ANA SAYFA | NE NLP | NEREDE NLP | TÜRKİYE NLP UZMANLARI | NLP LİNKLERİ | NLP HABERLERİ
Kitap Önerileri
Basından Seçmeler
TV'den Seçmeler
Hayata Yön Veren Hikayeler
NLP Haber
NLP Soru-Cevap
NLP Soru-Cevap
MUSTAFA KILINÇ DİYOR Kİ

İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Kitaplar
Karekterinizin Şifresi Renginizde Saklı Mavi Karekter
|| Sayfayı Paylaş ||

“Yaşam okyanusunun içinde yüzme olasılığınız varken kendi olumsuzluk denizinizde boğulmayın.”

“Mustafa Kılınç”

Sarı Karakter, Kırmızı Karakter derken geldik Mavi Karakterlere. Bu hafta sizlerle Mavi Karakterli kişiler ve onların özelliklerini paylaşacağım.

ÜÇÜNCÜ KARAKTER

MAVİ KARAKTERLİ KİŞİLERİN ÖZELLİKLERİ
Mükemmeliyetçi olduklarından genellikle idealist öğretmenler olurlar. Duruşları üst başları ve her şeyleriyle çok düzenlidirler. Her şeyleri düzen ve uyum içinde görünür. Mavi karaktere sahip kişiler detaylara önem veren ve kuralları olan insanlardır. Daima kurullara uymaktan yanadırlar. Mükemmellik için daha çok çalışırlar. Problemleri daha çok analiz ederler. Konu üzerinde daha fazla düşünürler.

DAVRANIŞ KALIPLARI
Hassas yapıya sahip tiplerdir. Diğer karakterlere nazaran çok daha kolay depresyona girerler. Çevreye ve hayatlarına sürekli olarak bana karşı anlayışlı olan mesajı verirler.

Strese karşı kabuğuna çekilme davranış kalıbını sergilerler. Ayrıntılar ve detaylar konusunda çok düşünürler. Çoğunlukla kararsızlık içerisine girerler. Duygularını açıkça ortaya koymak yerine içlerinde tutarlar. Mantık temel ilkeleridir. En belirgin davranışları kolay kolay değişmek istemezler.

MOTİVASYON KALIBI
Mavi karakterli birini motive etmek istiyorsanız işi ayrıntılarıyla anlatın ve bir plan program yapın. İşi mükemmel ve düzgün bir şekilde yapacakları hissini vermeseniz onları harekete geçiremezsiniz.

MAVİ KARAKTERLİ KİŞİLERİN EN TİPİK ÖZELLİKLERİ

-HER ZAMAN KURALLAR VARDIR
Her zaman kurallara uyan kişilerdir. Ayrıca kendileri kuralları koyarlar ve bu kurallar hem kendilerini hem de diğer karakterlerdeki kişileri bazen sıkıntıya sokabilir. Başkalarının kurallara karşı vurdumduymaz tavrı onları hayrete düşürebilir. Onlar için hayat bir kurlalar bütünüdür.

Trafikte kuralları“ Sarıda dur, kırmızıda kesinlikle dur!”şeklindedir. Bunu “Sarıda geç, kırmızıda dikkatli geç…” Şeklinde değiştiren bazı sarı karakterli kişilere çok kızarlar.

Kurallar koyarlar ve bu kurallar hem kendilerini hem de diğer kişileri bazen sıkıntıya sokabilir.

-OLAYLARIN OLUMSUZ YÖNLERİNİ GÖRÜP KAYGILANIRLAR
Sarı karakterli kişilerin fazla önem vermediği bazı davranışlara incinir, alınırlar. Olumsuz bir eleştiri veya kötü sözü bütün gün tesirinde kalıp kafalarına takarlar ve neden böyle söyledi diye düşünürler. İçlerine atarlar

-DETAYCI İNSANLARDIR
Başkaları için hiç önemli olmayan detaylar onlar için çok önemlidir. Onlar için her şeyin bir sırası ve prosedürü vardır. Bunlara uyulmadığında çok sinirlenirler.

-DÜZENLİ TİPLERDİR
Onlar için her şey yerli yerinde olmalıdır. Hayatlarında bir intizam olsun isterler. Kullandıkları eşyaların yerli yerinde durmasına ihtiyaç duyarlar. Her eşyanın yerleştirileceği bölümler işaretlenmiş ve gruplandırılmış haldedir. Kaybettiklerinde veya izinsiz olarak eşyalarına dokunulduğunda rahatsız olurlar. Kendilerine ait mekânlar onlar için çok önemlidir. Sokakta yürürken bile bir başkasının attığı çöpten rahatsız olup bunu kaldırabilirler.

Bu kişilerin cüzdanlarına baktığınızda her şeyin doğru düzgün ve düzenli olduğunu görebilirsiniz.

-MÜKEMMELLİYETÇİDİRLER
Her şeyin kusursuz ve mükemmel olmasını isterler. Yaptıkları her işte titizdirler. Detaylara aşırı derecede önem verirler, işlerini ciddiye alırlar ve etraflarındaki insanların da bu şekilde olmasını isterler. Yapacaklarsa en iyisini yapmak, onların düşünce tarzıdır. Başkalarının dikkatini bile çekmeyen küçücük detayları çok fazla önemserler. Görünümün estetik olması için ellerinden geleni yaparlar. Bu konuda en güzel örneklerden biri de şiirlerinde mavi karakterlinin mükemmeliyetçi yönünü çok güzel bir şekilde sergileyen Yahya Kemal Beyatlı’ ya aittir.

Bir gün genç bir delikanlı Yahya Kemal Beyatlı’ya gelerek, Üstat ben ya ressam yâda şair olacağım. Henüz bir karar veremedim. Kararımda bana yardımcı olur musunuz? der.
Yahya Kemal Beyatlı delikanlıya “Resimlerin ve Şiirlerin yanında mı” diye sorar. Delikanlı;
“Şiirlerim yanımda.” der ve Yahya Kemal Beyatlı’ ya gösterir.
Yahya Kemal Beyatlı şiirleri okuduktan sonra delikanlıya şöyle der:
“Sen ressam ol evladım.” Delikanlı şaşırır ve ama daha resimlerimi görmediniz ki? Der
Yahya Kemal Beyatlı cevap verir: “Ama şiirlerini gördüm…”

-PLANLI PROGRAMLI TİPLERDİR
Plan program onların sloganıdır. Hayatlarının en önemli planlarıdır. Ayrıntılı kayıtlar tutarlar, detayları önemserler. Organizasyona düşkündürler. En iyiyi onlar yapar. Çünkü her işin en ince ayrıntısına kadar mükemmel olmasına çalışırlar. Düğünlerde, partilerde, toplantılarda, dekordan, ikramdan fiyatlara kadar her şeyle ilgili ve her şeyden haberdardırlar. Plan ve programlarından taviz vermezler. Başkalarının plansız hareketlerini yadırgayabilirler.

Benim tavsiyem, böyle bir kişinin evine kesinlikle “çat kapı” girmemenizdir. Gitmeden önce mutlaka haber verin. Çünkü onlar her şeyin güzel ve planlı, programlı isterler. Tabi derli toplu olma isteklerini de unutmamak gerekir.

-DAİMA TEDBİRLİDİRLER
Her türlü olası tehlikeye karşı tedbirlidirler. Bir kaç dakika için de girdikleri ortamların risk değerlendirmesini yapar, acil durum planı bile tasarlarlar. Doğalgaz, deprem, kapı kontrolleri, hırsızlıklar gibi felaketlere karşı gerekli hazırlıkları vardır. Bunun için sigortacılarla anlaşma imzalayabilirler.

Mamullerin, ilaçların son kullanma tarihine de mavi karakterli kişiler çok dikkat ederler.

-YETENEKLİDİRLER
Hayal güçlerini becerilere ve sanata yönelik kullanırlar. Grafiker, ressam, şair veya filozoflar çoğunlukla bu gruptan çıkar. Onlar çevrelerindeki güzellikleri görsel olarak ortaya çıkaracak şekilde içlerindeki duyguları harekete geçirmeyi çok iyi bilirler.

-CİDDİ VE AĞIRBAŞLIDIRLAR
Mavi karaktere sahip olanlar gürültüyü, boş lafı ve kaosları sevmezler. İlişkilerinde mesafeyi ve ciddiyeti benimserler. Eğlenirken bile mesafeli olunmasını isterler. Kendileri de saygıyı en iyi şekilde sonarlar. Sessizliği ve yalnızlığı severler. Sıkıntılı zamanlarında yakınların desteğine hep ihtiyaç duyarlar. Başkalarını heyecanlandıran ve eğelendiren olaylar onlara sıkıcı ve boş gelebilir.

Sarı karakterli bir kişiyi eğlenceli gelen bir şey, mavi karakterli bir kişiyi utandırabilir.

-“MELİ – MALI” GİBİ EKLERİ FAZLA KULLANIRLAR
Olayların hiçbir zaman gelişi güzel olmadığını düşünür ve her şeyi nedenlere dayandırırlar. Yapılacak her işin de bir amaca yönelik olması gerektiğine inanırlar.

Mavi karakterli kişilerin en çok kullandıkları sözcükler “yapmalıyım, bitirmeliyim” gibi sözcüklerdir. Bu kelimeleri kullanmayı azalttıklarında çok daha mutlu olabilirler.

-STANDARTLARI YÜKSEKTİR
Her şeyi olabileceğinin üstünde düşünürler ve olabilecek en iyi standardı yakalamak için her türlü çabayı sarf ederler. Evleri, eşyaları son derece zevkli ve dikkatli bir şekilde düzenlenmiştir. Giyim kuşamları da kendilerine en yakışan biçimdedir. Herkes tarafından beğenilen ve derli toplu bir tarza sahiptirler. Başkaları için çok iyi hatta mükemmel görünen şeyler onlar için standardın altında olabilir. Bu özellikleri arkadaş seçerken de seçici davranmalarına neden olur.

Yapacağı işleri doğru ve zamanında bitirmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar

-RİSKLERİ ÖNCEDEN GÖRÜRLER
Daha bebekten her şeyi izlemeye başladıklarından, görünenin perde arkasını da görebilirler. İnce ve derin düşünce yapıları diğer renklere oranla, riskleri fark etmelerine yardımcı olur ve bir konuda araştırma yapamadan karar vermezler. Yarını bu günden düşünürler. Olayları gerçekleşmeden önce tasarlar ve değerlendirirler. Karşılaşacakları olaylar hakkında zihinlerinde en azandan bir tane fikir vardır.

-MERAKLI VE ARAŞTIRMACI TİPLERDİR
Bu merakları sarı karakterli kişiler gibi daldan her şeye atlayan cinsten değildir. Onların merakları daha ciddi konulara yöneliktir. Her şeyin en kazançlı, en kaliteli, en uygun geçerli yönlerine bakarlar. Onların merakları hiçbir şeyin gelişi güzel olmamasıyla ilgili detaylardır. Öğrenmeyi, keşfetmeyi seven yapıları nedeniyle duydukları yeni kavramları araştırmaya koyulurlar.

KARAKTERLERİN KARIŞIMI MAVİ – KIRMIZI=İŞ ODAKLI
Kırmızı karakterin güçlü kararlı yönüyle mavi karakterin planlı programlı ve düzenli yönünün bir araya geldiği etkili bir karışımdır. İki iş odaklı karakterin birleşmesi bazen kişiyi yorabilir. Kırmızı-Mavi grubundaki kişilerin parolaları “hemen ve en iyi şekilde yapmak” olduğundan bu kişiler işini önemser, doğru bir şekilde ve kısa sürede bitirmeye odaklanırlar. Gece rüyalarında bile yapacakları işi görebilirler ve sonuç almadan asla rahat etmezler. En büyük sorunları sonuca hedeflenen kırmızı karakterle detayları önemseyen mavi karakterin bazı konularda uyum sağlayamamasıdır.

MAVİ – SARI: ÇELİŞKİ
Eğlenceli, canlı, hareketli ve dışa dönük bir kişilikle düzenli, programlı, düşünceli ve içe dönük bir karakterin bir araya gelmesinden bazı çelişkiler meydana gelebilir. Bu karakter karışımına sahip biri, sarı karakteriyle coşkuyu, eğlenceyi, heyecanı ararken; mavi tarafı ise bunların gereksiz olduğunu ve daha normal çizgide bir hayata sahip olması gerektiğini söyler. Bundan dolayı kişi içinde çelişkiler yaşar.

Bir işin yapılması esnasında mavi karakteriyle plan ve programını iyi bir şekilde yapan bu kişiler, bunu uygularken sarı karakterinin rahat ve eğlenceli tarzıyla programa uymakta zorluk çekebilirler. Birebir ilişkilerinde sarı karakterin neşesi ve coşkusuyla başlayan ilişki, mavi karakterine temkinli ve alıngan yönüyle farklılıklar gösterebilir.

KARAKTERİNİZİN UYUM ŞİFRESİ

MAVİ KARAKTERİN SARI KARAKTERE UYUMU:
1-Onay ve takdir sözcüklerini siz fazla kullanmasanız da sarı karakterlerin bu sözcükleri duymaya ihtiyacı olduğunu aklınızda tutun.

2-Onları olduğu gibi kabul etmeye ve kurallarınızda esnek olmaya çalışın.

3-Program yapmadan sık sık arayın. Planların sarı karakterli kişilere yük olduğunu unutmayın.

4-Düşük tempodan çok çabuk sıkılan bu kişilerle yürürken daha hızlı yürüyün, konuşurken daha hızlı konuşun.

5-Açıklamalarınızı azaltmaya, daha çabuk karar vermeye ve çabuk uygulamaya gayret edin.

6-Göz temasınızı ve ses tonunuzu artırın, daha vurgulu jestler kullanın. Böylelikle daha enerjik bir yapı sergilersiniz.

MAVİ KARAKTERİN KIRMIZIYA UYUMU;
1-Kırmızı karakterli kişilerin sonuç odaklı olduğunu unutmayın. Onlardan detaylı bilgi istemeyin. Yani detay ve uzatmalara fazla takılmayın.

2-Bu kişilerin geçici patlamalarının normal olduğunu bilin ve bu davranışlarının altındaki iyi niyeti görmeye çalışın.

3-Sunum yaparken, genel başlıkları sıralayarak mümkün olduğunca seri olun ve anında cevap vermeye hazır bulunun. Onların “vakit nakittir” dediğini unutmayın.

4-Dolaylı konuşmalardan kaçının, açık ve net ifadeler kullanın.

5-Mesajlarına ve taleplerine cevap vermekten gecikmeyin.

“Kendini gerçekleştirme birey olgusunun vazgeçilmez bir parçasıdır.”

“Mustafa Kılınç”

Güç, Başarı ve Sevgi için
BENİ TAKİP EDİN. HOŞÇAKALIN “ anda” kalın

Yazar: NLP Lideri Mustafa Kılınç


Yazarın diğer yazıları
Kurumsal NLP
ÖSS Koçluğu
Eğitimci Koçluğu
Kendini Gerçekleştirmek İsteyenler İçin
“Yeter ki İsteyin”
Ustaca Yaşamanın Sırrı Nedir?
“Başarının İç Oyunu” Potansiyelim
“Etkin Liderlikte Davranış Değişim Tekniği”
Ödüller - Riskler
"Başarısızlık Diye Birşey Yoktur"
“Ağaca Bağırmak”
Adı Eos
Sihir Yok Sihirbaz Var
Hayatınızın Fırsatı
İçsel Koçluk
Kendini Fark Etmek
”Başarının Hazzını Yaşamak”
Tarzınızı Bilin
İşin Sırrı
Günü Yükleyin Haftası
İnsan Çeşitleri
İçsel Başarı
İnsanoğlu’nun Paydası
Kendinizle İlişkide Olma
Yaşamak
Sil Baştan
Yaşam Tarzımız
Özgür Olma
Yeni Yıl Haftası
5 DK.
Çocuğunuzun Sınavda Başarılı Olmasını İstiyor musunuz?
Sadece 10 Dakikada Öğrenme Kanalını Keşfedin
NLP’nin Yaşam Büyüsü
MANŞET HABER’deyim
Çerçeve
“2011”de DEĞİŞİM FIRSATLARI
Kıskançlığın Esiri Olmayın
Bozulmuş Bir Algılama Nasıl Bir Şeydir...
Liderlik Olgusu
Neden İçimizdeki Gerçek
Karakteri Nasıl Geliştirirsiniz?
İletişim Çağında İletişimsizlik Sendromu
NLP ile Etkin Koçluğun Sunumu
Sosyal Hayatta Stres ve Kişilerin Değişim İsteği
İz Bırakmak ve Marka Olmak
Etkin İletişimi Etkileyen Faktörler
Stresle Başa Çıkma ve Huzurlu Yaşamanın Yolu
Yeterlilikten Mükemmelliğe Geçiş
Stratejik İknanın Gizli Gücü
Etkin Liderlik Sırları
Anahtar NLPDAP
Neden İçimizdeki Gerçek
Etkili Problem Çözümünde "Mazeret Yok" Şifresi
İnançları Değiştirmenin En Kolay Yolu
"Yeniden Doğuş" Paylaşılan Vizyona Sahip Olmak
Güç
Şimdi Harekete Geçin
Güç Manüplasyonu
Başarı Stratejileri
Sosyal Hayatta Stres ve Kişilerin Değişim İsteği
İçsel Uyumun Sırrı Sözcükler
İz Bırakmanın Esrarı
Usta Liderlik
YENİDEN DOĞUŞ
Simge
Gerçekleşebilir Hedef İçin ‘Beden+Zihin+Kalp’ Olarak Formda Olmanın Sırları
Etkili Aracımız Dil
Seçim Paradoksu
Stresin Kaynakları
Görebilmek…
Güç Kazandıracak İnançlar
Kayıp At
Davranış Değişim Tekniği
Salome'ye...
Kadın ve Erkeği Yönlendiren Beyin
Kadın ve Erkekteki 4 Ana Duygu
Kadın ve Erkekteki 4 Ana Duygu
İlişkilerde Mutluluk Şablonları
Hayal Gücü ve Başarı
Kadın ya da Erkek Olarak Kendinize Olan İnancınız
Sevginin ‘3’ Modeli
‘Aşk’ Başlı Başına Bir Dünya
Kadınlar Ne İster Erkekler Ne Verir
Erkekler Bir Kadından Ne İster?
Üçüncü Sır
İpucu Dünyası
Konu Meselesi/ Tema/ Başlık
Liderlik Modelleri
Paylaşılan Vizyonu Oluşturmanın Esası
Müzakere Süreci
İşin Özü
İşte Güzel Bir Soru!
Dünya Nasıl Düzelir?
NLP ile “BAŞARI KOÇLUĞU”
HAYDİ! Sosyal Fobini Sıfırla
Göreve Bağlı Roller
Gerektiğinde Hayır Demeyi Öğrenin!
Yaşam Yolculuğunda STRES Kaçınılmazdır
NLPDAP'la Sınav Heyecanı ve Sınav Kaygısına Son
İnsan Düşündüğü Kadar Güçlü İnandığı Kadar Değerlidir
Özgüven / İletişim / Stres / Zaman Yönetimi / Topluluk Önünde Rahat Konuşmak
İnançlarınızın temelinde kesin olgular değil, oluşturdukları andaki algılar yatar
Türkiye'de Bir İlk Modelleme
NEURO LINGUISTIC PROGRAMMING
"PİN KODU" Başarı Stratejileri
NLP ile Grup Eğitimleri
ALDATMANIN AVUNTUSU
Aşkın Gözü mü Kör, Senin Gözün mü?
İletişimde Yeniden Çerçevelemek
O Yangına Şükürler Olsun
Kişilere Güç Kazandıracak İnançlar
Yaşam Yolculuğunda 13 İfade
Zirveye Konuşarak Çıkın “Müzakereler”
KAYNAKLARINA GÖRE GÜÇ
Lider ve Liderliğin Tanımı
Motivasyon Eşiği
Karakteri Nasıl Geliştirirsiniz?
Kişileri Yönlendiren 19 Davranış Kalıpları
Kişilerin Davranış Kalıpları Değiştirilebilir mi?
Karar Verme Etkileme ve İkna Etme Kalıplarındaki Kayıp Sır
Kişilerin Davranış Kalıpları
Kişilerin Yaptıkları Şeyler Dört Nedene Dayanır
Duyguları Yöneten Ve Yönetilen Kişiler
Göstergeler
NLP DAP İle Mükemmellik Yolculuğu
NLP DAP İle Başarısızlığın Çaresi
Farkı Yaratan Fark
Şimdi İçsel Disiplinini Sağla
İç Sesin Bedeli
Dışsal Başarının İşleyişi
Değerlerim
İkna Etme Ve Uyum Sağlamada 13 İlke
Farklılığı Oluşturan Perspektif
Mevlana'dan
Başarı Odaklı Davranış Kalıbına Sahip Kişilerin Sözü
Temel İlgi Alanı Bilgi Olan Kişiler
Eğitim Nedir
Başarının Uyanışı
Başarının Liderliği
Başarılı Anlaşmacı
Başarı Liderliğine Soyunanlar İçin
Şimdi Düşünme NLPDAP Zamanı
Ego Odaklı Kişiler
NLP İle Etkin Koçluğun Sunumu
NLP İle Koçluk
Neuro Linguistic Programming (NLP)
NLP İle Koçluğun Anahtarları
Sınırsız Güç 1
Sınırsız Güç 2
Sınırsız Güç 3
Sınırsız Güç 4
Sınırsız Güç 5
Sınırsız Güç 6
Eğitim Nedir
'Nasıl Düşünürsen Öyle Olacak' Emin Olabilirsin…
Yüzük
Olumsuz Mesajları Almayın
Mutluluğun Sırrı
Kendinizi Şimdi Sevin
Ödüller - Riskler
2014 Yeni Yılda Huzurlu Yaşamanın Yolunu Yakalayın
Karekterinizin Şifresi Renginizde Saklı
Karekterinizin Şifresi Renginizde Saklı (2)
Karekterinizin Şifresi Renginizde Saklı Mavi Karekter
Gözler Beynin Aynasıdır
Anahtar
Odaklanma Ve Yüksek Konsantrasyon
Hedefler Nasıl Gerçekleşir
Başarma Gücünü, Yaşamın Kontrolünü Eline Al!
Başarı İletişimle Başlar
Kendin Olmak Mı? Yoksa Her Erkeğin İstediği Kadın Olmak Mı?
Siz En Değerli Varlıksınız
Güçlü Olmaya Odaklanmak
Nazik Erkekler Sadıktırlar
Karakteri Nasıl Geliştirirsiniz?
Gerçekleşebilir Hedef Anahtarları
Muhteşem Bir Gün
Anahtar Şifre Beyin Kullanım Kılavuzunuz!
Sorular, Cevaplardır
Niyet Ve Odak
Duygularımız İç Dünyamızın Göstergesidir
Korumanın Dayanılmaz Ağırlığı
Sadakatsiz Misiniz?
En Güçlü Devlet Adamı
Benzerlikçi Ve Farklılıkçı Kişiler
Kelebeklerin Ömrü
Paylaşılan Vizyona Sahip Olmak ’Yeniden Doğuş’
Potansiyelim
Gözlerini Hedefine Odakla
Kendi Değer Anahtarınız
Görebilmek
Kendimizi Nasıl Hissedeceğimiz Biz Bağlıdır
Gül Bahçesi
Sadece 10 Dakikada Öğrenme Kanalını Keşfedin
Acele Etmek
Güçle Nasıl Başa Çıkarsınız?
Güç
Anlayalım
Eğer
Beynin Algılama ve Çalışma Prensibi
Gözler Beynin Aynasıdır
Mutlu Adamın Gömleği
Padişah
Yürekten Söylenen Sözler
Başarı, Azim ve Sabır
Başarı Kendine Güvenmekle Başlar
Hedeflere Ulaşmak İçin Formda Olmanın Sırrı
Sen Hiç Deniz Gördün mü?
Mutlu Adamın Gömleği
"2015”de Değişim Zamanı
Başarısızlık Diye Birşey Yoktur
Kızgınlıkla Yapılan Her Eylem Başarısızlığa Mahkumdur
En İyi Buğday
Yalan Söyleyene Bir Küp Altın
Bir Parmak Fark
Sihirli Keman
Serçe ve Göçmen Kuş
Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız Mı?
Başarı Azim İster
Gören ve Görmeyen
Anı Yaşa ve Farkında Ol
İnsan Olmak
Gözlerin İletişimdeki Dilini Anlama Zamanları
İknanın Gizemli Sırrı
Davranış Kalıpları, İnsan ve Çevresinin Bir Fonksiyonudur
Yaşamda Üç Soru
Hayal Gücü ve Başarı
Su Ol
Güvenilirlik Stratejileri
Etkin Liderlikte Davranış Değişim Tekniği
Kralın Eşi
Kişilerin Davranışlarını Keşfetmenin Sırrı
İş'te Verimlilik Bilmecesi
Beyin Nasıl Algılar
Okyanus Yürekli Dostlar
Bilgeliğin İlk Adımı
Siz Sizi Bilmeden Siz Olamazsınız
Mükemmel Bir Hafıza İçin 10 Stratejik Öneri
Başarının Liderliği
Gözleriniz Ne Söylüyor
Duygularımız İç Dünyamızın Göstergesidir
Kadın ya da Erkek Olarak Kendinize Olan İnancınız
Mutluluk
İşte Osmanlı
At Çiftliği Hayali
Bilinçaltı Zihninizin Gücünü Tanımak
Türkiyem
İnsanlığın Yansıması
Olduğu Gibi Kabul Etmek
Büyüyün ve Küçülün
Misket Teorisi
Huzurlu Yaşamanın Yolunu Yakalayın
Bilinçaltı Zihninizin Gücünü Tanımak
Güçlü Olmaya Odaklanmak
Dünyanın Bütün Çiçekleri
İlişkilerde Mutluluk
Anahtar
Davranışların Bilinçsiz Yeterliliğe Doğru Gitmesi
Karakteri Nasıl Geliştirirsiniz?
2016 Mucize Yılı
Kıymet Bilmek
Kendini Fark Etmek
Yeni Bir Yaklaşım: İlke Merkezli Liderlik
Hayat Satrancı
Başarılı Olmayı Kim İstemez
Önyargılar
Birlik ve Beraberlik Adına
Başarmak/Kazanmak İster misiniz?
Meditasyon
En Güzel Yer
Mazeret Yok Şifresi
Ekoloji Denetimi
Sınava Giden Yolda Ailelere Düşen Görevler
SİZ ZİHNİNİZİ YÖNETMEZSENİZ O SİZİ YÖNETİR
ÜZÜLMEYE ZAMANIM YOK
KELİMELERLE GELEN MUCİZE
DOSTU İHMAL ETMEK
KAÇINILMAZ ÜÇ GERÇEK
3 İNANÇ KARŞISINDA 3 KABULLENME
KENDİNİZLE İLİŞKİDE OLMA
Kendi Değer Anahtarınız
Siz Önemlisiniz
Olumsuz Sesleri Duymamak
Büyük İskender'in Aristo'ya Mektubu
NLP'nin Yaşam Büyüsü
Kişilik Dersi
Ayrılık Vakti
Hayatta Herşey Yolunda Giderken Zor Olanı Yapın
60 Saniye
İyi ve Kötü
İnsan Çeşitleri
Kişilerin Davranışlarını Keşfetmenin Sırrı
HAYAT
ULAŞILABİLİNİR BİR HEDEFİN ANAHTARLARI
Bir Saat
Özgür Kuşlar
Geleceği Şimdi de Yaşayın
2016’ ya Veda Ederken
Mutsuz Prens
Hedefler Nasıl Gerçekleşir
İçindeki Savaşı Bitirmek için 5 Harika Yöntem
Çivi Çıkar İzi Kalır..!
Hiçbirşey Cesaretinizi Kıramaz
Kaçınılmaz Üç Gerçek...
Dünyanın En Büyük Sırrı
Eğitim Nedir?
Gerçek Değer
Huzurlu Yaşamanın Yolu
Kader ve Karar
Kişilik Dersi
Yaşamın Yankısı
İster misiniz?
İmkansızı Gerçekleştirmek
Maymunları Aramak
Başarıda İletişimin Gücü
Mutluluk
Hayal Gücü ve Başarı
Ressam
Çocuk ve Elma Ağacı
Mavi Kurdele
Kavanozdaki Taşlar
Öğretmek ve Öğrenmek
Köprü
Cesaret
Padişah
Huzur Nedir?
Simge
STRES YÖNETİMİ
MUHTEŞEM 2018
Tevazu
Yaşama Sanatı
“9” FARKLI BAKIŞ TABLETİ
Yeni Yıl
Sorumluluk Almanın Mükafatı
İlişkilerdeki Tehlike Çanları
HAYAT’A BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİN!
CAHİLLİK VE BİLGELİK ATEŞİ
Sihirli Özgüven Modeli
Mutlu Olmayı Tercih Et Denemeye Değer
Özgüven Eksikliğini Ortaya Çıkaran Davranış Kalıpları
İLİŞKİ VE İLETİŞİM
Kişilerin Davranış Kalıpları Değiştirilebilir mi?
SIFIR STRES ÖLÜM DEMEKTİR
MÜKEMMEL İLİŞKİ İÇİN BEYNİNİZE MERHABA DEYİN
Ertelemenin Nedenleri ve Başa Çıkma
NLP HABER
Web Tasarım Web Tasarım Web Tasarım Web Tasarım
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2010 - Tüm soru ve önerileriniz için info@nlphaber.com
Web Tasarım