Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

İlişkilerdeki Tehlike Çanları

“Harika bir ilişkimiz var, hiç kavga etmiyoruz” diye düşünüyor olabilirsiniz. Eğer bir araya geldiğinizde herkes kendi dünyasında ise, gününüzün nasıl geçtiği hakkında sohbet etmiyorsanız, televizyon veya elinizdeki tablet ya da telefon başrolde ise tehlike çanları çalmaya başlamış demektir.
İnanın bana tecrübe ile sabittir; tutkulu aşklarda tartışmalar kaçınılmazdır. Karşılıklı paylaşım arttıkça da fikir ayrılıklarının doğması çok doğaldır.

Eşiniz ya da sevdiğinizle aranızdaki problemleri çözmek yerine sorunları görmezlikten gelip kendi dünyanıza yöneliyorsanız ayrılığın temellerini atmaya başlamışsınız demektir.
Zamanla aynı evin içinde 2 yabancı haline geldiğinizde ortada tartışmayı ve çözmeyi gerektirecek bir sorun dahi olmadığı için ayrılık kaçınılmaz olur.

Ne yapmalı?

Sağlıklı bir ilişkide eşler birbirlerinin düşüncelerini, davranışlarını önemser ama yapılanlara karşı tepkisiz kalmaz. Tepkisiz kalmak zamanla umursamazlığa ve iletişim kopukluğuna yol açar.

Tabii ki tepki sergilenirken kavgacı ve hırçın bir tutum sergilemek yerine yapıcı olmak en iyisidir.
Özellikle kadın okurlarım için altını çizmek isterim ki; eşinizin ya da sevdiğinizin davranışlarının sizin üzerinizdeki duygusal etkilerinden bahsedin, sizinle empati kurmasını sağlayın. Görün sorun nasıl çözülecek. Onun hareketlerinin sizin üzerinizdeki etkisini anlatmanız, aslında onu ne kadar önemsediğinizi gösterir ve sizin dünyanızdaki yerinin büyüklüğünü sergiler.

Duygular ifade edilirken de genellemelerden kaçınılmalıdır. “Hep böyle yapıyorsun” veya “Sen zaten her zaman böylesin” diyerek konu çözümsüz bir noktaya da getirilmemelidir.

Elbette bir konu tartışılırken geçmişten ve yapılan diğer hatalardan bahsetmek çok az fayda sağlayacağı gibi, karşı taraf için ne yaparsa yapsın bir şeylerin değiştirilemeyeceği izlenimi yaratır. Bunun yerine ilk tanıştığınızda bu şekilde olmadığını hatırlatın ve aşık olduğunuz kişiyi geri getirebileceğini gösterin.

NLP Lideri Mustafa Kılınç Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
Yazarlar
Mustafa Kılınç
Bilinçaltı Uzman Eğitimcisi
Siyasi Koç - Yazar
Sevda Kangal Kılınç
NLP Trainer
Reiki Master
Aysel Çiçek
NLP Master Practitioner
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube