Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Hızlı Bir Özgüven Tekniği

Sizinle bugün olağanüstü güzel, özgüven duygusunu istediğiniz anda hizmetinize çağırabileceğiniz bir NLP tekniğiyle tanıştırmak istiyorum; bu teknikle harika duygular yarabildiğiniz gibi hedefinize daha kolay ulaşmanıza da destek olur.

Hayatınızda şunu fark etmişsinizdir: Geçmişte güzel ve pozitif duygular yaşadığınız biranı tekrar gözünüzün önünde canlandırdığınız zaman, kendinizi sanki o andaymış gibi ya görüntüleri görür yaşadığınız duyguları hisseder, ve/ ya da duyduklarınızı işitir, o anki duyguları hissedersiniz. - Ve mutlu olursunuz.

Aynı şekilde olumsuz, korkulu bir anınızı aklınıza getirdiğiniz zaman, kendinizi kötü hissetmeye başlarsınız.

NLP bilimi beynin bu ‘şuanda içinde olmasam da, istediğim duyguları bilinçli bir şekilde yaratabilirim’ özelliğinden bir çok tekniklerle yararlanıp, insanlarda çok ciddi değişimler meydana getirebiliyor.

Başarmak istediğiniz herhangi bir şeyi de aklınıza getireceğiniz önceden büyük bir başarı ile bitirdiğiniz, dolaysıyla özgüveninizin de zirve yaptığı bir olaya bağlayarak,uygun duygusal bir durumu yaratabilirsiniz. Bu teknik eski çağda bazı filozoflar tarafından başarı ile uygulanmış ve günümüze kadar gelmiş. Çok eskiymiş fakat halen güncelliğini kaybetmemiş.

Yalnız burada önce DOĞRU BIR IZLENIM yaratmak adına: NLP teknikleri yetkin bir Trainer eşliğinde yapmak gerek !!
NLP, bir kitaptan kesinlikle öğrenilemez !!

Ancak bu teknik çok kolay olduğu için paylaşıyorum; sizde faydasını görün! Her teknikte olduğu gibi, önce çok dikkatli okuyun, anladığınızdan emim olun. Sonra titizlikle her adımı takip edin.

Hazır mısınız ?

1Adım : Telefonunuzu kapatın. Kimsenin sizi rahatsız etmemesinden emin olun. Rahat olduğunuz bir ortamda (koltukta veya kanepede) oturun ve gözlerinizi kapatın.

Şimdi daha önce çok güzel bir sonuç aldığınız, çok özgüvenli olduğunuz, başarı ile sonuçlandırdığınız bir olay bulun.

2 Adım : Bu olayı bulduğunuzda, o anda gördüklerinizi görün; Neredeydiniz, resim mi görüyorsunuz, yoksa bir film şeridi mi? Renkler nasıl? Sonra neler işittiniz o anda ? Siz veya başkası neler söylüyordu? Müzik var mıydı, veya başka sesler? O anda kendinizi nasıl hissettiniz? Başarı ve dolayısıyla ona bağlı olan özgüven duygusunun tadını çıkartarak, kendinizi içine bırakın.

3. Adım : Şimdi bütün gördüklerinizi, işittiklerinizi ve özellikle hissettiklerinizi TEK bir kelime ile özetleseydiniz, ona en çok uyan hangi kelimeyi bulurdunuz? Bu kelime sizin sihirli kelimeniz.

4. Adım : Bulduğunuz kelimeye odaklanacağız şimdi : O kelimenin BIR RENGI olmuş olsaydı, hangi renk olurdu? Kelimenizin rengini bulun.

5. Adım : Diyelim, kelimeniz ö. ‘Zirvedeyim’ ve rengi turuncudur, şimdi başarmak istediğiniz bir şeyi bir kağıda yazın, altına da kelimenizi, yani burada mes.

‘Zirvedeyim’ bulduğunuz renkte, mes. turuncu olarak yazın. Evinizin her tarafına kağıtlar hazırlayın ve sık sık baktığınız yerlere asın. Altında, üstünde, nerede istiyorsanız renkli kelimenizi yazın.

Böylece başarmak istediğiniz bir olayı sürekli bakabilir, ‘sanki olmuş gibi’ bir algı yaratır, hedefinize ulaşmanıza fevkalade yardımcı olur.

Güle güle kullanın, size yarasın!
Hepinizi Sevgi ile kucaklar, harika bir hafta geçirmenizi diliyorum.
Aysel Çiçek Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube