Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Küçük Tava ya da Hayallerin Büyüklüğü

" DÜNYANIN GÖRDÜĞÜ HER BÜYÜK BAŞARI ÖNCE BİR HAYALDİ. EN BÜYÜK AĞAÇ ÖNCE BİR TOHUM, EN BÜYÜK KUŞ BİR YUMURTADA GİZLİYDİ. "

James Allen

Güneşli bir günde bir adam deniz kenarında balık tutuyordu. Şanslıydı, çünkü kıs zamanda bir çok balık oltasına takılıyordu. Ancak tuttuğu balıkların bir kısmını tekrar denize atıyordu. Bu işte garip olan şeyi, tuttuğu balıkların sadece çok küçük olanlarını kovasına atmasıydı. Büyük olanları tekrar denize atıyordu.

Tersi olması gerekmiyor muydu ?

Onu seyreden bir bey efendi yaptığını şaşkınlıkla izlerken, niçin büyük balıkları denize attığını sordu.

Adam şöyle cevap verdi:

" Benim evimde 25 santim büyüklüğünde bir tavam var. Ona sadece küçük balıklar sığıyor. Onun için büyük balıkları suya geri atıyorum. "

Bu küçük öyküdeki adama gerçekten çok garip bir şey yapıyor, öyle değil mi?

Garip, ancak bir çok insan onun gibi davranmıyor mu? Büyük balıklarımız için büyük tava alabiliriz, ......ya zihnimizde gerçekleşmesini bekleyen hayallerimizin büyük olanlarından kaç tanesi " suya attık" bugüne kadar ?

Hayallerimizin kaç tanesi sadece büyüklüğü yüzünden,....belki de büyüklüğü korkuttuğu için, düşünce sınırlarımızın kontrol kapılarında bekleyen ŞÜPHE, SINIRLI İNANÇ, ENDİŞE ve buna benzer isimli KESKİN SİLAHLI BEKÇİLER tarafından geri çevrildi?

Böylece düşünce sınırlarımızı daracık bırakarak,... hayallerimizi atıyorduk..... Suya. ....derinlere ve daha derinlere.... batmalarını seyrediyorduk.....kıyıda... Sonra başımızı yakamıza sarar....yaratıcılığımızdan.... belki insanlığa.....belki yaşadığımız dünyaya.... muazzam bir katkı sağlacak...bizi ' bu da benim payımdır ' diyebilecek....bizi biz yapan, belki ölümsüzleştiren bir eylem.....belki bir girişim olarak.....büyük hayallerimizi.....derinlerde durur....gün ışığına çıkıp.......gerçekleşmelerini.....bekliyor....hala !

AMA NEDEN OLMASIN Kİ ?

On sene sonra, geriye baktığınızda, hiç " keşke " demeyeceğinizi hayal edebiliyor musunuz? Şuanda gerçekten yapmak istediğiniz her şeyi yapıyorum, diyebilir misiniz? Yürekten......, tam içten....., samimi olarak ??

Büyük bir hayal nefes kesecek, en derinde ki kaynakları devreye geçirecek, tutku ateşiyle yakıt verecek. Eğer böyle bir veya birçok hayaliniz varsa, eyleme geçmeyi başlayın, hemen şimdi.

Bu dünyaya kendinizden neyi bırakmak istiyorsunuz ?

" HER İNSAN DÜNYAYA ÇEŞİTLİ YETENEKLER İÇİNDE TAŞIYARAK, DÜNYAYA GELİR. ANCAK ÇOĞU BU BİZE DOĞADAN VERİLMİŞ HEDİYE PAKETLERİNİ AÇMIYORLAR BİLE. "

Hayallerinizin peşinde tutkulu bir yolculuk ile bütünleşmeniz dileklerimle,

Sevgiyle kalın !

Aysel Çiçek Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
Yazarlar
Mustafa Kılınç
Bilinçaltı Uzman Eğitimcisi
Siyasi Koç - Yazar
Sevda Kangal Kılınç
NLP Trainer
Reiki Master
Aysel Çiçek
NLP Master Practitioner
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube