Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

KORONAVİRÜS ÜZERİNE MÜKEMMEL BIR ÖZET

Bu yazı John Hopkins üniversitesinin enfeksiyon hastalıkları bölümünde olan bir Prof. Yrd. Tarafından bizi bilgilendirmek amacıyla kaleme alınmıştır. 

Oldukça bilgilendirici,

Bulaşıcı hastalıktan nasıl korunacağınıza dair mükemmel bir özettir ve takip edilmesi çok açık ve kolaydır.

* Virüs canlı bir organizma değildir *, ancak nazal veya bukkal mukozanın hücreleri tarafından emildiğinde genetik kodunu (mutasyon) değiştiren koruyucu bir lipid (yağ) tabakası ile kaplı bir protein molekülüdür (DNA). Uygun ortamda saldırgan ve çarpan hücrelere dönüşür.

* Virüs canlı bir organizma değil, bir protein molekülü olduğu için öldürülmez, * kendi kendine bozulur. Parçalanma süresi sıcaklığın, nemin ve bulunduğu malzemenin türüne bağlıdır.

* Virüs çok kırılgandır; onu koruyan tek şey ince bir dış yağ tabakasıdır.

Bu yüzden herhangi bir sabun veya deterjan en iyi çözümdür, çünkü köpük yağı keser (bu nedenle çok fazla köpük yapmak için 20 saniye veya daha fazla süre için çok fazla ovmanız gerekir)

Yağ tabakasını eriterek, protein molekülü kendi kendine dağılır ve parçalanır.

 * ISI yağ eritir- bu yüzden ellerinizi, kıyafetlerinizi ve her şeyi yıkamak için 25 derecenin üzerinde su kullanmak çok iyidir.

Ek olarak, sıcak su daha fazla köpük yapar ve bu da daha da kullanışlı hale getirir.

* Alkol veya%65'in üzerinde alkol içeren herhangi bir karışım HERHANGİ BİR YAĞ, özellikle virüsün dış lipit tabakasını çözer.

* 1 birim çamaşır suyu ve 5 birim su içeren herhangi bir karışım doğrudan proteini çözer ve içeriden ayırır.

* Oksijenli su sabun, alkol ve klordan çok sonra yardımcı olur, çünkü peroksit virüs proteinini çözer, ancak saf olarak kullanmanız gerekir ve cildinize zarar verir.

* BAKTERİSİT HİZMETİ YOKTUR. Virüs bakteri gibi canlı bir organizma değildir; * Canlı olmayanları antibiyotiklerle öldüremezsin. *

* Kullanılmış veya kullanılmamış giysileri, çarşafları veya giysileri ASLA sallamayın.

*3 saat (kumaş ve gözenekli) 4 saat (bakır, doğal antiseptik olduğu için) ve ahşap (tüm nemi giderdiği ve soyulmasına izin vermediği) arasında parçalanır. 24 saat (karton) 42 saat (metal) ve 72 saat (plastik)

Ancak textilleri silkelerseniz veya tüy mop kullanırsanız, virüs molekülleri 3 saate kadar havada uçar ve bu şekilde burnunuza yerleşebilir.

* Virüs molekülleri dış soğukta veya evlerde ve arabalarda klimalar gibi yapay soğukta çok kalır. Ayrıca, canlı kalmak için neme ve karanlığa ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle, nemlendirilmiş, kuru, sıcak ve parlak ortamlar daha hızlı bozulacaktır.

* İçerebilecek herhangi bir cismin üzerindeki UV IŞIĞI, virüs proteinini parçalamaktadır.

Örneğin, bir maskeyi dezenfekte etmek ve yeniden kullanmak için UV Işığı mükemmeldir. Ancak dikkatli olun, çünkü aynı zamanda ciltteki kollajeni (protein olan) parçalar, sonunda kırışıklıklara ve cilt kanserine neden olur.

* Virüs sağlıklı ciltlerden geçemez.

* Sirke yararlı DEĞİLDİR çünkü koruyucu yağ tabakasını bozmaz.

* Ne içki ne de votka hizmet vermektedir.

En güçlü votka %40 alkoldür ve %65'e ihtiyacınız vardır.

* Hizmet eden. %65 alkoldür.

* Alan ne kadar sınırlı olursa, virüsün konsantrasyonu o kadar fazla olur. Ne kadar açık veya doğal havalandırmalı o kadar az.

Molekülleri mikro çatlaklarda saklayabildikleri için, Eller KURUYSA bolca NEMLENDİRMELİSİNİZ. Nem ne kadar çok olursa o kadar iyidir.

* Ayrıca virüs tırnak altlarında gizlenebildiği için tırnakları kısa tutun.

 LÜTFEN! ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube