Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Kendinizi Çok Sevin

Merhabalar sevgili idealhaber.com okuyucuları ve sevgili ideal haber ailesi. Yeni bir haftaya başlarken her şeyin gözlünüzce olmasını diler sevgilerimi sunarım..

KENDİNİZİ ÇOK SEVİN

İnsanları sevmenizi sağlayan şey nedir? Hoşlandığınız birisini düşünün. Onu niçin seviyorsunuz? Kendinizi “öylesine” cevabını verirken bulabilirsiniz. Fakat ister bilinçli olarak farkında olun, ister olmayın bunun bazı özel sebepleri olacaktır.

Muhtemelen başkalarında hoşa gidebilir bulduğunuz bir yığın nitelik düşünebilirsiniz. Hoşlanmak, başka bir insanla meşgul olmayı, hoşlandığınız ve takdir ettiğiniz niteliklerini bulmayı gerektirir. Bunun için muhtemelen karşılaşmayacağımız fakat halkın gözünde var olan insanlardan da hoşlanabilirsiniz.

Birisine saygı duymanız ondan hoşlanmanızı gerektirmez. Hoşlanmak demek karşınızdaki insanı sevmektir. Aynısını fazlasıyla kendinizi sevmek için uygulayın. Mükemmel olmak zorunda değiliz. Öz saygı, her nasılsan kendini öyle kabul etme ile desteklenir. Hoşlanmak kişisel kabulden sonra gelir. Nasıl hareket ettiğinizle ilgili daha fazla bilgi sahibi olduğunuzda ve bütün ayrıntıları ile kendinizi olduğunuz gibi kabul ettiğinizde; kendinize duyduğunuz sevgide o oranda artar.

Halk arasında popüler kişileri düşünün mesela. Genellikle insanları onları çeken anahtar şeylerden birisi, onların başarıları değil, aksine insanları onlara çeken zaafları ve zayıf yanlarıdır.

Örneğin magazin dünyası, meşhur insanların serbest davranışlarını ve problemlerini göstermeye dayalıdır. Mesajları ise “Onlar da Sadece Bizim Gibi İnsanlar Demek”…

Bireysel acayip ya da yanılabilir olana meyilli olma projesi insanlar arasında işe yarıyorsa, bu kendi içimizde de işe yarayabilir.

Gerçekten de kendimize kendi sınırlarımızı ve huyumuzu kabullenme izni vermek rahat bir nefes almak demek olabilir. Hatta onlara fazlasıyla düşkün olmak onların bizi çok fazla engellemesine veya hayatlarımıza ciddi şekilde karışmamasına sebep olur. Bakın bu iyi haber..

Bilmenizi isterim ki;

“Sorumluluğu yüksek olan bir insan; olumlu, iyimser, kendine güveni olan, ayakları üstünde duran ve kendini kontrol etmeyi bilen birisidir.”

Mustafa Kılınç

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube