Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Kayadaki Yüz

Heybetli yanardağların oluşturduğu Kapadokya bölgesinde yaşanmış, hikayemiz.
Orada, rüzgarın ve suyun aşındırdığı yumuşak tüf taşların olduğu vadilerin birinde küçücük bir köy varmış. O köyün yeri o kadar güzeldi ki, etrafı gümüşe çalan yeşil yapraklı, uzun ince dallarını cömertçe etrafa saçan iğde ağaçlar coşkuyla akan bir çayın kenarında dizili duruyordu. Rüzgar ağaçların saçtıkları nefes kesen muhteşem kokuyu sırtına alıp, uzaklara götürüyordu. Yemyeşil üzüm bağları, tatlı meyvelerin yükünde eğilen kayısı ağaçların dallarını ve bütün bu manzarayı çevreleyen pastel yeşili, sarı ve açık yumuşak bir kırmızıyla kıvrım kıvrım dolaşan tüf kayalar ve onlardan oluşan peribacaları ve vadiler. Vadinin birinden hüzünlü bir kaval sesi yankılanıyordu. Hüzünlü, çünkü köyde neşe yoktu, huzur da yoktu, her gün kavgalar yükseliyor ve kalpler kırılıyordu. Fakat bu köy meydanın en yüksek yerinden kayadan bir yüz bakıyordu insanlara, yaptıklarına. Doğa o yüze hem sert, aynızamanda merhametli bir ifade vermiş.

Bu köyde çok eski zamanlardan beri bir inanç varmış: Bir gün bir oğlan doğacakmış, O oğlanın yüzü de aynen kayadaki yüze benzeyecekmiş. O zaman köyde ne kavga kalacakmış, ne de hüzün. Sevgi ve huzur insanların kalplerinde hakim olurmuş. O köyü gündüz gece gözlemleyen yüz de sanki oradaki yükseklerde yalnızlıktan sıkılmış, kendine benzeyen birini arıyormuş,
Köyde oğluyla yalnız yaşayan, seneler önce eşini kaybetmiş dul bir kadın varmış. Oğlan her gün köy meydanın çeşmesinden testilerin dolmasını beklerken, kayadaki yüze bakarmış, onun yüzündeki ifade gibi olmak istermiş, cesur, güçlü, merhametli ve adaletli. Ve kayadaki yüz hayatında örnek olmuş, insanları sevmeye başlamış, kavgaların sona ermesi için çaba sarf edermiş, hatta kin ve kavga oluşturabilecek her durumu önlemeye çalışıyormuş. Ve bir müddet sonra köyde barış ve sevgi hakim olmaya başlamış.

Birden herkes şunu görmüş:
Oğlanın yüzü aynen kayadaki yüze benzemiş.

'Mit GottUnterwegs' kitabından Türkçeye serbest olarak çevrilmiştir.

Aysel Çiçek Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube