Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

YAŞAMINI DÖNÜŞTÜRMEYE HAZIR MISIN?

İnsanların çoğu hayatlarında bir şeyler yapmak isteyip düşünceden öteye kendilerini taşıyamamaktadır. Çoğu zaman bahanelerin arkasına sığınarak kendi gücünü sabote etmekte, bir başlangıç yapmamak için sürekli ertelemektedir. Bu soru, birçok insanın hayatında bir dönüm noktası olabilir çünkü yaşamı değiştirmek, sadece bir karar değil, aynı zamanda bir süreçtir. Bu süreçte, kendini tanımak, hedeflerini belirlemek, eyleme geçmek ve sonuçları değerlendirmek gibi adımlar vardır. Fakat daha da önemlisi olumsuz zihin barkodlarını engelleyerek yaşamındaki değişim ve dönüşüm noktasında ona engel olan kalıplarını yıkmaktır. Bu noktada, yaşamını değiştirmek isteyenler ve zihninde kendisini olumsuza sürükleyen barkodları için bazı ipuçları ve öneriler sunacağım.

OLUMSUZ ZİHİN BARKODLARINDAN KURTUL! Hayatını dönüştürme yolculuğuna çıkmak istiyorsan önce mutlaka biz uzman yardımına başvurmalısın. Kişiler kendi olumsuz barkodlarının farkına varamazlar. Bir farkındalık boyutuna erişmek istiyorsan önce çöpleri dışarıya çıkarmalısın. Bunun için Üstad Mustafa KILINÇ’ın eğitimlerine ve kitaplarına göz atmanı tavsiye ederim. Bu sayede kendini tanıma yolunda ilk adımını atmış, zihnindeki çöpleri dışarı çıkarmış olacaksın.

ERTLEMEYİ BIRAKIN! İnsanların büyük bir çoğunluğunun hastalığı olan erteleme en büyük sabote kaynaklarından biridir. Bir öğrencinin sıklıkla şu cümleleri kurduğunu duymuşsunuzdur; “Ders çalışmaya pazartesi başlayacağım, saat 12 de masanın başına oturacağım…” Her bireyde görülen klasik erteleme biçimi. Bundan uzak durun. Bir şeyi yapmak istediğinizde o an yapmak için faaliyete geçmezseniz, zihniniz o durumdan tamamen uzaklaşacaktır.

HEDEFLERİNİ BELİRLE!: Yaşamını değiştirmek istiyorsan, ikinci olarak hedeflerini belirlemen gerekir. Hedefler, yaşamında ulaşmak istediğin sonuçlardır. Hedefler, seni motive eder, odaklanmanı sağlar, ilerlemeni ölçer ve başarı duygusu verir. Hedeflerini belirlerken, akıllı (spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, gerçekçi ve zamana bağlı) olmasına dikkat et. Hedeflerini yazmak, görselleştirmek, paylaşmak veya planlamak, onlara ulaşma olasılığını artırır.

EYLEME GEÇ!: Yaşamını değiştirmek istiyorsan, üçüncü olarak eyleme geçmen gerekir. Eyleme geçmek, hedeflerine ulaşmak için gerekli olan adımları atmaktır. Eyleme geçmek, cesaret, kararlılık, disiplin, sabır ve esneklik gerektirir. Eyleme geçerken, önceliklerini belirle, küçük başla, rutin oluştur, kendini ödüllendir, engelleri aş ve destek al.

SONUÇLARINI DEĞERLENDİR!: Yaşamını değiştirmek istiyorsan, dördüncü olarak sonuçları değerlendirmen gerekir. Sonuçları değerlendirmek, eylemlerinin etkisini ve sonucunu analiz etmektir. Sonuçları değerlendirmek, başarılarını kutlamanı, hatalarından öğrenmeni, gelişim alanlarını belirlemeni ve gerekirse hedeflerini veya stratejilerini revize etmeni sağlar. Sonuçları değerlendirmek için, kendine sorular sor, veriler topla, karşılaştır, yansıt ve geri bildirim iste.

Unutma sen zihninin efendisisin. Hükmetmeyi öğrenmezsen, o sana hükmedecektir.

Editör Köşesi
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube