Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

BU REKORLAR GARİP AMA GERÇEK

Dünyadan inanılmaz rekorlar

Vücudunda 453 piercing olan bir adam,
tırnaklarının uzunluğu 6 metreyi bulan bir kadın…
her yıl dünyanın dört bir yanında bunlarla benzer binlerce rekor kırılıyor. İşte 2012’nin ilginç rekorları

SİZ, sessiz, sakin ve son derece sıradan bir hayat sürüyor olabilirsiniz. Bu durumunuzdan çok memnun da olabilirsiniz ama bazı insanlar, hayatı çok daha sıra dışı yaşamayı tercih ediyor. Hayatta bir iz bırakabilmek, yaptıklarını tüm dünyaya duyurabilmek, insanları şaşırtabilmek… Bazıları adeta yaşamını sırf bunlara adıyor. Dünyanın en çok dövmeli kadını, en yükseğe zıplayan, en uzun mesafeyi yüzen, en çok kedi besleyen… Liste uzayıp gidiyor. Dünyanın dört bir yanında birbirinden ilginç rekorlara imza atan sıra dışı insanlar var. Her yıl yeni rekorlar kırılıyor ve kırılan bu rekorlar tescil edildikten sonra bir kitapta toplanıyor. Guinness Rekorlar kitabında… binlerce inanılmaz rekorla dolu olan bu kitapta yer alabilmek, bazıları için hayatın anlamı olmuş durumda. Düzenli olarak kırılan ilginç rekorlar var. Örneğin DJ maratonları her ay düzenleniyor. Düzenli olarak kırılan rekorlardan biri de, rekor kıranın doğum tarihinin resmi olarak onaylanmasının ardından kırılan dünyanın en yaşlı insanı rekoru. En fazla Guinness World Records’a sahip isim ise Ashrita Furman. Rekorları arasında, çene üzerinde dengelene en fazla bardak, zıp zıpla gidilen en uzun mesafe, zıp zıp ile CN Kulesi’ne ne kısa zamanda tırmanış ve 24 saat içinde oynanan en fazla seksek oyunu var.

Guinness World Records’a her yıl 65 bin rekor başvurusu yapılıyor. Siz de sıra dışı bir özelliğinizle rekorlar kitabında yer almak istiyorsanız, Guinness’in internet sitesine girip oradan başvuru yapabilirsiniz.

Eğer uygun görürlerse size bir kılavuz gönderiyorlar ve bunu doldurup, kanıtlarınızı da toplayıp Londra ofislerine gönderiyorsunuz. Rekor talebinizin uygun bulunması durumunda, başarınızın onaylayan bir sertifikayla birlikte altı hafta içinde size geri dönülüyor. Kim bilir belki Guinness hakemleri sizin rekorunuza 2013 baskısında yer veri. Guinness’in 2012 baskısındaki yüzlerce ilginç rekordan bazılarını sizin için derledik.

Üç kutup denemesini en hızlı tamamlayan kadın
Cecile Skog (Norveç) Everest Dağı’nı, Kuzey Kutbu’nu ve Güney Kutbu’nu toplam 1 yıl 336 günde fethetti.
Everest’in zirvesinde 23 Mayıs 2004’te Güney Kutnu’na 27 Aralık 2005’te ve nihayet Kuzey Kutbu’na 24 Nisan 2006’da ulaştı.

Kevin Taylor (ABD) 25 Şubat 2010 günü sadece yumruklarını kullanarak 20 araba camı parçaladı. Gösteri sadece 1 dk. 35 sn. sürdü.

Aevin Dugas (ABD) 4 Ekim 2010 günü saçı ölçüldüğünde çapı 1,32m. İdi. Dugas bir yıkamada beş saç kremi kullanıyor.

 

 

 

 Houston’da yaşayan Chanel Tapper, 9.7 santimetrelik dili sayesinde “dünyanın en uzun diline sahip kadını” ünvanını alarak Guinness’e girdi.

En fazla piercingli adam olan Rudolph Buchhlozun vücudunda 453 çivi ve halka bulunuyor.

Yaylı baston kullanarak bir dakikada 57 balon patlatan Mark Aldridge (İngiltere) rekor kırdı.

06/05/2012

Sabah/ Neslihan Tunç

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube