Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Hayat Çarkının Yönünü Belirlemek

Merhabalar Sevgili İdeal Haber okuyucuları; bugün sizlerle en temel ihtiyaçlarımızdan birisi olan “hayat çarklarımızı” paylaşacağım. İçinde bulunduğumuz süreç içerisinde bu çarkları yeniden belirlemek yapılandırmak temel ihtiyacımızdır.

BİR OLMAK-BİRLİKTE OLMAK

Evet kulağa çok hoş geliyor. İşte diyoruz her türlü hainliğe, çıkarseverliğe, terör saldırılarına rağmen bir olmak birlikte olmak. Peki şimdi iş nasıl alacak?

Soruyorum sizlere; hayat yolculuğunda kendinizde dahil olmak üzere kim “gerçekten” ne istediğini biliyor, bu istekleri doğrultusunda harekete geçiyor. Toplumun psikolojisi bireylerin psikolojik yaklaşım kalıpları doğrultusunda şekillenir.

“ULUSAL ATMOSFER”

Bireylerin, inanç, değer ve beyinlerindeki mevcut düşüncelerden oluşur. Bu yüzdendir ki gittiğiniz yerin atmosferine ruh haliniz çok hızlı bir şekilde uyum sağlar. İşe önce kendinizin ne istediğini bilerek başlayın. O zaman önyargılarınız yerini iyim ve hoşgörüye bırakır. Eğitimli-Eğitimsiz kişiler artık “hoşgörüsüzlük” konusunda adete birbiriyle yarışıyor. Bu çok acı ve toplumsal bir sorun. Hayat çarklarınızın yönünü belirlemek ancak hedef belirlemekle mümkündür.

Ear Nightingale Diyor ki; “Hedefleri olan insanlar başarıyorlar, çünkü nereye itmek istediklerini biliyorlar.”

Bazılarının aklından bu işlerin hedef belirleyerek olmayacağının geçtiğini düşünüyorum. Geçmişte denediniz, belki hedeflerinizi vardı ama olmadı. Belki şu anda gerçekleştirdiğiniz hedeflerle dolu bir referans yapısına sahipsiniz. Belki de şu ana kadar belirlediğiniz, ancak bir türlü gerçekleşmek bilmeyen hedefleriniz var.

Tamamen haklısınız, sizlere katılıyorum. Fakat; hedefler sadece birer araçtır ve her araç gibi yanlış kullanılabilirler. Doğru yönlendirilmez ve doğru olarak kullanılmazlarsa bize ağırlık yapabilirler.

Hayatın içerisinde her zaman var olan bir çarkımız var. “Hayat Çarkı” rahatlığımız, fikirlerimiz, tutumlarımız, korkularımız vb. gibi durumlar aslında “hayat çarkımızın yönünün belirler.” Hayat çarkımızı hızla ileriye çevirebilen tek güç hedeflerimizdir.

Başarı bir yolculuktur ve hedefler, içsel olarak insanı ileriye doru harekete geçirerek bu yolculuğu mümkün kılar.

Yönünüzü bilmek sizin güç kazanmanızı sağlar. Bilinçdışı zihninizle bütünleşmenizi sağlar, yapabileceklerinizin önünü acır. Sizi istediğiniz yere götürür. Tabi ki önce nereye gitmek istiyoruz? Ne istiyoruz? Hayatınızın akışını değiştirmek istiyor musunuz? Gerçekten, gerçekten istiyor musunuz? İşte bu işin sırrı: Düşüncelerinizle ve eylemlerinizle ona odaklanın. O yöne doğru harekete geçin, istediklerinize odaklanın.

Bilin ki; doğru belirlenmiş hedeflerin gerçekleşmesi garanti altındadır. Paranızı güvence altına almak için açtırmış olduğunuz banka hesabı gibi; hedeflerimizi gerçekçi olarak belirleyip uyguladığımızda sonuçları garanti olarak görebiliriz.

Elbert Hubbard diyor ki; “Birçok insanın hayatta  başarısızlığa uğramasının sebebi yetenek, zeka, hatta cesaret eksikliği bile değil, sadece hiçbir zaman enerjilerini bir hedef etrafında organize etmemeleridir.”

“Yaşam, sizin ona yüklediğiniz içsel anlamlarla bütünlük kazanır.”  Mustafa KILINÇ

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube