Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Anahtarınız

ÇOK ÇALIŞMAK BAŞARIYI GARANTİ ETMİYOR

Hepimizin çevresinde belkide ailesinde çok çalışmasına ve çabalamasına rağmen istediği başarıyı elde edemeyen binlerce kişi vardır. Çalışmak hafta gereğinden fazla ve çok çalışmasına rağmen neden bu başarısızlık?

İşte bu sorunun en anlamlı cevabı “Çok çalışmaktan” değil akıllı çalışmak kişileri istediği başarı noktasına götürür. Akıllı çalışmanın temeli nasıl öğrendiğinizi bilmek, öğrendiklerinizi kaydetmek ve ihtiyaç duyduğunuzda kullanmaktan geçer. Siz nasıl öğrendiğinizi biliyor musunuz?

SINAV HEYECANINIZ KABUSUNUZ OLMASIN

Bilmek tek başına başarıyı garanti etmez. Başarılı olmanın önündeki en büyük engellerden birisi “Sınav heyecanıdır.” YGS-LYS adayları sınava ilişkin, performans baskısı, yetiştirememek kaygısı, rezil olma dürtüsü, içsel dünyalarındaki heyecan duygularından kurtulmadan hedeflerine gidemezler. Başarı ancak onun hazzıyla bütünleştiğinde güzeldir. İçinizdeki heyecan dolu duygulardan kurtulduğunuzda başarı keyifli bir hale gelecektir.

ÖZGÜVENDEN SORUMLU PARÇANIZLA TANIŞIN

Yaşam yolculuğunda başarının anahtarı kendinize olan özgüveninizdir. Gerçekten “siz” kendinizle  ilgili özgüven inancınızı hiç merak ettiniz mi? Sadece YGS-LYS değil yaşamınızı anlamlı kılmanın temel yolu kendinize olan özgüven duygunuzdan kaynaklanır.

Kendinize duyduğunuz özgüven dereceniz sizin yaşam kalitenizin, sağlığınızın, başarınızın, mutluluk ve geleceğinizin temelini oluşturur.

BÜTÜN MESELE ODAĞINIZI GELECEĞİNİZE KODLAMAK

Zihin açma kapama düğmesi olmayan bir parçadır. Paraşüt gibi sadece açıldığında çalışır. Zihninizin etkin çalışması için onu açmak durumunda olduğunuzu biliyor musunuz?

Çevremizde “dikkat eksikliği” sorunlarından şikayet edenlere baktığımızda aslında sorunun “odaklanma” değil istek ya da isteksizlik olduğunu görüyoruz. İnsanlar seçim ve istekleri doğrultusunda “algı” programlarına sahip olan varlıklardır. Algı her zaman amacı takip eder.

HEYECAN, KAYGI-KORKU, ODAKLANMA

Heyecan, kaygı ve korku duygunuzun olduğu durumlarda “odaklanma” dikkatinizi toplama şansınız yoktur. Çünkü zihinsel olarak, içsel dünyanızda hissettirdiğiniz olumsuz duygular zihninizin dağılmasını sağlar. Odağınız neyin üzerinde ise onu sürekli olarak büyüteceğinizi biliyorsunuz değil mi?

HEDEFİNİZİ NET OLARAK BELİRLEYİN

Kişiler genelde ne istediklerini düşünmek ve belirlemek konusunda zaman harcamazlar. Sadece sınava yönelik olarak çalışırlar.

ÖNCE DURUN

Zihninizin sakinleşmesine izin verin. Tam olarak ne istediğinizi net bir şekilde belirleyin ve bunu yazın. Bu hedefe ulaştığınızda sonucun ve olacağını hissedin. Gerçekten bu hedefe ulaşmak için çaba harcamaya değer mi? Hedefinizi düşünerek çalışmaya başladığınızda içinizde coşku hissediyor musunuz? Cevabınız evetse yolunuza devam edin. İçinizde coşku yoksa o zaman hedefinizi yeniden çerçevelendirin.

BAŞARIYI ENGELLEYEN İÇSEL SESİNİZİ KESİN

“İçsel Ses” siz ya dostsunuz ya da başarı önündeki en büyük engeliniz alacaktır. Siz ne kadar bilgiye sahip olursanız olun eğer içsel sesiniz “ya yapamazsan” “ya karıştırırsam” diye fısıldarsa işiniz bitmiş demektir. Çünkü kişileri harekete geçiren temel faktör. Duygulardır ve kişiler kendi duygularıyla muhatap olmak durumundadır. Kişilerde duygu gelmeden davranış gelmez.

Türkiye’nin İlk ve Tek NLP Uzman Eğitimcisi, Yazar, Siyasi Koç ve NLP Uzmanları Derneği Başkanı Mustafa KILINÇ’a göre;

“YGS-LYS” Sınavlarında Başarılı Olmayı Engelleyen 15 Temel Faktörler

1-Sınav Heyecanı

2-Sınav Kaygıları

3-Odaklanma Sorunları

4-Akıllı Çalışmayı Bilmemek

5-Özgüven Eksikliği

6-Kıskançlık

7-Hedefsizlik (Ne isteyip, istemediğinin farkında olmamak)

8-Sosyal Fobi

9-Aile Baskını

10-Güçlü bir eleştirel içsel sese sahip olmak

11-Yetersizlik inancı

12-İsteksizlik ve bıkkınlık davranış kalıbı

13-Mazeretlerin haklılığına odaklı yaşamak

14-İçsel odaklı olmak

15-Eyleme geçme gücünden yoksun olmak. 

YGS-LYS SINAVLARINDA BAŞARILI OLMAK İÇİN ŞİMDİ TATİLİ DEĞERLENDİRİN

YGS-LYS öğrencilerinin yapmaları gereken en temel şeyler.

1-Sınava hazırlanma sürecinde gerçekten ne istediklerini belirlemeleri gerekir. Ben ne istiyorum. Niçin bu kadar akıllı çalışmalıyım?

2-Bilmek tek başına bir şey ifade etmez. Bildiklerini sınavda kutucuklara aktarabilmek için “Sınav Heyecanından” kesinlikle kurtulun. Aksi halde sınav heyecanı size çok ağır bir bedel olarak geri döner.

3-Kaygı ve korkularınızdan kurtulmak için kendinize zaman ayırın.

4-Zihniniz çift şeritli bir yol haline gelmiş ve performans göstermeniz gereken durumlarda “odaklanma” sorunu yaşıyorsanız odaklanmanın nasılını öğrenin ve odaklanın. Odaklanın. Odaklanın.

5-Ders çalışma ve öğrenme programlarındaki istekli ve coşkulu olma halinizi koruyun. İsteksizlik ve bıkkınlık duygularınızın geleceğinizi elinizden almasına izin vermeyin.

6-Ne istediğinizi bilin.

  -Eyleme geçin.

  -Yaptığınız davranışların istediğiniz sonuçları verip veremeyeceğinin farkında olun.

  -Esnek olun.

Bilmenizi isterim ki sisteme hakim olmak ancak “esnek” olmakla mümkündür.

NLPDAP BİLİMİYLE BİLİNÇALTINIZI YENİDEN PROGRAMLAYIN

İster YGS-LYS öğrenci olun, istersiniz yaşam yolculuğunda hayatınızı kazanma mücadeleleri veren bir birey olun. Yeter ki sizi engelleyen, başarılı, güçlü ve sevgi dolu olmanıza fırsat vermeyen sorunlarınızdan kurtulmayı isteyin yeter! 

“HİPNOZSUZ VE İLAÇSIZ” BAŞARIYA ENGELLEYEN SORUNLARINIZA ELVADA!

Başarılı olmanızı engelleyen, size yaşamı zor kılan;

-Sınav heyecanı, sınav kaygıları, odaklanma sorunları, özgüven eksikliği, kıskançlık, hedefsizlik, sosyal fobi, aile ve arkadaş baskıları, eleştirel bir iç sese sahip olmak, kendini gerçekleştirmemek vb. gibi sorunlarınızın NLP DAP teknik bütünlüğünde çözümü sağlanıyor. Bilinçaltı düzeyde yapılan bu değişim yaşamınızın sonuna kadar sizin yeni davranış kalıbınız olarak yerini alıyor.

Yaşam da sadece iki seçeneğiniz var diyen Mustafa KILINÇ, ülkemizde sınavlara hazırlanan tüm öğrencilerin adeta can simidi konumunda mazeretlerin haklılığına HAYIR; Başarının hazzına EVET diyen Mustafa KILINÇ ve NLP DAP farkıyla sizde kazananlar grubunda yerinizi alın. Çünkü;

“İnsan düşündüğü kadar güçlü, inandığı kadar değerlidir.”

Mustafa KILINÇ

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube