Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

BAŞARISIZ İNSANLARIN 10 ÖZELLİĞİ

DEDİKODU, KİN VE YALAN 

Genellikle başarılı insanların ortak noktaları konusunda yazılır. Fakat başarısızların genel özellikleri hakkında çok konuşulmaz. Başarısızlar yalan söyler, şikayet eder, kin tutar, dedikodu yapar, geç kalır. Gelin hep birlikte onların özelliklerine bir göz atalım. Önde gelen iş ve ekonomi dergilerinden Business İnsider, bu insanlarda görülen 10 tipik özelliği şöyle sıralıyor..

DAİMA GEÇ KALIRLAR 

Nasıl ki başarılı insanlar zaman yönetimi konusunda çok hassas, başarısızlarda bir o kadar vurdumduymaz olabilir. İş görüşmesi veya arkadaşlarla buluşmada genellikle geç kalırlar. Bazen bu hepimizin başına gelebilir. Ancak başarısızlarda bu bir alışkanlık halindedir. Karşı tarafa güvenilmez ve dikkatsiz biri olduğunuzu göstermek istiyorsanız, buluşmalarınıza geç gidin. 

BOYUN EĞERLER 

Boyun eğme, belki ortaokul döneminde uygun bir hayatta kalma tekniği olabilir. Ancak başarılı bir kariyer inşa ederken size zarar verir. Başarısız insanlar doğru ya da yanlış sorgulamadan, sunulanın kendi gelecekleri için önemini düşünmeden her şeye boyun eğer. 

FAZLA HARCARLAR 

Para biriktirmek ve tutumlu olmak başarılı insanlar arasında sıklıkla görülür. Ancak başarısızlar büyük çoğunlukla finansal geleceklerini düşünmeden fazla harcama yapar. 

SAVSAKLARLAR 

Bu insanların en belirgin ortak özellikleri arasında erteleme de yer alır. Bir görevi yerine zamanında ya da tam olarak getiremezler. “Sonra yaparız” cümlesi onların ağzından bir slogan gibi sürekli dökülür. 

DOĞRU SÖYLEMEZLER 

Tamam, başarılı insanların hiç yalan söylemediğini iddia etmiyoruz ama başarısızlar çoğunlukla yalan girdabına kapılır. Durumu kurtarmak için üst üste söylenen yalanlar bir süre sonra öyle birikir ki, iş içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu nedenle projeler teslim edilemez, okulda çalışmalar tamamlanamaz. Çoğunlukla bu, kişiler arasında gerginlik doğmasında da neden olur. 

DÜŞÜNMEDEN KONUŞURLAR 

İnsanın kalbinden geçenleri söylemesi güzel birşey. Ancak profesyonel yaşamda çok düşünülmeden söylenenler başınıza iş açabilir. Başarılı olanlar genelde neyi, ne zaman, hangi durumda, nasıl açıklayacaklarını bildikleri için bir adım öne geçerler. 

ARKADAN LAF EDERLER 

Dedikodu iş hayatında uzak durmamız gereken kötü davranışların başında geliyor. Başarısız insanlar genellikle bir savunma mekanizması olarak dedikoduya başvurur. Bu da sizi çalışma arkadaşlarınız ve patronunuz karşısında küçük düşürür. 

KIPIRDANIRLAR 

Yaptıkları işe konsantre olmadıkları için sürekli hareket halindedirler, kıpırdanırlar. Kimi zaman ayaklarını sallar, sandalyede ileri geri gidip gelirler. Bu davranışlar özellikle çalışma arkadaşlarını da olumsuz yönde etkiler. 

İNTİKAM İSTERLER 

Hepimiz hayatımızın belli dönemlerinde bazı insanlara gıcık olabiliriz. Ancak başarısızların tipik özelliklerinden biri de kin tutmaları. İntikam hem kendi enerjilerini tüketir, hem de istenmeyen insan olmalarına yol açar. 

ŞİKAYET EDERLER 

Şikayethayatımızda olmalı. Fakat başarısızlar bunun dozunu kaçırır. Kendisine bir iş verildiğinde şikayet eder. Bunun dozu gittikçe artar. Başarılı insanlar ise programlarına uymayan bir görevle karşı karşıya kaldıklarında, ek süre ve takviye için yardım ister. 

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube