Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Başarıya Götürecek Sırlar

Dr. Wyatt Woodsmall dünyanın sayılı NLP biliminin Master Trainerlerinden olup, aynı zamanda NLP 'de üst düzeyde eğitim almış kişileri bir çatı altında toplayan INLPTA'nın başkanıdır. Kendisi ülkemizde dahil olmak üzere bir çok kişiye eğitim vermiş ve bu konuda öğretmenlerin öğretmeni olarak anılmakta.

Kendisi eşi Marilyn Woodsmall'la birlikte 40 seneye yakın bir zamandır da modelleme konusunda çok önemli çalışmalar yapmaktalar. Başarılı kişiler nasıl davranıyorlar, ne yapıyorlar, hangi sırada ve daha çok buna benzer soruları sorarak, ortaya çıkardıkları bu modeli şimdi sizinle burada paylaşmak istiyorum:

1. Adım:
Ne istediğinizi bilmeniz gerek. Çoğu insanlar gibi, hayatın akışıyla yüzmek yerine, sizin hayatınızın bir amacı olması lazım. Burada da önemli olan, istemediğinize değil, ISTEDIĞINIZE odaklanmanız. İstediğiniz şeyi elde edebilmek için harekete geçmeniz gerektiği için, tamamen istediklerinize ve hedeflerinize odaklanın, onlara konsantre olun

2. Adım:
Çok iyi bir gözlemci olun, etrafınızda nelerin olduğunun farkına varın. Dünyada ve çevrenizde olanlara çok dikkatli bakın, duyun, hissedin. Özellikle iletişim konusunda; iletişim kurduğunuz insanlar sizin aktarmak istediğiniz mesajı aldı mı? Bu konuda sizin ilettiğinizi düşündüğünüz önemli değil, karşıdaki kişi sizin iletişiminizden ne anlamış o önemli. Sizin iletişiminizin anlamı karşıdaki kişinin yanıtında saklıdır.

3. Adım:
Esnek olun. İstediğiniz sonucu alana kadar, davranışlarınızda değişiklik yapın. Eğer bulunduğunuz eylem sonuçsuz kalıyorsa, onu yapmaktan vazgeçin. Başka bir davranışın daha yüksek bir başarı ile sonuçlanma ihtimali var, demektir. Hep aynı, çalışmayan eylemelerde bulunmak, başarıyı uzak tutar. Başınızla duvardan geçmeyi denemeyin, duvar başınızdan serttir. Onun yerine başarı olma ihtimali daha yüksek olan bir davranışta bulunun.

4.Adım:
Eyleme geçin.

Bu dört adımı bütün gerçekleştirmek istediğiniz projeler ve hatta günlük hayatta yapmak istediğiniz her şeyi için çok iyi bir rehberdir.

  • Her zaman almak istediğiniz sonucun bilincinde olun; dikkatli gözlem yapın ve sürekli konuşandan çok, iyi bir dinleyici olun.
  • Esnek olun. İstediğiniz sonucu alana kadar, davranışlarınızda değişiklik yapın.
  • Eyleme geçin.

Bir projenin başarılı olması için atılması gereken belli adımlar vardır. Eylem sırasında dikkat edilmesi gereken çok ince detaylar var. Onları da önümüzdeki haftaya sizinle paylaşmak istiyorum.

Bu hafta her şey gönlünüzce olsun, sevgiyle kalın.

Aysel Çiçek Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
Yazarlar
Mustafa Kılınç
Bilinçaltı Uzman Eğitimcisi
Siyasi Koç - Yazar
Sevda Kangal Kılınç
NLP Trainer
Reiki Master
Aysel Çiçek
NLP Master Practitioner
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube