Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

KADINLAR NE İSTER? ERKEKLER NE VERİR? GÖRSEL KADIN VE ERKEĞİN GENEL ÖZELLİKLERİ

“Yaşam bir tesadüf değildir. Nasıl bir hayat yaşıyorsanız, diğer insanlarla nasıl bir iletişim içindeyseniz yaşam size onu verecektir.”
Mustafa KILINÇ

Görsel insanlar, dünyayı görüntüler ile algılarlar. Genellikle hızlı konuşurlar. Sık sık konudan konuya atlarlar. Konuşmalarında “gözümün önünde”, “göz kamaştırıcı bir güzellik”, “konuya yakından bakmak” gibi görüntü tarif eden mecazlar kullanırlar.

Görsel kişilerin düşünürken sık sık gözlerinin önünden imgeler geçer. Yolda yürürken bile hayaller kurduklarından sık sık sağa sola çarptıkları görülür. Yenilikçi ve yaratıcı kişilik özellikleri vardır. Bu kişilerin, masaları temiz ve her şeyi yerli yerinde, düzenli biçimde yerleştirilmiş konumdadır. Grafikerlik, sinema yönetmenliği gibi meslekleri çok iyi yapabilirler. Düzensiz konuşurlar. Düşünürken bazen gözlerinin önünden parça parça resimler, bazen ise filmler geçer. Mantıklarından çok sezgilerine güvenirler. Çevreleri tarafından sık sık hayalperest ve düzensiz olmakla suçlanırlar! Karşılarındaki kişileri dinlerken kağıt üzerine bir şeyler karalamayı severler.

İş yaşamında girişimciler, politikada veya her seviyede liderler bu gruptan çıkmaktadır. Bunların akılları hep gelecekteki olası fırsatlar ve problemler üzerinde yoğunlaşmaktadır. Olayları bir bütün olarak gördükleri için, ana ilişkilere ve bağlantılara önem verirler ve bu yüzden problemlerin nedenlerini çok hızlı görürler ve çok hızlı karar alırlar. Oldukça cesurlardır. Zihinlerindeki hayaller, onları hep bir yöne götürür. Bu nedenle arkasında bir işitsel yoksa hızlı hareket etmekten dolayı hata yapabilirler. Fikir yürütmeyi, bizzat o işi yapmaya tercih ederler. Göğsün üst kısmından nefes alıp verirler.

Görsel insanlar dünyayı görüntüler ile algılarlar.

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube