Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

KORONAVİRÜS TATİLİNDE SINAVA HAZIRLIK

Ülke olarak dünyanın başına bela olan korona virüs ile mücadeleye devam ettiğimiz şu günlerde okullar eğitim - öğretime ara verdi. Peki şimdi ne olacak? Milli eğitim bakanlığının başlattığı uzaktan eğitim sistemiyle “eğitim” yeterli olacak mı? 2020 LYS, YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilerimizin durumu ne olacak? Bu öğrenciler yeterince hazırlanmış olacaklar mı? vb. gibi sorular akmaya devam ediyor. Ancak zaman şikayet etme, mızmızlanma zamanı değil. Zaman bireyler olarak üzerimize almış olduğumuz sorumlulukları yerine getirme zamanı. Tabi ki önce “sağlıkla kalma" konusunda elimizden geleni değil yapmanız gerekeni yaparak işe başlayalım. 

“LGS – YKS” ADAYLARI NE YAPMALI

NLP Uzmanları Dernek Başkanı, Yazar – Siyasi Koç Mustafa KILINÇ;  sınavlara hazırlanan ve öğrencilere korona virüsü nedeniyle uzaktan eğitim alan öğrencilere yönelik olarak yapılması gerekenleri özetledi.

“SINAV HEYECANI – SINAV KAYGISI"

Başarıya giden yol, engelleri ortadan kaldırmakla başlar. Sınav başlı başına öğrencilerde “ Kaygı ve Sınav heyecanı” oluştururken korona virüsün ortaya çıkması, eğitimin uzaktan yöntemlerle uygulanması öğrencilerdeki kaygı ve heyecan sorununu bir kat daha arttırmış durumdadır. 

“YETERSİZLİK DÜŞÜNCESİ”

Tamamlanmamış konular, tam olarak çözülemeyen sorular, elde edilen sonuçlar ve yüz yüze öğrenmenin dışındaki yöntemler öğrencilerin “yetersizlik inancı, başarısız olacağına inanma ve önyargılarını güçlendirdi.

“ÇALIŞMA PROGRAMINDAN KOPMAK”

Bilmenizi isterim ki; 

Çok çalışmak başarıyı garanti etmez. Ancak akıllı çalışmak başarıyı garanti eder. Bağımsız kalan ve kendini yönetme becerisinden yoksun olan öğrenciler için, sonra yaparım, zamanı boşa kullanma ve mazeretlerle dolu hikayeler, içsel disiplinsizlik ancak başarısızlığı garanti eder. 

“HEDEFSİZLİK" 

Ne istediğiniz konusunda kararlı değilseniz sizi harekete geçirecek en önemli gücü kapsam dışı bırakmışsınız demektir. Ne istediğiniz konusunda karar verin. Geleceğinizi düşünün. Hedefinizi belirtemeden çalışmaya çalışırsanız zorundalık kavramıyla baş başa kalırsınız. İyi puan almanın yolu, Ne istediğini bilerek çalışmaktan geçer...

“ÖZGÜVEN YOKSUNLUĞU”

Yaşamda istediğinizi elde etmenin yolu özgüvenden geçer. İçsel dünyamızdaki özgüven yoksunluğu bize başarısızlıktan hayal kırıklığından mutsuzluktan başka ne getirebilir ki?

“ELEŞTİREL İÇSEL SES”

Tatil arenasında sınava giden yolda içsel dünyanızda siz destekleyen sesin yerine “size olumsuz duygu sandığı ortaya çıkaran;

Ya Yapamasan?

Ya Yetiştiremezsen?

Bu senede olmayacak?

Heyecanlanacaksın.

Odaklanamayacaksın.

Zaten Sevilmiyorsun.

Yetersizsin.

“Anne – Baba” Baskısı

İçsel Dünyadaki Kıskançlık.

BAŞARIYA GİDEN YOLDA “BİLİNÇALTI MK"

“Hayatta ya ikna edersiniz ya da ikna olursunuz.” Mustafa KILINÇ

Başarının hazzını yaşamak için; başarıyı engelleyen faktörlerden kurtulmak durumundasınız. Başarı engelleri nedir? 

Sınav heyecanı, sınav kaygısı, özgüven, odaklanma, içsel ses, hedefsizlik, stres ve baskı, korku, kıskançlık, öğrenme bıkkınlığı, zorundalık algısı, gözünde büyütme, Yetersizlik inancı vb. İçinizdeki sizi engelleyen faktörlerden kurtulduğunuzda Başarının hazzını yaşamaya başlarsınız.

Başarı sürekliliği sever. Her uygulamada yeniden başarıyla olmak durumundasınız. Kendinizi şimdiden “Başarı Programcısı" olarak görmeye başlayın...

Başarıya giden yol bilinçaltından, Bilinçaltınızın da doğru kodlanması NLPDAP Mustafa KILINÇ'TAN geçer.

Yürekten Sevgilerimle 

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube