Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Adanmış Olmak Kazandırır

Birçok kişi, "Başarmak için milyonlarca yol denedim, fakat başaramadım" ya da "Binlerce şeklini denedim" der. Lütfen bunun üzerinde biraz düşünün. Onlar muhtemelen yüzlerce hatta onlarca yol bile denememişlerdir. Çoğumuz değişimi gerçekleştirmek için sekiz, dokuz, on yol deneriz ve işe yaramadıklarında da denemekten vazgeçeriz.

Başarının sırrı, sizin için neyin önemli olduğuna karar vermek ve sonra işe yaramıyor gibi görünse bile, her gün daha iyiye ulaşmak için yoğun bir şekilde eyleme geçmektir.

Bireysel güç, eyleme geçmekte ısrarlı olmak demektir: Bir şeyler yaptığınız her anda, ondan bir şeyler öğrenir ve bir dahaki sefere daha iyi yapmanın bir yolunu bulursunuz.

 

Başarı Azim İster

 

Tarihteki en başarılı insanlardan herhangi birisine bakarsanız, onları ikna edememek gibi bir ortak tehlikeyi görürsünüz. Hayırı kabul etmezler. Vizyonlarını, amaçlarını gerçekleştirmekten hiçbir şey onları alıkoyamaz. Walt Disney'in "Dünyanın En Mutlu Yeri" eserini gerçekleştirmek için 302 kez reddedildiğini biliyor muydunuz? Bütün bankalar onun deli olduğunu düşündü. Deli değildi. Bir vizyonu vardı. Deha değildi. Bir vizyonu vardı. Daha da önemlisi, vizyonunu gerçekleştirmeye kendisini adamıştı. Bugün milyonlarca insan, başka hiçbir dünyaya benzemeyen, Disney'in dünyasının zevkini paylaşmaktadır. Bu dünya tek bir kişinin kararıyla gerçekleştirilmiştir.

DİKKAT! HİÇBİR SORUN KALICI DEĞİLDİR.HİÇBİR SORUN TAM YAŞAMIMI ETKİLEYEMEZ.YOĞUN, OLUMLU, YAPICI EYLEMLERİ SÜRDÜRÜRSEM, SORUNLARIM ÇOK HAFİF KALIR.

 

Mesajım basittir ve kalben onun doğru olduğunu biliyorsunuz. Amaçlarınızın peşinde giderken, sabırla ve esneklik duygusunu kaybetmeden, yoğun ve sürekli eylemde bulunur ve çözüm yoktur duygusunu bir kenara bırakırsanız; eninde sonunda istediğinizi elde edersiniz. Hemen, küçük bile olsalar, bugün yapabileceğiniz eylemler üzerinde yoğunlaşmalısınız.

Akla uygun bir öneri değil mi? O halde niçin çoğunluğumuz bu öneriyi uygulamaz? Cevap, başarısızlık korkusuyla kapılarını kapatmalarıdır. Fakat başarısızlık hakkında harika bir şeyler keşfettim.

Çünkü; gerçekten başarısızlık diye bir şey yoktur. Sadece elde ettiğimiz geri bildirimler vardır. Walt Disney'in elde ettiği 302 kez reddedilmesini hatırlayın. Disney aslında hiçbir denemesinde başarısız olmamış sadece vizyonunu gerçekleştirmek için yeni bir yol bulması gerektiğini öğrenmiştir. Siz amaçlarınızı gerçekleştirmek için yeni yollar öğrenmeye hazır mısınız?

Hepimizin gelecekle ilgili rüyaları vardır değil mi? Hepimiz, ailemizde, arkadaşlarımızda ya da diğer kişilerde belirgin bir yolla şu ya da bu şekilde fark yaratabilen özel insanlar olduğumuza inanmak ve bunu göstermek isteriz. Yaşamımızın geçmiş döneminde herhangi bir anında, gerçekten neleri istediğimiz ve neleri hak ettiğimiz konusunda bir fikrimiz olmuştur. Ancak çoğu kişi, yaşamın güçlükleriyle karşılaşınca, rüyalarını unutup sorunlarına odaklanır. Özlemlerinizin geleceğimizi şekillendirme gücünü unutarak, onları bir kenara bırakır ve sıkı sıkıya geçmişimize sarılmaya çalışırız.

Hayatınızı kazanmanın amacı;

Benim, sizin gibi insanlara herhangi bir şeyi değiştirecek gücün, içimizde uyuyor olduğunu hatırlatmak ve öğretmektir.

Şimdi bugünden başlayarak, içinizdeki muhteşem gücü uyandırabilir ve rüyalarınızı yaşama geçirebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için, “Hayatınızı Kazanın" kitabı size gerçekten yardımcı olacak anahtar sırları verecektir.

Olumlu düşünmek çok güzel bir şeydir. Ancak tek başına sadece olumlu düşünce hayatınızı kazanmak için yeterli değildir. Nasıl düşündüğünüzü, nasıl hissettiğinizi ve yaşadığınız her gün neler yaptığınızı değiştirmek için, bazı NLP DAP stratejilerine ve nasıl yapılacağına ilişkin planlara sahip olmanız gerekir.

Sevda Kangal Kılınç Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube