Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Kadın Beyni Mi Daha Büyük? Erkek Beyni Mi?

Türkiye'nin ilk ve tek NLP Uzman Eğitimcisi Siyasi Koç Yazar ve NLP Uzmanları Dernek Başkanı Mustafa Kılınç ile kadın beyni ile erkek beyni arasındaki farklılıkları ve benzerlikleri öğrenmek için söyleştik.NLP Lideri Mustafa Kılınç, bugüne kadar merak edilen, çoğu zaman tartışma ve alay konusu haline de gelen "Kadın-Erkek Beyni" ve kalın kafaya sahip olmak konusunda oldukça ilginç paylaşımlarda bulundu.Kadınların beyni mi daha büyük yoksa erkeklerin beyni mi?Sayın Mustafa Kılınç "NLP DAP" teknik bütünlüğü içerisinde şunları söylüyor.Kılınç'a göre kadın ve erkeği akıllı yapan şey beyinlerinin büyüklüğü değil, içindekileridir. Beyni bir kitaba benzetecek olursak ne kadar iyi olduğunu boyutuna göre değil, içindekilere göre değişir.

Yapılan bilimsel araştırma sonuçlarının da gösterdiği gibi “BEYNİNİZİN” fiziksel büyüklüğünün hiçbir önemi yoktur. Önemli olan Beyninizin işlevidir. Her ne kadar fiziksel olarak erkek beyni kadın beyninden %10 daha büyük olsa da bu erkeklerin daha akıllı oldukları anlamına gelmez.

Kadın beyni ile erkek beyni bazı konularda birbirine avantaj sağlasa da, kesin bir üstünlük kuramıyor. Üstünlükten çok bazı farklılıklar ortaya çıkıyor.

Sonuçta, iki beyin yapısı arasında benzerlikler farklılıklardan daha fazla

KADIN BEYNİ: Sağ Beyin fonksiyonlarını içeren işlerde, hayal kurma, yaratıcı olma, fantezi dünyası çok yönlülük gerektiren işlerde ve duygusal derinliklerde Erkek Beynine göre daha avantajlı.

ERKEK BEYNİ: Yön bulma, cebirsel işlemler, somut ve soyut kavramlara dayalı işlemlerin birleştirilmesinde Kadın Beynine göre daha avantajlı.

İşte önemli olan beyninizin büyüklüğü değil, beyninizin içindeki kıvrımların kapasitesidir.Her birinize aktif beyinli bir yaşam diler sevgilerimizi sunarız.

NLP Haber Editörü
Beyza YOLBİLİR

NLP Haberleri