Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Başarının Liderliği

John P.Kotter diyor ki;
"Başarılı liderlerin ilişkisi,insanların benimseyecekleri bir vizyon yaratmaktır"

Adamcağızın biri geceyi ıssız bir kırda geçirmek mecburiyetinde kalmış.Fakat yırtıcı hayvanlardan korktuğu için büyük bir ağaca çıkmış,bakmış ağacın dibinde bir kötürüm tilki yatıyor;

"Bu tilki acaba ne yer ne içir?" diye merak etmiş.Biraz sonra bakmış ki; uzaktan bir aslan geliyor.Ağzında bir ceylan var.Aslan ağacın dibine gelmiş,ceylanı parçalamış.Yiyeceği kadarını yemiş,çekilip gitmiş.Arkadan tilki sürüne,sürüne ceylanın yanına varmış.Tan artıkları yiyerek karnını doyuracakmış ki;......

Başarılı insan liderlik gösterebilen insandır.Liderlik elinizdeki otoriteyi kullanmak değil,insanları güçlendirmektir.Her şey başarılı liderlikle yükselir veya ona bağlı olarak düşer.

Liderlik;gelecekteki görüneni gerçekleştirme yeteneğidir.Lider kişi görüşünü gerçekleştiren başarılı kişidir.Küçük zaferleri yalnız başınıza yakalayabilirsiniz.Büyük başarılara ulaşmak için diğer insanları da yanınıza katmanız sinerjiyi yükseltmeniz gerekir.

Liderler görüşlerini gerçeğe dönüştürürken tek başlarına değil,grup olarak hareket ederler.Lider olduğunu sanan ,ancak hiç kimsenin kendisini izlemediği kişi,liderlik değil yürüyüş yapıyordur.

Çevrenizdeki kişilere baktığınızda çoğunun yol göstermesi konumunda,müdürün yol göstermesinin unvanından kaynaklandığı düşünülmektedir.Lider etkidir.Gerçek lider diğerlerini kendisini izlemeleri yönünde etkileyebilen kişidir.Onsuz da birleşip harekete geçmelerini sağlayabilir.En iyi liderler sürekli büyüyen,esneklik gösteren ve öğrenenlerdir.Liderliğin bedelini ödemeye hazırdırlar.Kendilerini daha iyiye götürebilmek,görüşlerini genişletebilmek,yeteneklerini artırabilmek,güçlerine erişebilmek için gereken fedakarlıkları yapmaya hazırdırlar.İyi nitelikler sizi başarının liderliği konusunda lider yapmaz.Liderler içsel ve dışsal dünyada barışı sağlamış ve insanlarla olumlu ilişkiler geliştirme yeteneğini kazanmışlardır.Lider,insanların nerede olduğunu belirleyebilir ve sonda da onlara adım adım görüşünü gerçekleştirmeye doğru hareket ettirebilir.

"Başarının liderliğine soyunanlar" insanları gitmek istemeyecekleri ancak gitmeleri gereken yere götürmeyi başaranlardır.

Liderler insanları etkiler,ancak hepsi bunu bazı etmenlere bağlı olarak farklı biçimlerde yaparlar.

Gerçekte takip edilecek tek doğru yol yoktur.Liderliğin temel prensipleri değişmez,ancak liderlik tarzları değişir.Konumunuz gereği size liderlik tiplerinden burada tabi ki bahsetmeyeceğim.

Jackson diyor ki;
"Bir liderin büyüklüğü;inançlarının derinliği,heveslerinin yüksekliği,görüşünün genişliği ve sevgisinin menzili ile ölçülür."

NLP Lideri Mustafa Kılınç Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
Yazarlar
Mustafa Kılınç
Bilinçaltı Uzman Eğitimcisi
Siyasi Koç - Yazar
Sevda Kangal Kılınç
NLP Trainer
Reiki Master
Aysel Çiçek
NLP Master Practitioner
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube