Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

MS’DE SUÇLU BİR PROTEİN OLABİLİR

Multiple Skleroz (MS) hastalığının nedenini bulmak konusunda bilim dünyasında önemli bir adım atıldı. BBC Türkçe’ye göre İngiltere’de bulunan Exeter Üniversitesi Kanada’da bulunan Alberta Üniversitesinden araştırmacılar Rab32 adındaki proteinin MS hastalıklarının beyinlerinde yüksek oranda bulunduğunu keşfetti. Sağlıklı beyin hücrelerinde ise Rab32 proteininin görünür bir oranda olmadığı kaydedildi. 

MS hastalığında vücudun kendi savunma sisteminin saldırması yüzünden sinirlerin etrafında bulunan miyelin denen yalıtıcı madde zarar görüyor. Elektrik kablolarının etrafındaki plastik gibi sinirlerde miyelin denen bir protein ile çevrili. Ancak MS hastalığı sinirlerin etrafındaki miyelinin zarar görmesine neden oluyor ve elektrik uyarılarının vücuda iletilmesi zorlaşıyor. Böylece sinirlerin uyarıları iletme kabiliyeti azalıyor; bu da beynin zarar görmesine, kan, oksijen ve doku yapımında azalmaya neden oluyor. 

Semptomlar yorgunluk, denge kaybı, kas spazmı, hareket sorunları, acı ve konuşma ile ilgili sorunlar olarak kendini gösteriyor. 

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube