Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

NLP DAP DUYUSAL ALGI PROGRAMLAMA DANIŞMANLIK VE EĞİTİM MERKEZİ İZ BIRAKAN LİDER OLMA YOLUNDA YANINIZDA

İZ BIRAKMAK ve MARKA OLMAK

İçimizde en derinlerde bir yerde doğru olduğuna inandığımız şeyi yapmak, kendimizi aşmak, enerjimizi, zamanımızı, duygu ve paramızı daha büyük bir davaya, amaca adamak isteriz. Hiçbir şey bize katkıda bulunmaktan daha fazla kişisel tatmin duygusu vermez. Size iz bırakmanın çok basit ancak çok güçlü bir sırrını vereceğim:

“Mükemmel olmaya çalışmayın, sadece insan olmanın harika bir örneği olun!”

Bilmenizi isterim ki;

Dünyadaki herkes gibi siz de, yalnızca yorumlanmış bir gerçekliği temsil ediyorsunuz. Duyuların bile insandan insana değiştiği bir dünyada yaşıyoruz. Aynı bluza baktığınızda diğer insanlar sizden biraz farklı ise değişik bir renk görürler. Sizden farklı ses duyarlar ve farklı kokular alırlar. Belki de duymaz ve koku da almazlar. İnsanlar, hayattaki neredeyse tüm deneyimleri ve olayları birbirlerinden farklı yorumlarlar. Tüm bunlar iz bırakmayı, etkilemeyi ve ikna etmeyi mantık oyunu olmaktan çıkarır. Çünkü herkes, gerçek anlamda birbirinden farklı bir dünyada yaşar.

İkna etmede sonuç belli olamaz.

İz bırakma ve marka olmak için, ikna etmek için ise bazı liderler “abartma” yöntemini kullanırlar. Abartı bakış açısındaki gerekli değişikliği yapmak için bazen işe yarar. Ancak genelde yaramaz. Çünkü insanların davranışlarında “kapsam dışı” bırakma durumları mevcuttur.

İnsanlar kapsam dışı bırakma programına sahiptirler.

İnsanlar mantık kurallarıyla değil, önyargılarıyla düşünüyorlar. Bir şeyin ne olup olmadığından bahsetmek sizi daha etkileyici yapmaz.

İz bırakmak için kişilerin temsil sistemlerine, düşünme ve konuşma dillerine hitap etmelisiniz. Hatırlatma, etkilemedeki en güçlü araçlardan biridir. Etkilemenin neredeyse her alanında karşınızdakinden olumlu yanıt ve onay almak için kullanabilirsiniz. İnsanlar kararlarını genelde geçmiş deneyimlerinden yola çıkarak ani bir reaksiyonla verirler.

Geçmişte bir fırsatı kaçıran kişilerin ikinci defada “EVET” deme olasılıklarının düşük olduğunu da bilmenizi isterim. İnsanların olumlu bir teklifi daima kabul etmeleri gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak beyin böyle çalışmaz. Bir kez “hayır” kararı aldıysa tekrar “hayır” kararı alacaktır.

İnsanlar, geçmişte ne olduğunu değerlendirirken gerçek üzerinden değil, geçmişteki olayı bugünkü görüşleri üzerinden değerlendirirler.

Güven hissi sadakati beraberinde getirir. Gerçekten güvendiğimiz birinden ya da bir şeyden vazgeçmek, hatta gerçek bağlılığı bozmak çok zordur. Çünkü değişimin stresi ve korkusu devreye girer. İnsanlarda silinmez bir leke bırakmak bu kadar kolay değil.

Güven duygusu çok önemli bir başlangıç. Bağlılık çok önemli bir adım. Tüm bunlara rağmen yalnızca güvene ve sadakate layık olmanız karşınızdaki kişiyi hemen etkileyebileceğiniz anlamına gelmiyor. İnsanların sizi kabul etmesini sağlayacağı anlamına hiç gelmiyor. Diğer insanların arzu ve ihtiyaçlarını karşılayacak çözümü sunabilmeniz gerekiyor.

Kendinizi ve hizmetlerinizi çok iyi tanımlayabiliyor olmanız gerekiyor. Bu kendinizin ve hizmetlerinizin izini bırakabileceğiniz anlamına gelir.

NLP DAP Güç Başarı ve Sevgi Merkezi

www.nlpdap.com

NLP Hakkında
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube