliklerini rahatlıkla sergiler,herkesin kendi görüşlerine karşı olduğu bir ortamda bile inandıklarından taviz vermezler.

ELEŞTİRİLMEKTEN HOŞLANMAZ VE HİÇ BİR SÖZÜN ALTINDA KALMAZLAR

Baskı altında olmaktan, emir kipinden ve eleştirilmekten hoşlanmazlar. Eğer kırmızı karakterli bir kişiyi eleştirecekseniz önce onunla uyum sağlamalı ve sonra bu eleştirinizi yumuşak bir üslupla yapmalısınız.

ÖNLERİNDEKİ İŞE AŞIRI ODAKLANMALARI YÜZÜNDEN, SONUÇLAR KONUSUNDA YETERLİ DEĞERLENDİRMEYİ YAPAMAYABİLİRLER:

Kuvvetli içgüdüleri onların herhangi bir konuya yoğun bir şekilde odaklanmalarını sağlar. Bir değerlendirme yaparken zor da olsa karar verebilirler. Düşünmeden verilen bu ani kararları yüzünden problem yaşayabilirler.

GÜÇ İSTEKLERİ VARDIR VE ASLA VAZGEÇMEZLER
Kırmızı karakterli kişilerin güçlü istekleri vardır.Çünkü sıradan hedefler onları motive etmez.Diğer karakterlerdeki kişilerle çok zor gelen şeyler onları daha da motive eder.

Adeta şöyle bir kuralları vardır “Zoru yaparız, imkansız biraz zaman alır”

Kafalarına bir şeyi koyduklarında onu gerçekleştirene kadar uğraşırlar ve asla vazgeçmezler.

KARAKTERLERİN KARIŞIMI

SARI –KIRMIZI: GİRİŞKEN

Her iki karakter de girişken,cesur,hareketli ve iyimserdir.Bu kişilerin motivasyonu kolay kolay bozulmaz.Bu gruptakiler desteklenmeye ihtiyaç duymayabilirler.Hatta bazı durumlarda onlara riskleri göstermek gerekebilir.Karakter karışımlarından kaynaklanan bu durum onları hiperaktif bir kişi yapar.Genellikle çelişki yaşamazlar ve her probleme kolaylıkla çözüm bulmak gibi bir becerileri vardır.Buldukları sıra dışı çözümler çevrelerindeki diğer insanları şaşırtabilir.

Bu iki karakteri ağrılıklı olarak içinde taşıyan bir kişi bir yandan güç odaklı hareket etme özelliğine sahipken,diğer yandan bu gücü kullanırken eğlenmesini de bilir.

KARAKTERİNİZİN UYUM ŞİFRESİ

SARI KARAKTERİN KIRMIZI KARAKTERE UYUMU:

*Kırmızı karakterlerin yanında şaka konusunda ölçülü olun. Konuyu dağıtmayın ve konuşurken onlara sonucu vermeniz gerektiğini unutmayın.

* Rahat tavırlarınıza dikkat edin. Unutmayın ki kırmızı karakterler “çabuk ve benim istediğim gibi olsun” diyen tiplerdir. Zamanlama konusuna özen gösterin.

*Jest ve mimiklerinizi azaltın, onlara dokunmadan ve mesafeli olarak konuşun.

*Sizin gibi girişken yapılı bir kırmızı ile konuşurken iki tarafında hızlı olması sorun olabilir. Bu durumda üslubunuzu yumuşatın.

*Karşılarında karasız bir yapı sergilemeyin. Belirsiz ifadelerden kaçının.

KIRMIZI KARAKTERİN SARIYA UYUMU:

*Karşınızdaki sarı karakterli kişileri fazla eleştirmeyin. Çünkü genellikle onlar hızlı hareket eden ve bu nedenle de bazen yanlışlıklar yapabilen tiplerdir.

*Yanlış yaptıklarını düşündüğünüz zaman çok sinirlenseniz bile sakin olmaya çalışın, onları paniğe sokmayın

*Onlarla ilgilendiğinizi hissettirin, çünkü buna ihtiyaç duyarlar.

*Öfkeliyken söylediklerini hemen dikkate alarak karar vermeyin, çünkü bu anlarındaki ifadeleri asıl düşüncelerini yansıtmayabilir.

*Konuşmayı çok sevdikleri ve anlatacakları çok şeyleri olduğu için onlara zaman tanıyın.

*Konuşurken düşündükleri için çelişkili ifadeler kullanmalarını hoş görün ve nazik bir dille bunu ifade edin.

“Liderler, mantık kuralları kitabını takip etmeyenlerdir.”

“Mustafa Kılınç”

Güç, Başarı ve Sevgi için

BENİ TAKİP EDİN. HOŞÇAKALIN “ anda” kalın

Yazar: NLP Lideri Mustafa Kılınç


Yazarın diğer yazıları
Kurumsal NLP
ÖSS Koçluğu
Eğitimci Koçluğu
Kendini Gerçekleştirmek İsteyenler İçin
“Yeter ki İsteyin”
Ustaca Yaşamanın Sırrı Nedir?
“Başarının İç Oyunu” Potansiyelim
“Etkin Liderlikte Davranış Değişim Tekniği”
Ödüller - Riskler
"Başarısızlık Diye Birşey Yoktur"
“Ağaca Bağırmak”
Adı Eos
Sihir Yok Sihirbaz Var
Hayatınızın Fırsatı
İçsel Koçluk
Kendini Fark Etmek
”Başarının Hazzını Yaşamak”
Tarzınızı Bilin
İşin Sırrı
Günü Yükleyin Haftası
İnsan Çeşitleri
İçsel Başarı
İnsanoğlu’nun Paydası
Kendinizle İlişkide Olma
Yaşamak
Sil Baştan
Yaşam Tarzımız
Özgür Olma
Yeni Yıl Haftası
5 DK.
Çocuğunuzun Sınavda Başarılı Olmasını İstiyor musunuz?
Sadece 10 Dakikada Öğrenme Kanalını Keşfedin
NLP’nin Yaşam Büyüsü
MANŞET HABER’deyim
Çerçeve
“2011”de DEĞİŞİM FIRSATLARI
Kıskançlığın Esiri Olmayın
Bozulmuş Bir Algılama Nasıl Bir Şeydir...
Liderlik Olgusu
Neden İçimizdeki Gerçek
Karakteri Nasıl Geliştirirsiniz?
İletişim Çağında İletişimsizlik Sendromu
NLP ile Etkin Koçluğun Sunumu
Sosyal Hayatta Stres ve Kişilerin Değişim İsteği
İz Bırakmak ve Marka Olmak
Etkin İletişimi Etkileyen Faktörler
Stresle Başa Çıkma ve Huzurlu Yaşamanın Yolu
Yeterlilikten Mükemmelliğe Geçiş
Stratejik İknanın Gizli Gücü
Etkin Liderlik Sırları
Anahtar NLPDAP
Neden İçimizdeki Gerçek
Etkili Problem Çözümünde "Mazeret Yok" Şifresi
İnançları Değiştirmenin En Kolay Yolu
"Yeniden Doğuş" Paylaşılan Vizyona Sahip Olmak
Güç
Şimdi Harekete Geçin
Güç Manüplasyonu
Başarı Stratejileri
Sosyal Hayatta Stres ve Kişilerin Değişim İsteği
İçsel Uyumun Sırrı Sözcükler
İz Bırakmanın Esrarı
Usta Liderlik
YENİDEN DOĞUŞ
Simge
Gerçekleşebilir Hedef İçin ‘Beden+Zihin+Kalp’ Olarak Formda Olmanın Sırları
Etkili Aracımız Dil
Seçim Paradoksu
Stresin Kaynakları
Görebilmek…
Güç Kazandıracak İnançlar
Kayıp At
Davranış Değişim Tekniği
Salome'ye...
Kadın ve Erkeği Yönlendiren Beyin
Kadın ve Erkekteki 4 Ana Duygu
Kadın ve Erkekteki 4 Ana Duygu
İlişkilerde Mutluluk Şablonları
Hayal Gücü ve Başarı
Kadın ya da Erkek Olarak Kendinize Olan İnancınız
Sevginin ‘3’ Modeli
‘Aşk’ Başlı Başına Bir Dünya
Kadınlar Ne İster Erkekler Ne Verir
Erkekler Bir Kadından Ne İster?
Üçüncü Sır
İpucu Dünyası
Konu Meselesi/ Tema/ Başlık
Liderlik Modelleri
Paylaşılan Vizyonu Oluşturmanın Esası
Müzakere Süreci
İşin Özü
İşte Güzel Bir Soru!
Dünya Nasıl Düzelir?
NLP ile “BAŞARI KOÇLUĞU”
HAYDİ! Sosyal Fobini Sıfırla
Göreve Bağlı Roller
Gerektiğinde Hayır Demeyi Öğrenin!
Yaşam Yolculuğunda STRES Kaçınılmazdır
NLPDAP'la Sınav Heyecanı ve Sınav Kaygısına Son
İnsan Düşündüğü Kadar Güçlü İnandığı Kadar Değerlidir
Özgüven / İletişim / Stres / Zaman Yönetimi / Topluluk Önünde Rahat Konuşmak
İnançlarınızın temelinde kesin olgular değil, oluşturdukları andaki algılar yatar
Türkiye'de Bir İlk Modelleme
NEURO LINGUISTIC PROGRAMMING
"PİN KODU" Başarı Stratejileri
NLP ile Grup Eğitimleri
ALDATMANIN AVUNTUSU
Aşkın Gözü mü Kör, Senin Gözün mü?
İletişimde Yeniden Çerçevelemek
O Yangına Şükürler Olsun
Kişilere Güç Kazandıracak İnançlar
Yaşam Yolculuğunda 13 İfade
Zirveye Konuşarak Çıkın “Müzakereler”
KAYNAKLARINA GÖRE GÜÇ
Lider ve Liderliğin Tanımı
Motivasyon Eşiği
Karakteri Nasıl Geliştirirsiniz?
Kişileri Yönlendiren 19 Davranış Kalıpları
Kişilerin Davranış Kalıpları Değiştirilebilir mi?
Karar Verme Etkileme ve İkna Etme Kalıplarındaki Kayıp Sır
Kişilerin Davranış Kalıpları
Kişilerin Yaptıkları Şeyler Dört Nedene Dayanır
Duyguları Yöneten Ve Yönetilen Kişiler
Göstergeler
NLP DAP İle Mükemmellik Yolculuğu
NLP DAP İle Başarısızlığın Çaresi
Farkı Yaratan Fark
Şimdi İçsel Disiplinini Sağla
İç Sesin Bedeli
Dışsal Başarının İşleyişi
Değerlerim
İkna Etme Ve Uyum Sağlamada 13 İlke
Farklılığı Oluşturan Perspektif
Mevlana'dan
Başarı Odaklı Davranış Kalıbına Sahip Kişilerin Sözü
Temel İlgi Alanı Bilgi Olan Kişiler
Eğitim Nedir
Başarının Uyanışı
Başarının Liderliği
Başarılı Anlaşmacı
Başarı Liderliğine Soyunanlar İçin
Şimdi Düşünme NLPDAP Zamanı
Ego Odaklı Kişiler
NLP İle Etkin Koçluğun Sunumu
NLP İle Koçluk
Neuro Linguistic Programming (NLP)
NLP İle Koçluğun Anahtarları
Sınırsız Güç 1
Sınırsız Güç 2
Sınırsız Güç 3
Sınırsız Güç 4
Sınırsız Güç 5
Sınırsız Güç 6
Eğitim Nedir
'Nasıl Düşünürsen Öyle Olacak' Emin Olabilirsin…
Yüzük
Olumsuz Mesajları Almayın
Mutluluğun Sırrı
Kendinizi Şimdi Sevin
Ödüller - Riskler
2014 Yeni Yılda Huzurlu Yaşamanın Yolunu Yakalayın
Karekterinizin Şifresi Renginizde Saklı
Karekterinizin Şifresi Renginizde Saklı (2)
Karekterinizin Şifresi Renginizde Saklı Mavi Karekter
Gözler Beynin Aynasıdır
Anahtar
Odaklanma Ve Yüksek Konsantrasyon
Hedefler Nasıl Gerçekleşir
Başarma Gücünü, Yaşamın Kontrolünü Eline Al!
Başarı İletişimle Başlar
Kendin Olmak Mı? Yoksa Her Erkeğin İstediği Kadın Olmak Mı?
Siz En Değerli Varlıksınız
Güçlü Olmaya Odaklanmak
Nazik Erkekler Sadıktırlar
Karakteri Nasıl Geliştirirsiniz?
Gerçekleşebilir Hedef Anahtarları
Muhteşem Bir Gün
Anahtar Şifre Beyin Kullanım Kılavuzunuz!
Sorular, Cevaplardır
Niyet Ve Odak
Duygularımız İç Dünyamızın Göstergesidir
Korumanın Dayanılmaz Ağırlığı
Sadakatsiz Misiniz?
En Güçlü Devlet Adamı
Benzerlikçi Ve Farklılıkçı Kişiler
Kelebeklerin Ömrü
Paylaşılan Vizyona Sahip Olmak ’Yeniden Doğuş’
Potansiyelim
Gözlerini Hedefine Odakla
Kendi Değer Anahtarınız
Görebilmek
Kendimizi Nasıl Hissedeceğimiz Biz Bağlıdır
Gül Bahçesi
Sadece 10 Dakikada Öğrenme Kanalını Keşfedin
Acele Etmek
Güçle Nasıl Başa Çıkarsınız?
Güç
Anlayalım
Eğer
Beynin Algılama ve Çalışma Prensibi
Gözler Beynin Aynasıdır
Mutlu Adamın Gömleği
Padişah
Yürekten Söylenen Sözler
Başarı, Azim ve Sabır
Başarı Kendine Güvenmekle Başlar
Hedeflere Ulaşmak İçin Formda Olmanın Sırrı
Sen Hiç Deniz Gördün mü?
Mutlu Adamın Gömleği
"2015”de Değişim Zamanı
Başarısızlık Diye Birşey Yoktur
Kızgınlıkla Yapılan Her Eylem Başarısızlığa Mahkumdur
En İyi Buğday
Yalan Söyleyene Bir Küp Altın
Bir Parmak Fark
Sihirli Keman
Serçe ve Göçmen Kuş
Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız Mı?
Başarı Azim İster
Gören ve Görmeyen
Anı Yaşa ve Farkında Ol
İnsan Olmak
Gözlerin İletişimdeki Dilini Anlama Zamanları
İknanın Gizemli Sırrı
Davranış Kalıpları, İnsan ve Çevresinin Bir Fonksiyonudur
Yaşamda Üç Soru
Hayal Gücü ve Başarı
Su Ol
Güvenilirlik Stratejileri
Etkin Liderlikte Davranış Değişim Tekniği
Kralın Eşi
Kişilerin Davranışlarını Keşfetmenin Sırrı
İş'te Verimlilik Bilmecesi
Beyin Nasıl Algılar
Okyanus Yürekli Dostlar
Bilgeliğin İlk Adımı
Siz Sizi Bilmeden Siz Olamazsınız
Mükemmel Bir Hafıza İçin 10 Stratejik Öneri
Başarının Liderliği
Gözleriniz Ne Söylüyor
Duygularımız İç Dünyamızın Göstergesidir
Kadın ya da Erkek Olarak Kendinize Olan İnancınız
Mutluluk
İşte Osmanlı
At Çiftliği Hayali
Bilinçaltı Zihninizin Gücünü Tanımak
Türkiyem
İnsanlığın Yansıması
Olduğu Gibi Kabul Etmek
Büyüyün ve Küçülün
Misket Teorisi
Huzurlu Yaşamanın Yolunu Yakalayın
Bilinçaltı Zihninizin Gücünü Tanımak
Güçlü Olmaya Odaklanmak
Dünyanın Bütün Çiçekleri
İlişkilerde Mutluluk
Anahtar
Davranışların Bilinçsiz Yeterliliğe Doğru Gitmesi
Karakteri Nasıl Geliştirirsiniz?
2016 Mucize Yılı
Kıymet Bilmek
Kendini Fark Etmek
Yeni Bir Yaklaşım: İlke Merkezli Liderlik
Hayat Satrancı
Başarılı Olmayı Kim İstemez
Önyargılar
Birlik ve Beraberlik Adına
Başarmak/Kazanmak İster misiniz?
Meditasyon
En Güzel Yer
Mazeret Yok Şifresi
Ekoloji Denetimi
Sınava Giden Yolda Ailelere Düşen Görevler
SİZ ZİHNİNİZİ YÖNETMEZSENİZ O SİZİ YÖNETİR
ÜZÜLMEYE ZAMANIM YOK
KELİMELERLE GELEN MUCİZE
DOSTU İHMAL ETMEK
KAÇINILMAZ ÜÇ GERÇEK
3 İNANÇ KARŞISINDA 3 KABULLENME
KENDİNİZLE İLİŞKİDE OLMA
Kendi Değer Anahtarınız
Siz Önemlisiniz
Olumsuz Sesleri Duymamak
Büyük İskender'in Aristo'ya Mektubu
NLP'nin Yaşam Büyüsü
Kişilik Dersi
Ayrılık Vakti
Hayatta Herşey Yolunda Giderken Zor Olanı Yapın
60 Saniye
İyi ve Kötü
İnsan Çeşitleri
Kişilerin Davranışlarını Keşfetmenin Sırrı
HAYAT
ULAŞILABİLİNİR BİR HEDEFİN ANAHTARLARI
Bir Saat
Özgür Kuşlar
Geleceği Şimdi de Yaşayın
2016’ ya Veda Ederken
Mutsuz Prens
Hedefler Nasıl Gerçekleşir
İçindeki Savaşı Bitirmek için 5 Harika Yöntem
Çivi Çıkar İzi Kalır..!
Hiçbirşey Cesaretinizi Kıramaz
Kaçınılmaz Üç Gerçek...
Dünyanın En Büyük Sırrı
Eğitim Nedir?
Gerçek Değer
Huzurlu Yaşamanın Yolu
Kader ve Karar
Kişilik Dersi
Yaşamın Yankısı
İster misiniz?
İmkansızı Gerçekleştirmek
Maymunları Aramak
Başarıda İletişimin Gücü
Mutluluk
Hayal Gücü ve Başarı
Ressam
Çocuk ve Elma Ağacı
Mavi Kurdele
Kavanozdaki Taşlar
Öğretmek ve Öğrenmek
Köprü
Cesaret
Padişah
Huzur Nedir?
Simge
STRES YÖNETİMİ
MUHTEŞEM 2018
Tevazu
Yaşama Sanatı
“9” FARKLI BAKIŞ TABLETİ
Yeni Yıl
Sorumluluk Almanın Mükafatı
İlişkilerdeki Tehlike Çanları
HAYAT’A BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİN!
CAHİLLİK VE BİLGELİK ATEŞİ
Sihirli Özgüven Modeli
Mutlu Olmayı Tercih Et Denemeye Değer
Özgüven Eksikliğini Ortaya Çıkaran Davranış Kalıpları
İLİŞKİ VE İLETİŞİM
Kişilerin Davranış Kalıpları Değiştirilebilir mi?
SIFIR STRES ÖLÜM DEMEKTİR
MÜKEMMEL İLİŞKİ İÇİN BEYNİNİZE MERHABA DEYİN
Ertelemenin Nedenleri ve Başa Çıkma
NLP HABER
Web Tasarım Web Tasarım Web Tasarım Web Tasarım
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2010 - Tüm soru ve önerileriniz için info@nlphaber.com
Web Tasarım