Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

HATALAR ÖĞRENMENİN ANAHTARIDIR.

Hatalar sizi yetersiz kılmaz, yalnızca ders almamızı sağlar. Hatalarınızı kabul etmek, gereken dersleri almak olgunluğun ve özgüvenin belirtisidir.

Mükemmellik beraberinde problem çözücü olmayı gerektirir. Yeterlilik stratejilerini değiştirerek mükemmellik stratejileri yaratabiliriz. Daha önce söylediğim gibi, sonuçlar üzerindeki etkilerini görmek amacıyla zihinsel yapımızın kısımlarının her birini ayırabiliriz.

Örneğin; içsel diyalog üzerinde yoğunlaşmaya alışkınken zihinsel görüntüler kullanıp, pek çok alt sistemi dilediğimiz ayrıntılarıyla değiştirerek, yeni temsil sistemleri ortaya koyabiliriz. Bireysel mükemmellik arayışı da budur zaten!

Bu tüm alanlarda üst düzeyde başarılı olan kimselerin başarılarını ne yapmalarına borçlu olduklarını dahi bilmeden izledikleri bir süreçtir. Bu da “ESNEKLİK” modelinden başka bir şey değildir.

Yeterlilikten mükemmelliğe geçmek ancak bilmek ve yapmakla olur. Sadece söylemekle olmaz. NEDEN’ e odaklanmakla olmaz. Asıl önemli olan şey “NASIL” a odaklanmak, “Nasıl fark yaratabilirim? İnsanlara nasıl daha faza hizmet edebilirim?” sorusunun cevabına odaklanmaktır.

Mükemmellik yolunda;

  • Hedefinizi net olarak bilmelisiniz.

  • Eyleme geçmelisiniz.

  • İsteklerinizle sonuçlarınızı birleştiren yolculukta duygusal keskinliğe sahip olmalısınız.

  • ESNEK olmalısınız.

Mükemmellik yolundaki bu muhteşem sırlarla bütünleştiğinizde artık sizde mükemmellik kimliğinizle buluşursunuz. Hayatta kazanmak için sırlara değil zirvelere çıkmaya ihtiyacımız vardır.

  • Yeterlilikten mükemmelliğe geçerken işinize bakın.

  • Yaşamınızı sadece yapmak istediğiniz şeyleri, seçtiğiniz insanlarla, arzu ettiğiniz ortamlarda yaparak dilediğiniz gibi yaşayın.

  • Ne yapmanı gerektiğini ve nasıl yapmanız gerektiğini bilin.

  • Yapmak istediğiniz şeylerin nasılını bilmiyorsanız yeterince istemiyorsunuz demektir. Yeterince istenildiğinde bir yolu bulunur.

  • Hayatınızı kazanmak ve mutlu olmak, mükemmel olmak için nasıl yaşamalıyız? Niçin sorunun güçlü cevaplarını bulun.

 

Sevda Kangal Kılınç Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube