Mustafa Kılınç Uzaktan NLP Eğitimi
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP İLE ULUSLARARASI GEÇERLİ SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Öfke Nereden Gelir

Öfke, aslında kendimize yönelttiğimiz büyük bir zehir. Bu hisle kendimizi, sınırlarımızı, bize zarar verme ihtimali olan insanlardan koruduğumuzu zannederiz. Oysa ki öfke, kendi içimizde tanımadığımız, saygı duymadığımız, bastırılmış kişiliğimizin bir yansımasından ibaret.

Herkes bizim aynamızdır. İçimizde ne varsa, dışarıda da o vardır. Makroda ne varsa, mikroda da o vardır. Bu da demektir ki, hiçbir şey bizim yaydığımız frekansın dışında gelişemez. Suç yok, suçlu yok, kurban yok… Peki o halde neden öfke duyuyoruz?

  • Başkalarına duyduğumuz öfke kendimize duyduğumuz öz-nefretin bir yansıması olabiliyor. Çoğu insan hem kendini seviyor hem de kendine bir o kadar öfke duyuyor.
  • Şiddetli olarak bir şeye karşı çıkıyorsanız, orada kendi gölgeniz vardır. Kendinizde yok saydığınız, görmek istemediğiniz, kabullenmediğiniz, sahip çıkmadığınız bir yanınızı aslında reddediyorsunuz demektir. 
  • Yalandan nefret ettiğini söyleyen kişi, kendi yalanlarından nefret ediyor olabilir. Namus bekçisi olan kişi, kendi cinsel arzularından nefret ediyor olabilir.
  •  Peki ya sağlığımız? Öfke hissi bedenimizde de tutulacak alanlar bulur kendine. Eğer geçmişinize/hayatınızdaki insanlara dair çok fazla öfke ve nefretiniz varsa, bu hisler en çok safra kesemizde ve karaciğerimizde birikir, damarlarımızı bile genişleterek yüksek tansiyon, safra kesesi taşı, karaciğer yağlanması gibi hastalıklar yaratır. Öfke, baş ve boyun ağrısına, baş dönmesine bile dönüşebilir.

O halde gelin önce kendi en karanlık yanlarımızla, bilinçaltımızla yüzleşelim. Çünkü ancak o zaman gerçek gücünüzü keşfedip yola çıkabilecek cesaretiniz olacak. 

Güç, Başarı ve Sevgiyle kalın…

 

NLP Lideri Mustafa Kılınç Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım