Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

İşte Arda Turan'ın sorunu!

NLP Uzman Eğitimcisi, Koç, Yazar ve NLP Uzmanları Dernek Başkanı Mustafa Kılınç, Galatasaray'ın genç yıldızı Arda Turan'ın son dönemde yaşadığı performans kaybı ve davranış hakkında konuştu.

NLP lideri Mustafa Kılınç'a göre; genç yıldız Arda Turan'ın içsel dünyasındaki çatışan parçaların ve içsel sesinin yeniden programlanması gerekiyor. Aslında sarı kırımızılı ekibin içinde zaten “İçsel Çatışma” vardı. Mevcut olan içsel çatışmanın fitilinin “Fenerbahçe” yenilgisi ateşlemiş oldu.

Fenerbahçe yenilgisinden sonra Teknik Direktör Frank Rijkaard medya önünde futbolcularını ağır bir dille eleştirmekten çekinmedi. Bu durum ekip içerisindeki içsel çatışmanın patlamasına çok rahatlıkla ortaya koymakta.

ARDA TURAN'IN DURUMU NASIL DÜZELİR?

NLP Lideri Mustafa Kılınç'a göre genç yıldız Arda;

Meta Programı gereği “DIŞSAL REFERANS” odaklı. Ne kadar harika iş çıkarırsa çıkarsın onaylanmadığında, takdir edilmediğinde içsel çatışmaya düşer. Arda için en önemli olan husus takdir edilmek.

Genç yaşında Kaptan olması, takdir edilmesi başlangıçta Arda'nın motivasyon dürtülerinin harekete geçmesini sağlamıştır. Ancak beklentileri karşılama noktasında “Kendi Zihinsel Dünyasında” oluşturduğu baskı ve kaygı Arda'nın kaybetmesini sağladı.

Genç Yıldızın sevgilisi Sinem Kobal'la gece gezmeleri, sinema salonu kapatmasına yönelik ağır eleştiriler ile tribünlerde söylenen “Galatasaray Ruhu Yok” şarkıları Arda'yı harekete geçirmek, toparlanmak yerine çekilmeye, içsel dünyasındaki “Başarısızlık” korkularıyla bütünleşmeye itmiştir.

Arda; davranış kalıbı gereği “Sevgilisi Sinem Kobal”ın kendisine haksızlık ediyor” söylentilerinden bile kendini sorumlu tutarak suçluluk hisseder.

Arda'nın Temel ihtiyaç hissettiği şey “DESTEK” tir. Kendisi bunu her fırsatta dile getirerek aslında “İçsel” yapısındaki ihtiyacı ortaya koymaktadır.

Örneğin; Avrupa'da Türkiye'yi temsil eden tek takım olarak rakiplerinden destek beklediklerini açıkça belirtmiş ve “KEŞKE herkes bizi destekleseydi, Bölünmeseydik” diyerek de pişmanlığını ortaya koymuştur.

ELEŞTİRMEK ÇÖZÜM ÜRETMEZ

Fenerbahçe yenilgisinden sonra Galatasaray kulübündeki dengeler sarsıldı. Adeta kendi takımlarını “Kız Takımı” gibi oynuyoruz yorumlarıyla eleştirmeye başladılar. Ancak yönetim kademesinin ve futbolcuların bilmesi gereken en önemli şey; her şeye rağmen “Düşünce, Duygu ve Davranışlarını” bir umutta olsa şampiyonluk yarışına çevirmek.

Şampiyon olmak, Başarmak için sadece “Transfer” yapmak yetmez. Diyen Mustafa Kılınç Takım oyuncularının hedefe kilitlenmesi için “3D” noktasında kçluğa ihtiyacı vardır. Dedi. Bu kapsamında başta Arda olmak üzere takımın yeniden harekete geçmesi için Koçluk Programının bir lüks değil gereklilik olduğunun altını çizdi.

ARDA'YI ZİRVEYE ÇIKARACAK GÜÇ "KOÇLUK"

NLP Lideri Mustafa Kılınç'a göre insan faktörünü oluşturan şey (Düşünceler+Duygular+Davranışlar) dır. “Bireylerde duygu gelmeden davranış gelmez.” Arda'nın bundan sonraki yolculuğunda güçlü, başarılı ve sevgi dolu olabilmesi için;

1- Geçmişteki aldığı eleştiriler sonrasında Beyninde oluşan “Görüntülerin Silinmesi”, onların yerine YENİ ve Başarılı ARDA Görüntülerinin Kodlanması
2- İçsel Dünyasında kendisini ölmüş geçmişiyle doğmamış geleceği taşıyan “Eleştirel İçsel” Sesin Kesilmesi.

Yerine kendisine “İnanç+Güven” verecek İçsel Sesin Bilinçaltı düzeyde kodlanması
3- Mevcut durumun oluşturduğu “Aşağıya Çeken” tüm olumsuz duygu kalıplarının Bilinçaltı düzeyde silinip yerine harekete geçiren, Tam özgüven ve inanç verecek duygu barkotlarının kodlanması

4- Her durum ve şartta “Yüreğindeki ve Beynindeki” inançla bütünleşmesi ve TUTKU dürtüsünün harekete geçirilmesi

5- ETKİN BEYİN KULLANIM KILAVUZUNA SAHİP OLMASI başta kendi olmak üzere diğer takım arkadaşlarını “Olumlu” olarak etkilemede güçlü olması.

6- Takım Kaptanı olarak “Biz” bilinciyle birlikte her maç öncesinde “Oynayacakları maçın” Zihinsel Barkodlara” kazınmasını ve içselleştirmesini öğrenmesi ve uygulaması

7- “Her şeyin bağlamına göre değiştiğinin farkında olması her koşulda başta kendisi olmak üzere ekip arkadaşlarının TUTKUSUNU Nasıl ateşleyebileceğini bilmesi.
8- Yeterlilik ve Özdeğer Duygularını içinde harekete geçirecek davranış Kalıplarını yeniden belirlemesi

9- Şampiyonluğa giden yolda kendisini ve takımını aşağıya çeken eleştirilere karşı “Sağır Kurbağa Olmayı” öğrenmesi ve Doruk Performansın Nasıl'ını uygulaması Arda ve Ekip arkadaşları için bir lüks değil gerekliliktir.

“Bilmenizi isterim ki; Farkı yaratan Her Zaman farktır.”

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube