Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Kartal Mı Olmak, Midye Mi?

Uzak bir diyarın gezegeninde yaşayan tanrı, gezegeninde canlıların eksikliğinden rahatsız olmuştu. Bizim dünyaya benzer iklim şartlarına sahip olan gezegende, ilk yarattığı canlı bir midyeymiş.

Midyenin yaşadığı hayat çok sıkıcıymış. Tüm zamanını, içinden geçen suyu filtrelemekle geçiyormuş. Kapağını aç, kapağını kapa; kapağını aç, kapağını kapa; kapağını aç, kapağını kapa, gündüz gece hep aynı şekilde …

Tanrı sonra da kartalı yaratmış. Kartalın hayatı çok farklıymış: Kartala özgürlüğü vermiş. O güçlü kanatlarını açıp, dünyanın dağları ve denizlerin üzerinde serbestçe, dilediği gibi uçabilmesini sağlamış.

Sıra sonra insanı yaratmaya gelmişti; İnsan yaratıldıktan sonra, hem midye, hem kartal ile tanıştırmıştı tanrı – nasıl bir hayat yaşamak istediğini seçmesi için.

Midye gibi mi, tüm gün kapağı aç, kapağı kapa yaparak mı yaşayacaktı insan, yoksa kartal gibi mi, özgürce havalarda uçup, kanatları mı açacaktı ?

O gezegende insanlar yaşayalı çok uzun zaman olmuş, ancak hangi hayat yaşamak istedikleri konusunda seçim yapmakta halen zorluk çekiyorlarmış …..

Mutlu bir hafta dileklerimle,
Sevgiyle kalın…

Aysel Çiçek Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
Yazarlar
Mustafa Kılınç
Bilinçaltı Uzman Eğitimcisi
Siyasi Koç - Yazar
Sevda Kangal Kılınç
NLP Trainer
Reiki Master
Aysel Çiçek
NLP Master Practitioner
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube