Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Mustafa KILINÇ ile Kişisel Memnuniyet İçin İleri Düzeyde Koçluk Becerileri

Genel olarak çoğu müşteri, daha mutlu ve daha huzurlu olabilmek için koçlara başvurur. Müşteriler, bunu farklı şekillerde belirtirler, "iş hayatımda değişiklik yapmak istiyorum." "Daha iyi bir yönetici olmak istiyorum," veya "Daha iyi organize olmak istiyorum," gibi ifadeler bunlara örnek olabilir. Müşteriler gerçekte, "Kendimi daha huzurlu hissetmek istiyorum", "Omuzlarımdaki yükten kurtulmak istiyorum" ve "Tam anlamıyla mutlu olmak istiyorum," demektedirler. Ayrıca, müşterilerin kendilerinden ve hayatlarından hoşnut olma düzeyleri ile belirledikleri hedeflere ulaşmayı başarma becerileri arasında önemli ve gerçek bir bağ olduğunu da gördük.

Bugüne dek, öğrendiğiniz her koçluk becerisi, müşterinin ne istediğini, hangi noktada olmak istediğini ve oraya nasıl ulaşacağını keşfetmesine yardım etmekle ilgiliydi. Bu modüldeki ileri düzey beceriler, daha 6nce öğrendiğiniz becerilerle birleşecektir. Bu beceriler müşterilerin, kariyer değiştirmek gibi, "dış dünyayla" ilgili hedefleri üzerinde çalışırken, kişisel memnuniyeti üzerinde daha derin ve anlamlı bir biçimde çalışmasına yardımcı olacak araçları size sağlayacaktır.

Bu modülde ileri düzey koçluk becerilerini dört alanda inceleyeceksiniz: Huzur, mutluluk, tutku ve bizim "sihirli bir hayat yaşamak" dediğimiz alan. Her alanda müşteriler için kullanabileceğiniz değerlendirmeler, egzersizler ve hatta bazı oyunlar bulacaksınız. Bunlar sizin için, bu alanlarda müşterilerle bağlantı kurma ve onlara yardım etmede, temel oluşturacaklardır. Bu dersi tamamlayıp müşterilerinize koçluk yaptığınızda söz konusu alanda kendi araç ve düşüncelerinizi geliştirmenizi de umuyoruz.

Son olarak, her modülde olduğu gibi, iki uyarımız var. Öncelikle, bu alanlar üzerinde çalışmak bir müşteriyi düzeltmek değil, onun bu alanlar üzerinde çalışmayı istediğine dair alınan işaretlere cevap vermek demektir. İkinci olarak, tüm becerilerde olduğu gibi, bunlar otomatik veya rutin olarak kullanılmaz. Bu beceriler size, müşterilere cevap vermede daha büyük beceri kazandırmak amacını taşımaktadır.

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube