Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Depresyona ELEKTROŞOK

Sağlık Bakanlığı, intihar meyilli, psikolojik ya da ilaç tedavisine yanıt vermeyen “dirençli depresyona” giren kişilerin tedavilerinde elektroşok yönteminin kullanılabileceğini açıkladı.

Anestezi altında uygulanan bu yöntemin yan etkilerinin oldukça az olduğuna yer veren bakanlık, internet sitesine koyduğu spot filmde, kısa süreli hafıza kaybına neden olabilse de, uygulama sonucu kalıcı hafıza kaybına nadiren rastlandığına değinildi. Spotta, uygulamanın gebelerde güvenli, tam tedavi alanlarda da yüzde 80 etkili olduğu vurgulandı.

'KONTROLLÜ NÖBET'
Türkiye Psikiyatri Derneği Üyesi Doç Dr. Burhanettin Kaya, bakanlığın bu yaklaşımını Hürriyet’e şöyle değerlendirdi: “Elektroşok 115 yıllık bir tedavi yöntemidir. Şakaklara takılan elektrotlar ile bir miktar elektrik verilerek hastanın epilepsi nöbeti geçirmesi sağlanıyor. Bu işlem hastalar uyurken yapılıyor. O nedenle kişi hiçbir şey hissetmiyor. Özellikle intihar riski, tedavi reddi olan, saldırgan hastalarda, taşkınlık nöbetlerinde kullanılıyor. Tedaviye yanıt oldukça yüksek.”

30.04.2012

Hürriyet / Meltem Özgenç

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube