Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Kepçe Kulağa Ameliyatsız Çözüm

Dünyada ilk kez Türkiye'de geliştirilen özel estetik dikiş yöntemiyle "kepçe kulak" derdi tarihe karışacak. Yeni yöntemle kepçe kulak, kesiksiz, sargısız, ağrısız 20 dakikada geriye dikilecek

Ankara'daki bir estetik cerrahi merkezinde geliştirilen özel bir yöntem sayesinde, özellikle gençlerin şikayetçi oldukları "Kepçe kulak" sorunu cerrahi müdahaleye gerek kalmaksızın çözülüyor. Manken Doğa Bekleriz'in 2006'da Antalya'da podyuma çıkmadan önce büyük ve öne çıkık kulaklarını Japon yapıştırıcısıyla kafasına yapıştırmasının ardından hastaneye kaldırılmasıyla ortaya çıkan kepçe kulak sorunu estetisyenlerin de ilgisini çekti. Uzun, ağrılı kulak ameliyatlarını geliştiren estetisyenler ameliyatsız kepçe kulak estetiği yöntemini buldu. Merkezin sahibi Op. Dr. Bülent Cihantimur, "İple kepçe kulak estetiği" adı verilen yöntemin, kepçe kulak sorununun kesim yapmadan tedavi edilmesi anlamına geldiğini söyledi.

DERİ ALTINDAN İPLE...
Cihantimur, kepçe kulak ameliyatlarının kulak gelişiminin tamamlandığı 7-9 yaşından itibaren yapılabildiğini vurgulayarak, şöyle dedi: "Son 10 yıldır klasik ameliyatla kulağı arkaya doğru yerleştiriyorduk. Ancak kaşlara ve burun ucuna uygulanan 'iple asma' adı verilen yöntemi, acaba kepçe kulak için de kullanabilir miyim diye düşündüm. Araştırdım, 1900'lü yıllardan itibaren bunu deneyen insanlar olmuş. 'Yapabilirim' diye düşündüm ve uygulamaya başladım. Son derece başarılı sonuçlar aldım." Dr. Cihantimur, "iple kepçe kulak estetiği" yönteminin avantajının kesi yapılmaması, hastanın operasyonun hemen sonrasında normal yaşantısına dönebilmesi olduğunu bildirdi. Bu yöntemde kulak derisine açılan küçük deliklerden özel bir alet yardımıyla deri altından geçirilen ip yardımıyla kulağın geriye doğru yatırıldığını anlatan Cihantimur, sözlerine şöyle devam etti: "Kesi yapılmadığı için sonrasında pansuman, kontrol, dikiş alma, bandaj gibi uygulamalar olmuyor. Normal ameliyatta olan şeylerin hiçbiri bunda yok. İşlem 15-20 dakika sürüyor. Hasta hemen sonrasında kalkıp normal hayatına dönüyor. Yöntemimizin en önemli özelliklerinden biri de bu. İlk kez bir ameliyat için hastalara yüzde 100 garanti veriyoruz."

Hastanelik olmuştu...
ÜNLÜ manken Doğa Bekleriz, bir defilede saçlarını topuz yaptırdıktan sonra büyüklüğünden şikâyet ettiği kulaklarını başına Japon yapıştırıcısıyla yapıştırınca hastanelik olmuştu. Yapıştırdıktan sonra kulakları kızaran ve şişen manken Bekleriz'in kulakları solüsyonlar uygulanarak ayrılmıştı.

02.12.2010
Kaynak: Sabah

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube