Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

MHP YÖNETİMİNE ÜMİT ÖZDAĞ BARKODU

NLP Uzmanları Dernek başkanı ve Siyasi Koç Mustafa KILINÇ MHP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Ümit Özdağ’ın istifasıyla ilgili siyasi koçluk çerçevesinde kendini gerçekleştiren kişi davranış kalıbı açıklamasında bulundu.

KENDİNİ GERÇEKLEŞTİREN KİŞİ DAVRANIŞ KALIBI
MHP içinde Kurultay hazırlığı yapan Koray Aydın, Sinan Oğan ve Meral Akşener’e İl, İlçe ve Delegelerden destek sürerken kendini gerçekleştiren bir davranış kalıbı da Sn. Ümit Özdağ’dan geldi. NLP Lideri Mustafa KILINÇ’ın, Sn. Ümit Özdağ’ın istifasına ilişkin yaptığı açıklama şöyle:
Mhp Yönetiminden istifa eden Sn. Ümit Özdağ’ın yaptığı istifa davranışının bilinçaltı barkodlarına baktığınızda kendini gerçekleştiren kişi davranış kalıbını görürsünüz. Sn. Ümit Özdağ, Genel Başkanı Yardımcılığı ve MHP Liderine yakınlığına sıkı sıkıya sarılmayı bırakmış ve gereğini yapmıştır.
Liderlik ya da lider yöneticilik “başkalarına görünmeyeni görebilme vizyonuna sahip olmakla ilgilidir” diyen KILINÇ MHP yönetimi karanlıkta göz kırpmaktadır. Sadece “Ben dedim” oldu modeli ile liderlik olmaz. Nitekim sonuçlar ortada, başarı ölçülebilen bir kavramdır.
MHP yönetimi Haziran seçimlerinde elde ettiği yükseliş çizgisinden çok kısa bir zaman dilimi içerisinde muhteşem bir dönüş ile gerçek başarı noktasını ortaya koymuştur.

“NİYET MEKTUBU”
MHP yönetimi Sn. Ümit Özdağ’ın istifasının kabul edileceğini açıklamış. Niçin çünkü lider diktesine uyum sağlamadığı için. Bu açıklama inanın kamu oyunda hiçbir yankı uyandırmaz.

Sn. DEVLET BAHÇELİ’NİN TERS ÇABA DAVRANIŞ KALIBI
MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli’nin muhaliflerin Kurultay istemesinden sonraki süreçte yapmış olduğu açıklamalar, eylemler, tamamen ters çaba kuralına hizmet etmektedir. Bu çaba kendisini istediği noktaya götürmekten çok uzaktır. Etrafında yer alan aklıselim insanların bu ters çaba girdabına girmiş olmaları hayret verici doğrusu.

MHP YÖNETİMİ “HERŞEY BAĞLAMINA GÖRE DEĞİŞİR” DİYOR
Muhaliflerin delegelerden almış oldukları imzaları yok hükmünde sayan, dilekçeleri kabul etmeyen ve Adliye binasının yolunu gösteren yönetim, kendi bakış açılarına ve gerçekçi yaklaşımlarda bulunan Sn. Ümit Özdağ’ın dilekçesini hemen nasıl işleme alıyor?

NEREYE KADAR İL-İLÇE FESİHLERİ
MHP yönetiminin kendilerine sorması gereken temel soru şudur:
-Görevden aldığımız İl-İlçe Başkanları ve yönetimi gerçekten bu kadar kötü müydü?
-Madem ki evet, onları kim atadı? Kim destekledi? Ne oldu şimdi?
-Hatırlamanızı isterim ki; gerçek liderlik ekip yetiştirmektir. Uygun adım marş yürüyen ekibe sahip olmaktır.

AMAÇ MUHALEFET OLARAK KALMA ÇABASI
Bir Siyasi Koç olarak mevcut MHP yönetiminin bu ülkede iktidar olmak, millete hizmet etmek gibi bir niyeti yoktur. Bu amaçla söylenen tüm açıklamalar Kamuoyuna sunulan hikayelerdir. Gerçekler sadece söylemlerde olmaz. Eylemlerde olur.
Mevcut durum açıkça ortada iken, delegeler, İller, İlçeler ve Vekiller arasında bile değişim istenirken yönetimin “bırakmaya” yeterliliği olmadığı açıktır.
MHP yönetimi gerçek sorumluluklarını yerine getirmek ve etmiş oldukları yeminin hakkını yerine getirmek istiyorlarsa:
-Mevcut durumu tüm çıplaklığı ile değerlendirmeli,
-Bu güne kadar Kurultayla ilgili talep yokken bu noktaya getiren mevcut durumu ”önyargısız” olarak, konuşmalı ve yapılması gerekenleri yapmalı,
-Ötekileştirmeden size ve bana karşı ayırımı yapmadan İl-İlçe, delegelerin sesine kulak vermeli,
-AKP-CHP’ye eleştirip muhalefet ettiği konularda tutarsızlığı bırakıp tutarlı olmalıdır,
-Bazen bir şeyleri bırakmak gerekir. Büyük amaç noktasında gerçekten “MHP” nereye gidiyor bunu kendilerine sormalıdır,
-Farklı bakış açılarına tahammül edemeyen “MHP” yönetimi kamuoyunda hak ettiği karşılığı alamayacağını bilmelidir.
-İletişimin anlamı aldığınız tepkidir. Önyargısız olarak MHP’nin halktan, yazılı, görsel basından, diğer siyasi partilerden, STK’lardan aldığı tepki sizce nasıl? Hak ettiği tepkiyi, karşılığı aldığını söyleyebilir misiniz?

RAKAMLARIN GÜCÜ
Sanal alemlerden gerçek alemlere geldiğimizde alınan oy, sandalye dağılımı, uygun adım yürüyen ekip, biz bilinci rakamlarınız size ne söylüyor?
Sn. Ümit Özdağ’a MHP yönetimi tepki, göstermek yerine teşekkür etmelidir. Geleceğe giden yolda aklın yolu birdir.

MUSTAFA KILINÇ

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube