Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Hayatınızı Kazanın

Sevgili idealhaber.com ailesi ve çok değerli okuyucularımız. Doğduğumuz andan itibaren “yaşarken” ya kazanırız ya da kaybederiz. Bu oldukça olağan bir durumdur. Hiç çaba sarf etmediğimizde bile kaybederiz. Hayatın amacı beklentilerimiz, inançlarımız ve geleceğimiz için kazanmaktır. Öyle değil mi? İçimizde ben kazanmayı değil, kaybetmeyi seçiyorum diyen kimse var mı? Varsa o kişinin seçimi kaybetmektir. Farkında olmayanlar için kaybetmenin de bir önemi yoktur.

 KAZANMAK TESADÜF DEĞİLDİR

 Hayatta kazanmanın ve uzun soluklu yaşamanın tesadüf olduğunu mu düşünüyorsunuz? Elbette ki hayır. Kazanmak için adanmak gereklidir. Kendi kendine disiplin ve sorumluluk gereklidir. Ne istediğini bilmek gereklidir. Her şeyin bir bedeli vardır. Almadan vermek sadece Allah’a mahsustur. Bir şey almak istiyorsanız bir şey vermek durumundasınız. Vereceğiniz şeyler almak istediğinize göre değişkenlik gösterir.

 Bilmelisiniz ki;

Kendi kendine özdenetim, yapmanız gerekeni gereken zamanda yapabilme cesaretidir. Canınız istese de canınız istemese de yapabilmektir. Bir kişinin hayatında kendi kendine öz disiplin ve özdenetim varsa, bunu uygulamaya adanmışsa her şeyi başaracak ilkeye sahiptir. Onun içindir ki; kendi kendine özdenetim, kişisel başarının anahtarıdır. Size tüm kapıları açan ve her şeyi mümkün kılan sihirli bir değnektir.

 DÜŞÜN / DİNLE / DEĞERLENDİR

 DÜŞÜNMEDEN ÖNCE DİNLEYİN

Yaşam yolculuğunda karşınızdaki kişiyi tam olarak dinlemeden önce düşünmeyi bırakın. Sizi farklı kılacak davranış kalıbının sırrı bu noktada başlar. Bırakın kişiler konuşsunlar. Çünkü her birey kendini dinleyecek bir kişi arar. Kişileri dinlerken sadece iki kulağınızın içinde yer alan kulak salyangozlarınız ile dinlemeyin.  beynin aynası olan gözlerinizle dinleyin. Böylece daha az düşünüp daha çok dinleme fırsatı bulacaksınız. Hem siz hem de karşınızdaki birey çok daha fazla ilişkinin deneyimini tadacak.

 Şimdi düşünmeyi bırakın sadece DİNLEYİN. Önyargısız, eleştirmeden, savunmaya geçmeden, rekabetçi yapının dışına çıkın. Size tam olarak ne demek istiyor? Bunu anlamanın en kolay ve etkili yolu kendi kendine özdenetim sağlayan bir kişi için sadece dinlemekten geçer...Bu ilkeyi her zaman hatırlayın. Siz kazanacaksınız.

 DEĞERLENDİRMEDEN ÖNCE DÜŞÜNÜN

 Sadece dinlediniz. Mesajı aldınız. Şimdi sıra değerlendirme ve karar vermeden önce DÜŞÜNMEKTİR. Şimdi düşünmenin tam zamanı.Evet bırakın şimdi beyniniz sadece düşünsün. Ne isteniyor? Mevcut durum vb.

 EYLEME GEÇMEDEN ÖNCE DEĞERLENDİRİN

 Şimdi eylem zamanı geldi. Ancak eyleme geçmeden bir önceki adım değerlendirme adımıdır. Kendi kendine özdenetim sağlamayı başaran kişilerin mutlaka bir eylem planları mevcuttur. Değerlendirme analizleri, işlem basamakları, başlangıç ve bitiş tarihleri vb. tamamı değerlendirilmiş eylem planlarından sonra harekete geçtiklerini görür duyar ve hissedersiniz.

 Kendi kendine özdenetim sağlayan kişiler kendi içlerinde ayağa kalkarak;

 DÜŞÜNMEDEN ÖNCE DİNLEMEYİ, DEĞERLENDİRMEDEN ÖNCE DÜŞÜNMEYİ, EYLEME GEÇMEDEN ÖNCE DEĞERLENDİRMEYİ DAVRANIŞ KALIBI OLARAK BENİMSERLER.

             Siz de hayatta kazanmak, Kazananlar Kulübünün üyeleri arasında parlamak istiyorsanız mazeret yok. Anahtar yukarıda çözüm sizde...Hatırlayın. Buna hakkınız var.

NLP Haberleri