Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Hayat Çemberiniz Ne Durumda?

Merhabalar Sevgili idealhaber.com ailesinin muhteşem okuyucuları. Haberin gerçekliği ile yaşamın gerçekliğini sizlere sunan idealhaber.com takip edin.

 Farkında olan her birey ülkemiz için bir güçtür. Bu gücün her geçen gün daha da güçlenmesi ve “Domino” etkisi yaratması için idealhaber.com ailesindeyiz. Biz birlikte güçlü, başarılı ve sevgi doluyuz.

 Bu hafta sizlerle Kazanmanın / Kaybetmenin Sırrını paylaşacağım. Şimdi Kazananlar Kulübü üyesi olmanın tam zamanı…               

HAYAT ÇEMBERİNİZ NE DURUMDA?

            Hedeflerinize ve tutkunuza dönük daha hızlı bir gelişim göstermek istiyorsanız, çözümü basit: Değişim!

             Arzuladığımız hedeflere gidemeyişimizin sebebi, onları hak edecek kadar değişemeyişimiz ya da onlara ulaşmaya henüz hazır olmayışımızdır. Büyük miktarlarda para kazanan insanlar bile bunu yaşayabilirler. Bazıları milyonlarca dolar para kazanmalarına rağmen, iki yıl sonunda kendilerini ekonomik olarak aynı pozisyonda bulurlar. Çünkü kazandıkları parayı yönetmeye henüz hazır değillerdir.

             Bu durumla baş edecek doğru bir zihin yapısına ya da tutuma sahip olmadıklarından, ne kadar kazansalar da ekonomik açıdan aynı durumda kalırlar.

             Hayatta bir yere varabilmek için, oraya ilk önce zihninizde ulaşmanız gerekir. Bir milyoner olamayışınızın sebebi yeterli paraya sahip olmanız değildir, bir milyonerin kafa yapısına sahip olmamanızdır.

             Servet yaratmak, onu yönetmek ve kazançlı yatırımlar yapmak, hakim olmanız gereken konulardan sadece birkaçıdır.

             Hayatta ulaşmak istediğiniz hedefleri düşünün. Onlar için gerekli olan zihin yapışana ve tutuma sahip misiniz? Kendi milyon dolarlık servetinizi kazanacak bilgiye ve beceriye sahip misiniz?

             Eşinizle olan ilişkinizi geliştirmek için neleri değiştiriyorsunuz? Daha iyi bir ebeveyn olmak için çocuklarınızla olan iletişiminizi değiştiriyor musunuz?

             Yaşam biçiminizin kalitesini yükseltmek için neler yapıyorsunuz? Sağlıklı olmak, zinde kalmak ve enerjik olmak için ne gibi aktiviteler yapıyorsunuz? Önemli olan, mecbur kalmadan önce değişim göstermektir.

             Değişim, yaptığınız seçimler ve o seçimlerin zamanlamasıyla ilgilidir. Hangisini seçeceğinize siz karar vereceksiniz. İşi şansa bırakmak, her şeyin istediğiniz gibi gideceğini ümit etmektir. Oysa işinizi şansa bırakmak yerine, kararlı seçimler yaparsanız, hayatınızda fark yaratacak kararlar alabilirsiniz.

             Rahatlık bölgenizden çıkmanız, hayatınız açısından oldukça yararlıdır. Belki de sizi, şu an içinde bulunduğunuz zor durumdan çıkaracak olan da budur.

             Rahatlık bölgesinin, insan hayatının farklı evrelerinde daraldığını ya da genişlediğini düşünüyorum. Hayat mücadelesi sırasında, düşünüş tarzınızı, işlerinizi yürütüş biçiminizi ve attığınız adımları değiştirerek farkında olmadan rahatlık bölgenizin kapladığı alanı değiştirebilirsiniz.

        DEĞİŞİMİ SEÇTİĞİNDE KAZANAN SEN OLACAKSIN

       Değişmeniz gerektiğini fark ettiğinizde, o değişimi gerçekleştirmeniz halinde ortaya çıkacak fırsatları da tam anlamıyla kavrarsınız. Bu da, sizi değişmeniz ve gerekli eylem planını uygulamak için motive eder. Her eylem, kişiye beraberinde bir başarı hissi verir. Bu sayede bir sonraki adımı atarsınız. Başarı da kaçınılmaz olur.

 DEĞİŞİME DİRENDİĞİNİZDE KAYBEDECEKSİNİZ

             Hayat Tutkunuzu Yaşamaktır

            Zor olan, değişime ihtiyaç duyduğunuzu kabullenmenizdir. Böyle bir durumda bilinçaltınızda meydana gelen ilk endişe, başınıza neler gelebileceğidir. Bu nedenle bilinçaltınız, rahatlık bölgenizden çıkmaktan ve ilerlemeniz için yapmanız gerekenleri yapmaktan kaçınmanıza neden olur. Eylemsizliğiniz nedeniyle, duyarsızlık, hayatınızın bir parçası haline gelir ve belirli bir noktada pes etmenize bile neden olabilir.

             Eğer hayatınızda %100 memnun olmadığınız şeyleri değiştirmeyi reddederseniz, rahatlık bölgeniz sizi çepeçevre sarar. Kendiniz ve aileniz için daha iyi bir hayat kurmanızı sağlayacak yaratıcılık yeteneğinizi engeller ve gelişmenize mani olan bir pranga görevi görür.

             İçinde bulunduğunuz durum için asla ekonomiyi, işinizi, eşinizi ya da okuduğunuz okulu suçlamamalısınız. Sorun, aslında sizsiniz.Yaklaşımınızı, şartlarınızı, beceri düzeyinizi, bilgi tabanınızı, zihin yapınızı ve odak noktanızı değiştirebilmek sizin elinizde.

             Değişim kolay değildir, ancak gerçekleştiremediğiniz hayalleriniz ve kullanamadığınız potansiyelinizle sıradanlığa katlanarak yaşamak da öyle. Kendinizi geliştirmeli ve yaşamınızda bir dönüşüm yaşamalısınız. Bunu başardığınızda, önünüze çıkan fırsatları daha net olarak görmeye başlarsınız. Bu yüzden, mecbur kalmadan önce değişim gösterin!

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube