Mustafa Kılınç Uzaktan NLP Eğitimi
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP İLE ULUSLARARASI GEÇERLİ SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Başarıya Götürecek Sırlar (2)

Geçen hafta Dr. Wyatt Woodsmall'un hayatta gerçek başarıya nasıl ulaşılabileceği konusundaki soruyu; seneler boyunca çok başarılı insanları izleyerek hangi davranışlarda bulunduklarının ilk aşamalarını sizinle paylaşmıştım.

Bu hafta bu dizinin devamını getirip, biraz daha dikkat edilmesi gereken detaylara birlikte göz atacağız:

*Her şeyin kaynağı aslında bir RÜYA; ne konuda olursa olsun, daha iyi bir hayat, daha iyi bir iş, daha iyi herhangi bir şeyi. Dünyamızı değiştirmek istiyoruz. Başarılı insanlar şuanda yaşadıklarından daha iyi bir dünya hayal ediyorlar.

*Birinci evre HAYAL GÜCÜMÜZ ile başlıyor: Neyin farklı olmasını istiyorsunuz? Nasıl görünecek? Siz bu yeni durumun içinde kendinizi nasıl hissedeceksiniz? ...ve buna benzer sorular sorarak bir resim çizin ve olacak sesleri de duyun, duyduklarınızı da hissedin. Bu durumu ne kadar detaylandırırsanız ve beyninizde olmuş gibi yaşarsanız, o kadar gerçek olur.

!! – Yalnız tecrübe gösteriyor ki, çoğu insanların ulaşmak istedikleri hedefleri yeteri kadar büyük seçmiyorlar. Küçük hayaller fazlaca heyecan vermiyor, dolayısıyla hayal ettikleri hedefler de büyük bir tutkuya yol açmıyor.

O yüzden sizi gerçekten heyecanlandıran, tutku ile peşinden gidebileceğiniz hayalleriniz olsun! Onları bir DILEK seviyesinden çıkartıp, şimdi bir üst basamağa taşıyacağız:

*Çok, ama çok ISTEYECEĞIZ !!!! Dilek soyut bir şey. Oysa ISTEMEK kalp ve duygularla ilgili. Dileklerinizi ve fikirlerinizi duygularınızla ilişkilendirmeniz gerek. Ateşli ve tutkulu isteyin, yoksa ömür boyu istersiniz, ama isteğiniz hiç gerçekleşmez.Tutku sizi harekete geçirecek motivasyonu oluşturuyor. Çünkü ilerideki evrelerde karşılaşacağınız engeller ve direnç, ancak bu yüksek motivasyon sayesinde aşılabilir ve sizi istediğiniz ve hak ettiğiniz hedefinize ulaştıracaktır.

*Sonra ki adım KARAR VERMEK: Nerede, nasıl, kiminle, ne zaman... gibi kendinize çok iyi sorular sormanız gerek. Ne kadar detaylı, o kadar iyi. Şimdi oturun ve bir PLAN yapın. Bu planın da en az üç tane seçeneği olsun. En az!!

*PLANINIZI yaptıktan sonra, YAPILABILIR BÖLÜMLERE ayırmanız gerek. Çünkü yaptığınız bir şeyi başka şeylerin oluşmasına sebebiyet veriyor. Onun için planınızı
yapılabilir bölümlere ayırmanız gerçekten çok önemli.

*Bir planı gerçekleştirebilmek için, KAYNAKLARA ihtiyacınız var. Bu bir beceri olabilir, zaman veya maddi bir kaynak veya bambaşka bir şey. O kaynağa nereden, nasıl,ne zaman ulaşacaksınız? Kaynak konusu da planın bir parçası olması gerek.

*Şimdiki adım da, planınızı uygulamaya başlamak, EYLEME geçmektir: Ne yazık ki, çoğu insanlar bu noktada vazgeçiyorlar. Çünkü dirençle karşılaşıyorlar. Sorunlar ve itirazlarla karşı karşı kalıyorlar. Fakat o tür müdahaleleri aşmak gerek. Onlara takılıp kalırsanız hedefinize ulaşamazsınız. Muhtemelen karşılaşabileceğiniz sorunları düşünün ve onları aşmayı da planınızın bir parçası yapın. Planınıza sadık kalın, ona odaklanın ve kararlılıkla takip edin.

*Son adım olarak PLAN ve UYGULAMANIN eşit şekilde iyi olması gerektiğini söyleyebiliriz. Eğer planınız iyi, fakat uygulamanız kötüyse en iyi plan işe yaramaz. Eğer plan kötüyse uygulama da iyi olmaz.

Şimdi her şeyi çok iyi yaptınız, hedefinize bir adım kala sonucu hakettiğinizi, ona layık olduğunuzu bilin!!

Tutkulu istekleriniz, harika bir plan ve kararlı bir uygulamanız olsun !

GÜÇ, SEVGI ve BAŞARI dolu yeni bir hafta dileklerimle...

Sevgi ve Saygılarımla...


' Five secrets to success ' adlı videodan serbest olarak değerlendirilmiştir.
Aysel Çiçek Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım