Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Erkek ve Kadın Neden Aldatır

KİMİLERİ insan tek eşli mi çok eşli mi tartışadursun...
Aldatılmanın.depremden bile daha şiddetli travmalara neden olduğunu söyleyen uzmanlar var. Ataerkil toplumlarda.hele de bizimki gibi Doğu toplumlarında.erkeğe hak gibi görünüyor aldatmalar.

Hatta erkek erkeğe ortamlarda.bir övünme konusu olduğu kadar.birbirlerini teşvik ettikleri bir macera da aynı zamanda. Kadının bırakın aldatmayı, bir erkekle normal ilişkisi bile ölüm nedeni kabul edilebiliyor. Malum töre cinayetlerini görmezden gelmek mümkün değil. Ancak aldatma, toplum bunu ister kabul etsin ister etmesin hem erkeğin hem de kadının yapabileceği bir eylem. Bunu onaylasak da onaylamasak da...

Ancak kadın aldatması ve erkek aldatması hem içerik hem sıklık hem de nedenleri açısından çok farklı olabiliyor. Erkeğin aldatma eylemine girişmesi için bir neden olması gerekmiyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, erkek seks ve duygusal ilişkiyi birbirinden çok net biçimde ayırabiliyor. Hatta çok mutlu bir ilişkisi varken bile aldatma eğilimi gösterebiliyor. Bazı toplumlarda erkeğin çok eşliliği de normal karşılanıyor.

Ancak kadirim aldatması... Çok daha hassas bir konu. Toplumsal öğretiler ve gelenekler de.bu konu üzerinde sabitlenmiş algılar yaratmış durumda. Kadının aldatması her halükarda toplumlarda daha fazla ayıplanıyor. Ancak son yıllarda dünyanın çeşitli yerlerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki kadınların aldatma oranı da her geçen gün artıyor. Zaten en başta şu soruyu sormak gerekiyor. "Bu adamlar aldatıyor da hep mi bekar ve yalnız kadınlarla aldatıyorlar." Erkeğin aldatmasını bu kadar hoş karşılarken, 'matematiğe ihanet ediliyor. Yani erkek aldatmasında oran yüksek ise kadının ki de doğal olarak yükseliyordur.

En son İngiliz evlilik bürosunun yaptığı araştırmada görüşülen 3000 kadının yüzde 20'si eşini aldattığım itiraf etti. Bu çarpıcı veriden yola çıkan. Askmen.isimli internet sitesi kadınların erkekleri aldatma nedenlerini araştırmış. Ortaya çıkan sonuçlan dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum. Onlar böyle başlıklar koymamışlar ama uzmanların söylediklerinden çıkan neden başlıkları şöyle:

İNTİKAM: İlişki uzmanları kadınların aldatma nedenlerinin başında intikam alma dürtüsünün olduğunu söylüyor. Kadınlar gerçekten istemese bile, sadece kendisini aldatan erkeğin de aynı kötü duygulan yaşaması için onu aldatıyor.

DUYGUSAL BOŞLUK: Kadınlar eşleriyle duygusal açıdan paylaşımlarının bittiğini hissediyorsa, karşılarına aynı yoksunluğu duyan bir erkek çıktığında eşlerini duygusal olarak aldatabiliyor. Hatta bu sadece duygusal aldatmayla da sınırlı kalmıyor.

İLGİSİZLİK: Eğer erkek eşine yeterli ilgiyi göstermiyor, onun isteklerine önem vermiyorsa kadın, kendini hem duygusal olarak hem de fiziksel olarak arzulayan başka bir erkeği hayatına sokabiliyor.

YOK SATMA: Kadınlar, eşleriyle aralarında bir problem olduğunu fark ettiklerinde öncelikle bunu konuşmak istiyorlar. Erkek kadını görmezden gelip, problemi yok sayıyorsa o zaman kadın bir kaçış yolu olarak eşini aldatıyor.

ARZULANMAMAK: Kadınlar, kendilerini seksi hissettiren erkeklerle eşlerini aldatabiliyor. Eğer eşi tarafından arzulandığını hissedemiyorsa, bu boşluğu başka biriyle doldurma yoluna gidebiliyor. Seks yaşamının heyecansız bir hal alması da kadım dışarıda heyecan aramaya iten nedenlerden.

KAVGASIZLIK: İlişki koçlan hiç kavga etmeyen çiftlerin birbirlerini aldatma olasılığının kavga edenlere göre çok daha yüksek olduğunu söylüyor. Çiftler arasında yaşanan sorunların tutkuyu tetikleyici özelliği var. Hiç kavga etmeyen çiftlerin sorunsuz olduğunu düşünmek, büyük yanılgı.

*****************

KIRMIZI AŞKIN VE ROMANTİZMİN OLDUĞU KADAR SEKSİN DE RENGİ
DAHA önce de renklerin gücüne ilişkin bazı araştırmaları paylaşmıştım buradan. Hatta ilk randevuda kırmızı giyenlerin, ikinci randevu için erkeklerden teklif alma oranının daha yüksek olduğunu da anlatmıştım. Kırmızı herkesin bildiği gibi aşkın ve romantizmin rengi. Kırmızının canlandırıcı etkisi var. Motivasyon, enerji ve yaşama sevincini artırıyor. Kan basıncını ve vücut ısısını da artırıyor.

Aşkın rengi olan kırmızı seksin de rengiymiş meğer. İngiltere'de yapılan bir araştırma, erkeklerin ilk buluşmada kırmızı renk kıyafet giyen kadınları seks konusunda daha cesur bulduklarım ortaya koydu. Erkek üniversite öğrencileri üzerinde yapılan çalışmayla kadınların kıyafetlerindeki renk seçiminin erkekleri ne yönde etkilediğinin peşine düşülmüş. Yaşlan 18-21 arasında değişen erkekler ilk buluşmada kırmızı renkte bir kıyafet giyen kadınların buluşmadan sonra seks yapma olasılığının, başka renk tercih eden kadınlara göre daha yüksek olduğunu düşündüklerini söylemiş.

Uzmanlar kırmızının erkekler tarafından seksi bir renk olarak algılandığını ve kadın doğurganlığını hatırlattığım belirtiyor. Erkekler en çok kırmızı renk kıyafet giyen kadınları çekici buluyormuş. Erkeklerin kırmızıdan sonraki seçimleri beyaz, mavi ve yeşil olarak sıralanıyor.

*****************

KARANLIKTA SPOR YAPMAK MI İYİ AMA NEDEN KARANLIKTA
BAZEN yapılan araştırmalara bakıp hayrete düşmemek elde değil. Bazen araştırmanın kendisi bazen de sonuçlan gerçekten çok şaşırtıcı olabiliyor.

Yine İngiltere'de bir araştırma yapmışlar. Kadınların fiziksel görünümlerinden çekindikleri için, evlerinde veya sokağın en az kalabalık olduğu saatlerde spor yaptıkları tespit edilmiş. Mind isimli kuruluş, bu araştırma için 30 yaş üzeri 1450 kadın ile görüşmüş. Ve bu kadınların yüzde 90'ı dış görüntülerinden memnun olmadıkları için evde, eğer sokakta spor yapacaksa da hava karardıktan sonra spor yapmayı tercih ettiklerini söylemiş.

Söz konusu kadınların yüzde 50'den fazlası sabahın ilk saatlerinde ya da akşam hava karardıktan sonra spor yaptıklarım anlatmış. Kadınların karanlık veya tenhalığı spor yaparken bir tercih olarak ortaya koymaları ilginç.

Araştırmada elde edilen verilerden biri de kadınların depresyondayken, spor yapmak yerine başka şeyler tercih etmesi. Kadınların yüzde 71'i spor yapmak yerine kendini mutlu edecek şeyleri yemeyi tercih ediyormuş. Yüzde 32'si ise acıklı şarkılar dinliyormuş. Yüzde 57 arkadaşlarıyla vakit geçirirken, yüzde 66'sı yatıyormuş. Yüzde 71 ise mutlaka yalnız olacağı bir şeyler yapıyormuş. Depresyondan çıkışın yolu sosyalleşmek olsa da, insanların başlangıçta bir miktar yalnız kalmaları temel bir ihtiyaç anlaşılan.


05/05/2012

Hürriyet / Turuncu – Demet Cengiz Bilgin

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube