Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Ay Tanrıçası Selene'nin Aşkı

Sizi bugün çok sevdiğim bir yere götüreceğim; Her oraya gittiğimde gezdirdiğim insanlarla bu binlerce yıllık Anadolu söylencesini büyük bir zevk ile paylaşıyorum :

Büyük Menderes nehrinin kaynağından yüzlerce kilometre uzağında kıvrıla kıvrıla ulaştığı, Ege kıyısında denize döküldüğü yere yakın, Bafa Gölü adında bir göl vardır.

Göl, Beşparmak Dağlarının sert, girintili çıkıntılı kayaların kıyıyla birleştiği noktada yer alıyor. Kayaların arasından bereket fışkırıyor: Kocaman narlar, iri bal gibi tatlı incirler ve tanrıça Athena' nın habercisi olan yaşlı zeytin ağaçları bölgeye hakim bitki örtüsünü oluşturuyor.

Çok eskilerden Beşparmak Dağlarında Endimiyon adında bir çoban yaşarmış.
Uzun kara sakallı keçiler kayaların arasında oynar, kokulu kekiklerini yerken onları bekler, kavalını çalarmış. O kavalın acılı sesi dağlarda yankılanırmış, orada yaşayan tüm hayvanları mutlu edermiş.

Eski adıyla Latmos Dağlarına karanlık çöktüğünde, gölün üzerine ay tanrıçası Selene kendini gösterir, gümüş ışık selleriyle gölü ve dağları aydınlatırmış.

Selene uyuyan Endimiyon' u farketmiş, ona aşık olmuş. Yakışıklı çobanın her gece yanına gider onu ışıklı kollarına alıp, severmiş.

Ancak Olimposlu tanrılar Selene' nin bu bir ölümlüye olan aşkından hiç hoşlanmamış, baş tanrı Zeus'e şikayet etmiş, Endimiyon' u cezalandırmasını istemişler.

Zeus bunun üzerine o gece Selene' nin o saf, tanrısal aşkına şahit olmuş, tanrıçaya kıyamamış ve Endymion'u derin, hiç uyanmadığı bir uyku armağan etmiş.

O gün bugün, Bafa gölün üzerinde ay ışığı yükseldiğinde Selene hala derin derin uyuyan, yakışıklı çobanın ziyaret etmeye devam ediyormuş, Bafa gölü ve Beşparmak Dağları hala Selene' nin mistik ışıklarını yansıtmaya devam ediyor...

Sevgiyle kalın..

Aysel Çiçek Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
Yazarlar
Mustafa Kılınç
Bilinçaltı Uzman Eğitimcisi
Siyasi Koç - Yazar
Sevda Kangal Kılınç
NLP Trainer
Reiki Master
Aysel Çiçek
NLP Master Practitioner
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube