Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Duygu Yüklü Kristaller

Hep kelimelerin gücünden bahis edilir; Nefret, türlü türlü aşağılamalar içeren, olumsuz duygusal mesajlar taşıyan sözcükler insanı derinden kötü etkilediği gibi, sevgi, şükran, olumlu ve saygı dolu kelime ve cümleler de ruha o kadar iyi gelir ki, onları duyduğumuz anda, mutluluk ve hoşluk hisleri içimizi tümden doldurur, bütün bedenimizi kaplar.

Şu iki cümleyi okuduğunuz zaman, ardından içinizde bıraktıkları duyguları bilinçli bir şekilde hissetmeye çalışın: (ilkini okuduktan sonra birkaç saniye bekleyin ve bu cümlenin içinizde nasıl bir etki yarattığına bakın)

1 ) ' Sen tam bir aptalsın, hiçbir şeyi beceremiyorsun! '

2) ' Sen benim için çok değerlisin, sana teşekkür ediyorum! '

Her iki cümleyi okuduktan sonra, eminim kendinizi çok farklı hissetmişsinizdir; birinci cümle içinizde ' yıkıma ' benzer durum yaratmıştır, çünkü aşağılandınız.

İkinci cümle ise, kendinizi iyi, mutlu, kısacası güzel duygular içinde olmanızı sağlamıştır.

Kelimelerin duygu yüklü enerjisiyle ilgili bir Japon bilim adamı 90’lı yıllarda çok ilginç deneyler yapmıştı: Temiz suya envayi çeşitlerde müzik, nefret sözcükleri, emir halinde söylenen cümleler; sevgi ve şükran sözcükleri dinletmişti. Sonra da onları dondurup, oluşan kristallerin detaylı resimlerini çekmişti.

Sonuç olağanüstüydü: Suyun da bir hafızası olup, verilen duygusal enerjilere, ses ve yazılara çok farklı görüntülerle tepki verdiği ortaya çıktı.

Deprem gören, nefret, korku, olumsuz mesajlar içeren cümleler ve ö. Heavy Metal Rock müziğin etkisinde kalan suların şekilleri düzensiz, dağınık bir görüntüye sahiplerdi.

Oysa sevgi, şükran sözcükleri, bazı klasik müzikler, dualar ve olumlu mesajlar içeren duygulara maruz kalan suların kristalleri, olağanüstü bir estetiğe kısacası muhteşem bir güzelliğe sahiplerdi.Bu araştırmanın sonucunu günlük hayatımıza aktaracak olursanız, ve vücudumuzun yakl. % 70 sudan meydana geldiğini göz önünde bulundurursak, kelimeler ve konuşmaların kalitesine bağlı olarak, ağzımızdan çıkanlarım ne kadar güçlü bir etkiye sahip olduğunu anlayabilirsiniz. İster kendi kendinize olan konuşmalarınızda, ister diğer insanlara olsun kelimeler, cümleler ve onlara yüklü olan duygularla yıkım yaratabilirsiniz, güzellik ve mutluluk da yaratabilirsiniz. Bu araştırma gerçekten çok önemli, çünkü 'görmediğime inanmıyorum’ diyenlere adeta bir kanıt ve cevap niteliğinde. Bir şeyi gözünüze görünmezse de, orada olmadığı anlama gelmez!

Onun için lütfen söylediklerinize dikkat edin!

Kurduğunuz cümleleri söylemeden evvel, bir daha düşünün derin bir nefes alın ve söyleyeceklerinizin karşıya ne gibi etki bırakacağı konusunda inceleyin. Oraya nasıl bir etki vermek istiyorsunuz? Bırakmak istediğiniz etki, seçtiğiniz kelimelerle uyumlu mu, onu önceden içinizde dinleyin ve test edin. Söylenmesi gereken negatif şeyler bile karşıya ‘güzel’ bir paketin içinde sunulabilir, olumsuz duygular illaki bir ağaç kesen bir balta gibi, gümbür gümbür söylemeye gerek yok, ki !!!!

Özellikle kendi kendinize neler fısıldadığınızı fark etmeye çalışın. Olumsuz söylemleri olumluya çevirirseniz, duygusal durumunuz da ona paralel olarak güzelleşecektir.

Güzel bir dile alışkanlık getirmenin yollarından biri, mutlaka çok okumaktır.

Kaliteli kitaplar, kaliteli gazeteler; sürekli argo kullanılan berbat, içi boş ve sadece zaman öldüren dizilerden ziyade, kaliteli tartışma ve kültür programları izlemek de gerçekten o konuda çok yardımcı olmaktadır.

Tekrar Dr. Emoto'nun ' duygu kristallerine ' dönecek olursak, bu konuyu merak edenlere aşağıda bazı kaynakları tavsiye etmek istiyorum:
Eminim, çok şaşıracaksınız!! Sonuçlar size büyülü bir dünyanın kapılarını açacak:

Kaliteli ifadeler eşliğinde muhteşem bir hafta geçirmeniz dileğimle,

Sevgiyle kalın!!

Masaru Emoto - ' Suyun gizli mesajı ' - Kuraldışı yay.
Google arama motoruna Masaru Emoto ismini girdiğiniz zaman, zengin kaynaklara ulaşabilirsiniz, görseller, videolar ve çok sayıda yazılar mevcuttur.

Aysel Çiçek Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
Yazarlar
Mustafa Kılınç
Bilinçaltı Uzman Eğitimcisi
Siyasi Koç - Yazar
Sevda Kangal Kılınç
NLP Trainer
Reiki Master
Aysel Çiçek
NLP Master Practitioner
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube