Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Anahtar

  • Kendinize sorun “Ne istiyorum?”

  • Şimdi kontrol edelim kendinize sorun; “Bu benim gerçekten istediğim şey mi?” cevabınız farklı olabilir. Nihayetinde, düşündüğünüzden çok daha fazla seçeneğe sahip olduğunuzu görebilirsiniz.

  • Kendinize sorun; “Şu anda hayatımda neye dikkat etmiyorum?”

  • “Elimden geldiği kadarıyla neye saygı göstermiyorum?”

  • Kendinize sorun; “Şu anda bugün veya bu hafta istediğim şeye doğru atabileceğim en kolay adım nedir?” Bunu gerçekleştirebileceğiniz konusunda kendinizle bir anlaşma yapınız.

  • Günde bir kere yaparak iyi alışkanlıklar oluşturabileceğini unutmayın.

  • İhtiyacınız olduğunu gösteren herhangi bir geribildirim ister olsun, ister olmasın zaman zaman kişisel dengenizi gözden geçirmek için bir anlaşma yapın. Bu her ay, her altı ayda bir ya da yılın belli bir vaktinde, doğum gününüzde yapabilirsiniz.

Hayatınızdaki dengeyi devam ettirmek için hem son zamanlardaki aktivitelerinizin dengelenmesini gözden geçirmeniz, hem de onları değiştirmezseniz olabilecek olan uzun vadeli sonuçlara bakmanız gereklidir.


Her insan birbirleriyle ilişkili sistemlerin bir araya gelmesinden meydana gelir. Her insan dış dünyadaki sistemin bir parçasıdır.


Kendi dünyamızı ve ilgili sistemleri nasıl oluşturduğumuzu anlamak bizi fazlasıyla güçlü kılar.


Hem içsel hem de dışsal olarak neler olduğunun farkında olmak sizi etkili kılacaktır. Birçok insan içsel olarak oluşturulan bilgiyi önemsememeyi öğrenmiştir. “His” alışıldık durumdan biraz farklı bir şeydir ya da yenice tanıştığımız birinin yanında pek rahat olamazsınız veya bazı teklif ya da ricalara “Evet” derken belirsiz bir gönülsüzlük içerisindesinizdir. Görmezden geldiğiniz tüm şeyler sizin zararınızadır.
Altın kural kendi değeriniz ve dikkat etmenizdir.

Kendinizi fiziksel, ruhsal, zihinsel ve sosyal / duygusal yönden yenileyin.
Kişisel olarak kendinizi tanımlayın ve misyonunuzu belirleyin. Kendi merkezinizi ve amacınızı derinlemesine anlarsanız, onu sık sık gözden geçirebilirsiniz. Günlük yenilenmemiz sırasında o günün olaylarını, o değerlere uyumlu olacak şekilde hayal edin ve yaşayın.

Zihnin baltasını bilemenin diğer bir yolu da yazmaktır. Düşüncelerimizi, deneyimlerimizi, sezgilerimizi ve öğrendiklerimizi kaydettiğimiz bir günlük, zihinsel berraklık, isabetlilik düşünce çerçevesi sağlar. Dengeli olmak, sinerji bakımından çok uygun bir ortamdır. Fiziksel sağlığınız, zihinsel sağlığınızı etkiler. Ruhsal gücünüz duygusal gücünüzü etkiler. Bir boyutta gelişirken aynı zamanda diğer boyuttaki yeteneklerinizi de geliştirirsiniz.
Ne kadar proaktif olursanız, kişisel liderliği, yöneticiliği, yaşamınızda o kadar etkili biçimde başarırsanız yaşamınızı daha etkili bir biçimde yönetirseniz, yenilenme ve kendini geliştirme etkinliklerini arttırırsınız. Önce anlamaya ne kadar çok çalışırsanız, o kadar etkili bir şekilde kazanacak çözümleri bulursunuz.


Bahçenizin düzenli olmasını istiyorsanız yaban otlarının yetişmesi için bir bölüm ayırmayınız.


Bir olaya başlangıçta, tepki vermeden önce kendinize zaman tanımanız gerekebilir. Böylece duygularınız bilinçli zihninizin anlayabileceği bir dile “çevrilebilir” ve bir kararı kelimelerle ifade edilmiş bir şey olarak karşınızdakine iletmeniz çok daha kolay olur.


•Kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
•Yorumlar geçmişte size gerçekten söylenmiş olan bir şeylerin tekrarı mı?
•Birisi şu anda sizinle birlikte olsa onun ne söyleyebileceği ile ilgili bir fanteziniz var mı?
• İç diyaloglarınız hakkında ne biliyorsunuz?

• İç sesinizin yerini biliyor musunuz?


Bir boyutta gelişirken aynı zamanda diğer boyuttaki yeteneklerinizi de geliştirirsiniz


Gelişim aynı zamanda değişim demektir. Bir parçada yapmış olduğunuz değişim sistemin bütününde etkili olur. Küçük küçük oynayın. Değişim ve gelişimin zevkini çıkarın. Kendinizi özel ve değerli hissedin. Bunun için bir şey olmasını beklemeyin. Hiçbir şeye gerek yok siz varsınız ya yeter. Haydi şimdi kendine değer vermeyi dene garip mi geliyor. Olsun. Denemeye devam et. Çünkü alışkanlık haline gelecek...


Editör Köşesi
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube