Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Yeni Yılın Hikayesi

Her senenin sonuna doğru insanlar yeni yıla girmek için hazırlık yapmaya başlarlar. Özel yemekler pişirilir, güzel kıyafetler giyilir, eğlencelere gidilir.
Bütün bu renkli uğraşların yanında bir de Yeni Yılda kendi hayatlarında bazı değişiklikler yapmak isterler. Onun için planlar yapılır ve kollar sıvanır...

Ancak bu tatlı telaşın bir benzeri de gökyüzünde yaşanır:

Orada büyük bir törenle kutlanır yılbaşı gecesi. Öyle basit bir kutlamadan ziyade,

Eski yılla vedalaşılır ve Yeni Yıl resmi olarak göreve başlatılır.

Bu tören olmadan, Yeni Yıla başlatılamaz. Yeni Yıla başlatılamazsa, zaman durur.

Gördüğünüz gibi, çok ciddi ve sorumluluk isteyen bir teslim törenidir, Yeni Yıla girmek.

Devasa bir salonda iki sandalye yanyana durmaktadır.

Bir sandalyeye Eski Yıl oturur.

Başmelek ve diğer melekler Eski Yılı dinlemeye gelirler. Neler olmuş, neler yapmak istemiş, neler yapabilmiş, bütün bunlar gözden geçirilir önce.

Diğer sandalye de Yeni Yıl için hazırlanır. İkisi orada beklerler, Eski Yıla teşekkür edilir, onunla vedalaşılır. Yeni Yıl tam saatinde görevbaşı yapmaya başlar.Her sene tekrar yaşanan tören bu şekilde yürür.

Uzun bir zaman önce çok sıradışı bir şey yaşanmıştı:

Yeni Yıl, kendi sürecini teslim alma saatine yakın, ortadan kaybolmuştu.
Gökyüzünde büyük bir heyecan başladı, çünkü Yeni Yıl olmadan, Başmelek yeni yılı ilan edemezdi. Herkes göreve çağırıldı, Yeni Yılı her yerde aranmaya başladılar.

Küçük bir meleğin aklına kömürlüğe bakmak gelmişti. İnanmayacaksınız belki, ama Yeni Yıl oraya saklanmıştı ! Başmelek bunu duyunca, Yeni Yıla bunu niçin yaptığını
sormuş :

Yeni Yıl da endişeli bir yüz ifadesiyle, korktuğunu, o yüzden kaçtığını söyledi. Tam 365 günün sorumluğunu tek başına taşıması, onu çok ürkütmüştü.

' Ya insanlara istediklerini veremezsem, onların umutlarına bir çare olamazsam, başaramazsam, ne olur? ' diye, endişelenip, duruyordu.

Başmelek gülümsedi ve şunları söyledi:

' Sen güçlüsün, henüz hiç kullanılmamışsın. 365 boş sayfa olan bir kitap gibisin, her bir sayfa bomboş ve tertemiz. Sen şimdi biraz otur ve düşün, sana ayrılmış müddet ile ne yapmak istersin? Aynen bir kitapta olduğu gibi, olmasını istediğin ' İÇİNDEKİLERİNİ ' yaz, konuların başlıklarını at. Sonra konuların ayrıntılı hikayelerini yarat.
Bunu sana ayrılmış olan tüm müddet için, 365 gün için titizlikle yap! Bir baktın, daha üzerinde çalışman gereken konular var, belki yorulmuşsun ve o günde tam yapmak istediklerini yerine getiremedin; o zaman şunu fark et: önünde yeni bir ay var, yeni bir hafta, yeni bir gün, yeni bir saat, yeni bir dakika.....Bazı şeyler hemen olur, bazı şeylerin zamana ihtiyacı var. Ancak her zaman devam et, yaratmaya, mutlaka devam et !!!

Şunu her zaman hatırla:

" SEN HER ZAMAN YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPABİLİRSİN, SONRA Kİ SENEYİ BEKLEMENE GEREK YOK! HER SANİYE SANA YENİ BİR FIRSAT SUNAR, KARARLI OL VE KESİNLİKLE DEVAM ET, EN İYİSİNİ YAPMAYA ! "

Yeni Yıl bu sözleri duyunca, çok sevinmeye başladı, ' eğer öyleyse, hemen görev başı yapmak istiyorum , ' deyip, yerinden fırladı ve ona ayrılmış sandalyeye, Eski Yılın karşısına oturdu. Bu arada gökyüzündeki görevliler epey sabırsızlanmıştı, çünkü Yeni Yılın göreve başlama zamanı çoktan gelip, geçmişti.

Dünyadaki insanlar yerlerinde donuk bir şekilde bekliyorlardı, çünkü Yeni Yıl geciktiği için, tüm saatler durmuştu. Ve nihayet, Yeni Yıl göreve başladığı zaman, havai fişekleri atılmaya başlandı, insanlar gözlerindeki umutla birbirilerine sarılıp, Yeni Yıllarını kutlamaya başladılar.

Gök yüzünde de büyük bir eğlence başladı, melekler de muhteşem bir konserle Yeni Yıla hoş geldin diyorlardı....

.....Ancak sonradan bilim adamlar, saatlerine baktıkları zaman, çözemedikleri bir olayla karşılaştılar:

Bu yıl iki saatlik bir gecikmeyle başlamıştı ve buna bir türlü bir açıklama getiremediler... Neyse, önemli değil, siz ve biz sebebini biliyoruz, daha ne olsun....??
Onların herşeyi bilmelerine gerek yok !! Biz bakalım işimize...

Hepinize Güç, Başarı, Sevgi, Sağlık, tüm istediklerinizin gerçekleştiği, her anını dolu dolu yaşayacağınız Yeni bir Yıl dileklerimle,

Sevgiyle kalın...

Aysel Çiçek Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
Yazarlar
Mustafa Kılınç
Bilinçaltı Uzman Eğitimcisi
Siyasi Koç - Yazar
Sevda Kangal Kılınç
NLP Trainer
Reiki Master
Aysel Çiçek
NLP Master Practitioner
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube