Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

NLP ÜSTATLARI

RICHARD BANDLER & JOHN GRINDER
WYATT WOODSMALL & MUSTAFA KILINÇ
ANTHONY ROBBINS

NLP ÜSTATLARINA BAKIŞ

NEURO LINGUISTIC PROGRAMLAMA


Biz Psikiyatrist, Psikolog olmadığımız gibi Teolog veya Kuramcıda değiliz. Şeylerin “gerçek” doğası hakkında hiçbir fikrimiz yoktur ve doğrunun ne olduğuyla fazla ilgilenmeyiz. NLP Üstadının işi sonuca ve yararlı tanımlara ulaşmaktır. İşte Richard Bandler ve John Grinder NLP’nin kurucu ve üstatları böyle diyor. Bizlere doğru olan bir şeyler değil yararlı olan şeyler sunuyorlar. Richard Bandler bir konferansında katılımcılarına şöyle sormuştur.

FARE ile İNSAN arasındaki gerçek Farklılık Nedir?


Sizce böyle bir soruyu katılımcılar nasıl bir cevap vermiş olabilir?

NLP(Neuro Linguistic Programming) in ilk yıllarından itibaren gelişimine destek veren “I N L P T A” merkezinin kurucu ve başkanlığını yürüten Wyatt Woodsmall ise insanların iş yaşamında başarılı olabilmeleri için davranış kalıplarının gücü üzerinde çalışmıştır.

Wyatt Woodsmall insanların işe ve iş dünyasına bakış açısını değiştirecek anahtar soru kalıpları Fark yaratmasını sağlamaktadır.

  • Kariyerinizde neler istiyorsunuz?
  • Bunlara sahip olmak size ne sağlayacak?
  • Şimdiki işinizi neden seçtiniz?
  • Bir işi iyi yaptığınızı nasıl anlarsınız?

İNSANLARIN DAVRANIŞ KALIPLARI
BİLDİRGESİ


Bütün insanlar alışkanlıklara bağlı yaratıklardır. Bu alışkanlıklar tutarlı davranış kalıplarına yol açar. Bu kalıplara davranış kalıpları denir.
Bütün sözlerimiz ve davranışlarımız bu davranış kalıplarını yansıtır.

Davranış Kalıpları iletişimi geliştirmek amacıyla kullanılabilir.

Davranış Kalıpları etki alanını genişletmek amacıyla kullanılabilir.

İnsanlar kendilerine göre düşünürler. Bize göre değil.

“Richard Bandler ve John Grinder”in kaleminden çıkan DEĞİŞİM İÇİN BEYNİNZİ KULLANIN ve PRENSLERE DÖNÜŞEN KURBAĞALAR’da NLP’nin sunduğu Kavramsal yaklaşımın enformasyon bilimi ve bilgisayar programcılığında sağlam temelleri vardır. Fakat bunun yanında, insanların canlı deneyimlerinin gözlenmesiyle de çok yakından ilişkilidir. NLP’deki her şeyi kendi deneyiminizle ya da başkalarını gözlemleyerek ilk elden doğrulayabilirsiniz.

“BEYNİNİZİ ÇALIŞTIRMAK” “BEYNİNİZİ KULLANMAK” yaşamınızın kontrolünü elinize almak ve değişim gerçekleştirmek…

Dünya NLP Uzman Eğitimcileri arasında yer alan Türkiye’nin İlk ve Tek NLP Uzman Eğitimcisi, Siyasi Koç Yazar ve NLP Uzmanları Dernek Başkanı olan Mustafa KILINÇ ise NLP’nin Türkiye’deki Lideri konumundadır.

Mustafa Kılınç Türkiye’de NLP’den; Eğitim, İş Dünyası, Kişisel Gelişim, Siyasi Arena gibi önemli alanlarda kullanılmasında öncülük etmiş ve etmeye de devam etmekte olan bir isimdir.

Mustafa Kılınç Türkiye’ye “NLP ile Etkin Koçluk”, “İçimizdeki Gerçek”, “NLP ile Başarının İç Oyunu” ve “ETKİN LİDERLİK” gibi dört eser ve çok sayıda makale kazandırmıştır.

“Liderlik Başkalarına Görünmeyeni Görebilme Vizyonuna Sahip Olabilmektir.” Diyen Mustafa Kılınç NLP bilimine hizmet etmeye devam etmektedir.

“SINIRSIZ GÜÇ” kitabıyla ve davranış kalıplarıyla NLP’nin gücünü ve kullanım alanlarını sunanlardan biriside Anthony Robbins’dir.
Anthony Robbins bir anlamda kişisel başarıda zirveye ulaşmanın yolunu göstermiştir.

Gerçek güç paylaşılır. Mutlak hakimiyet gerektirmez diyen Robbins, “Yaşantımızı değiştirebiliriz, Yapabiliriz, Sahip olabiliriz ve Tam istediğimiz gibi olabiliriz.” Diyerek uygulama ve NLP öncülüğüne devam etmektedir.

Sizde NLP biliminin sürdürülebilir gücü, başarısı ve teknolojisiyle içinizde ayağa kalkabilirsiniz. Şimdi Zamanı ve Şimdi Yeri…

 

Haber: EDİTÖR

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube