Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Kutsal Kase: Beyin Kullanma Kılavuzu

Merhabalar;

Sevgili ideal haber okuyucuları kullanmasını bilmediğimiz bir makinadan etkin ve verimli sonuç almamız mümkün mü? 

Elbetteki hayır. 

Bugüne kadar ki tüm eğitim-öğretim sistemlerinde bizden hep başarılı olmamızı beklediler. Ancak hiçbir zaman bunun “nasıl” ını bize sunmalılar. İşte tamda bu noktada şimdi sizlerle Beyin Kullanım Kılavuzunu paylaşacağım.

Bilmenizi isterim ki;

“Beyin mükemmel bir köle berbat bir efendidir.” Mustafa KILINÇ

Beynin iki yarısı vardır. Sol taraf ve sağ taraf. Her bir yarımkürenin özel yeteneklerini anlayabilmek için zihinsel gücünüzü daha etkin kullanabilmelisiniz ki, sağ ve sol beyin fonksiyonlarının dengesini oluşturabilesiniz.

SAĞ BEYİN:

Sağ taraf; yaratıcılık, kalıpları fark etme, sentez etme şekilleri, yerleri, uzaklıkları çok iyi anlayabilme özelliğine sahiptir. Çok fazla veriyi bilinçli herhangi bir çaba sarf etmeden, anlamlandırmadan ya da çözümler bulmaya çalışmadan otomatik olarak tutabilme kabiliyetine sahiptir.

“Ben bu kişiyi daha önce bir yerde görmüştüm” dediğimizde duygular sağ beyne gelmektedir. Sağ beyin anlamlandırmaz. “İçgüdülerinize” güvenmek, “sezgilerinize” güvenmek, sağ beyninize gelen duygulardır.

Sağ beynimiz;

- Sözel olmayan; sözcüklerden ziyade imajlarla ve hayallerle çalışır.

- Müzikal: Müzikal yetenek ve müziğe tepki verebilme kabiliyeti sol beyinde olmasına rağmen sağ beyin tahminidir.

- Hayal gücü; fanteziler, hikâyeler, nasıl rol yapılacağını bilir.

Doğrusal olmayan; problemleri bütünsel olarak görebilir, sezgi sıçrayışlarında bulunabilir. Büyük problemleri bir anda değerlendirebilir.

Yüzleri hatırlayabilir, özellikleri “bir bütün” olarak görebilir.

Rüya görme; rüyalarımız temel olarak sağ beynin bir fonksiyonudur.

Ruhsal boyut; ibadet, dua ve mistik şeylerle uğraşır.

BİLİNÇSİZLİK: Bilinçsiz şekilde olan düşünce ve çok kolay ifade edilemeyen duygular sağ beynin fonksiyonudur.

SOL BEYİN:

Sol taraf; doğrusal, mantıklı ve analitik olup beynin dil merkezini içerir. Sol beyin temel olarak analitik (aşama aşama mantıksal sıra izlenen) işleri idare eder. Mantıksal yollar, bağlantılar, anlamlandırmalar sol beyin fonksiyonudur.

Sol beynimiz;

- Sözel olan: Konuşmayı, okuyup yazabilmemizi kontrol eder. Olayları hatırlar, isimleri hafızaya kaydeder ve onları nasıl telaffuz edeceğimizi bilir.

Analitik: Mantıksal ve analitik kısımdır. Olayları rasyonel bir şekilde değerlendirir.

Matematiksel: Rakamları ve sembolleri anlar, ileri seviyede matematiksel ve hesaplamaya yönelik işlemlere öncelik verir.

Vücudumuzun sağ tarafındaki hareketleri kontrol eder.

Bizim her iki yarımküredeki bilinçli zihnimizi ve bilinçdışı zihnimizi bilmeye ve onları başarmak istediğimiz amaca ulaşmada birlikte kullanmaya ihtiyacımız vardır.

BİLİNÇLİ ZİHİN: Bilinçli zihniniz; hesap yapmak, karşılaştırmak, değerlendirme yapmak gibi birçok etkileyici unsurla bağlantılı fonksiyonu yerine getirir. Bilinçli zihin TEK sistemlidir.

BİLİNÇDIŞI ZİHİN: Düşünmez sadece yapar. Hızlı karar verir. Bilinçdışı en basit anlamıyla vücudu hareket etmeye yönlendirir. Genellikle güçlüdür. Değişmesi zordur. Bilinçli zihnin derinliklerinde yer alır ve kişinin eski hareketlerinde gizlidir. Fikirlerini rasyonel bir şekilde dile getirmez. Yalnızca davranış kalıplarıyla tepki gösterir. Bilinçdışı zihnimiz ŞİMDİYLE ilgilenir. Bilinçdışı zihnimiz SERTTİR. Bilinç ise ESNEK… Bilinçdışı zihnimiz negatif bilgilere karşı hassastır.

Bilinçli olarak bilinmeyene doğru yürümek zordur.

Bilinçli zihinle belirlediğimiz bir hedefimiz olur. Kilo vermek, işe girmek ya da davranışlarımızda değişiklik yapmak gibi… Söylemek kolay ancak harekete geçmek ve yapmak zordur. Çünkü bilinçdışı zihne, sınırlarımızı esnetmek riskli gözükür. Dolayısıyla bu değişimin fikri bile kendinizi kötü hissetmenize sebep olur. Korku, heyecan, belki de panik…

“Bazen yalnızca duymak istediklerinizi duyar, görmek istediklerinizi görürsünüz. Bunu da bilerek yapmazsınız. Tüm bunları sizin yerinize beyniniz yapar.”

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube