Mustafa Kılınç Uzaktan NLP Eğitimi
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP İLE ULUSLARARASI GEÇERLİ SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

NLP (NEURO LINGUISTIC PROGRAMMING)

NLP’nin güç, başarı ve sevgi dolu bir yaşam süreci yolculuğuna hoş geldiniz.

NLP’NİN AÇILIMI NEDİR?

(N) Neuro : Nörolojik zihin süreçlerimiz.
(L) Linguistic
: Dil ve sözcükleri kullanma şeklimiz.
(P) Programming
: Öğrenilmiş ve amaçlarımız doğrultusunda yeniden programlanabilen davranışlarımızı simgeler.

NEDİR NLP?

 1. NLP, bir olumlu düşünce sistemi, bir bilimdir. NLP’yi oluşturan çalışmalar, uzun süren araştırmalar sonucunda ortaya konmuştur.
 2. NLP bir sanattır; çünkü mükemmeli yakalamış, konusunda dahi insanların o sonuçlara nasıl ulaştığını modelleyen bir ustalık öğretisidir.
 3. NLP bir teknolojidir; çünkü istenilen sonuçları gerçekleştirecek düşünceleri ve teknikleri vardır.

NLP’NİN ÖZÜ NEDİR?

 • Bireyin yaşam kalitesini arttırmak; olumlu, ulaşılabilir, gerçekçi, kendilerine ve başkalarına faydalı, iyi yapılanmış, dengeli ve amaçlarının çatısını kurmuş bir insan haline getirmek ve harekete geçirmek.
 • NLP, istek ve amaçlarınızı net bir şekilde ortaya koyduktan sonra onları nasıl gerçekleştireceğimiz konusunda; yöntemler, teknolojiler ve stratejiler kurmakla kalmayıp, amacınıza ne zaman, hani şartlar altında, ne şekilde ve nasıl ulaşacağınız konusundaki ilkeleri veren bilgi ve sanat teknolojisidir.

NLP KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

NLP, modern dünyada 21. yy. iletişim ve başarı bilimi olarak kabul edilmiştir, en son gelişmiş insan davranışı teknolojisidir.

 • Kişisel gelişimde
 • Yönetimde
 • Eğitim ve öğretimde
 • İş hayatında
 • Liderlikte
 • Sağlıkta

ve kısacası daha güçlü, daha başarılı, daha popüler ve “NASIL DAHA İYİ OLABİLİRİM” dediğiniz her alanda öğrenmenin dördüncü basamağı olan “BİLİNÇSİZ YETERLİLİK” seviyesine çıkmak için kullanılır.

NLP EĞİTİMLERİYLE MEVCUT KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?

NLP’yi diğer iletişim ve gelişim eğitimlerinden ayıran ve FARKI YARATAN FARKI; diğer eğitimlerden almış olduğunuz teorik kısımlarını pratiğe ve uygulamaya geçiren teknikleri kapsamasındadır.

NLP, Zihninizi kullanma kılavuzunu öğreterek mevcut durumlardan arzulanan duruma geçmenizi ve bilinçsiz yeterlilik düzeyinde kullanmanızı sağlar.

SONUÇ OLARAK

NEDEN NLP?
Mevcut durumunuzdaki gücünüze güç katmak, daha başarılı olmak, daha sağlıklı iletişimler kurmak isteklerinizle sonuçları birleştirmek için.

NE NLP?
Mükemmelliğin Bilimi, Sanatı ve Teknolojisi.

NASIL NLP?
Hedeflerinizi gerçekleştirmek, içsel uyum ve ahengi sağlamak, hayatınızın kontrolünü elinize almak, pozitif düşünebilmek, bakabilmek ve görebilmek için bir dizi teknikler bütünüyle mevcut durumumuzdan arzulanan duruma götüren bir yolculuk süreci.

NEREDE NLP?
“Daha nasıl iyi olabilirim?” dediğiniz her alanda ve her yerde uluslararası geçerliliği olan 21.yy. mükemmellik ve başarı bilimi olan NLP’yi kullanabilirsiniz.

NLP Lideri Mustafa Kılınç Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım