Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Her İnsanın Bir Köpekbalığı Olmalı

“Daha önce hiç sahip olmadığın bir şeye sahip olmak istiyorsan, daha önce hiç yapmadığın bir şey yapmalısın.”
- N. Peseschkian -

 

Uzun yıllar boyunca Japonya yakınlarında balık bulmak zorlaşmıştı. Ancak, taze balığı çok seven Japonlar bu duruma bir çözüm bulmak istediler ve çok daha büyük balıkçı tekneleri yaparak, uzak mesafelere balık yakalamaya gitmeye başladılar. Balıkçılar karadan uzaklaştıkça, yakaladıkları balıkları geri getirmeleri de o kadar uzun sürüyordu. Bu sorunu çözmek için, teknelerin içine derin dondurucular yerleştirmeye ve yakaladıkları balıkları da geri dönene kadar dondurucuda saklamaya başladılar.

 

Ancak, taze ve dondurulmuş balık arasındaki lezzet farkı, Japonları tatmin etmedi. Bu yüzden balıkçılar, dondurulmuş balığı, çok daha düşük fiyatlara satmak zorunda kaldılar. Bundan dolayı, Japonya’daki balık endüstrisi sekteye uğramaya başladı. Japon halkı, taze balıktan aldığı lezzeti artık bulamıyordu. Bir süre sonra Japonlar taze balık tüketimine tekrar başladılar çünkü denizlerden taze balık getirmenin yöntemini keşfettiler.

 

Balıkçı tekneleri içinde, yakaladıkları balıkları attıkları su tankının içine bir küçük köpek balığı attılar. Tankın içinde bulunan tüm balıklar böylelikle biraz zorlukla karşı karşıya kaldıkları için, hep hareket etmek zorunda kaldılar. Bu da onların fazlasıyla taze kalmalarını sağladı.

 

Hayatımız içindeki engelleri de küçük bir köpek balığı gibi görebiliriz. Bizi zorlayıcı durumlarla karşılaşmak, hareket etmemizi ve ilerlememizi sağlayacak. Böylelikle aklımız, bedenimiz, ruhumuz hep daha fazla gelişecek, taze kalacak. Hayatta karşılaştığımız zorluklar enerjik ve canlı tutar, harekete geçirir.

 

“Motivasyon yakıt olarak amaç depolar vizyonla yola çıkar ve eylemle kendini gerçekleştirir.”
- Pat Mesiti -

   

Özellikle bu öyküyü bu hafta sizinle paylaşmak, bana büyük keyif verdi, çünkü bu hikaye hayatımda derinden benimsediğim bir değeri yansıtmakta: Gelişmek, gelişmek, bir daha gelişmek. Hep ileriye, ışığa doğru, öğrenmeye ve içsel dünyada büyümeye..size de motivasyon verdiği ise, ne mutlu bana.

Sevgiyle kalın..

Aysel Çiçek Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
Yazarlar
Mustafa Kılınç
Bilinçaltı Uzman Eğitimcisi
Siyasi Koç - Yazar
Sevda Kangal Kılınç
NLP Trainer
Reiki Master
Aysel Çiçek
NLP Master Practitioner
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube