Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

ÖSYM Bir Kalemde 236 bin ‘Düşürdü’

Uğur Burak Aydın, 21 Temmuz’da LYS sonuçlarına baktığında büyük şok yaşadı.
Daha önce 403.717 olarak açıklanan YGS-2 puanı, LYS sonuç belgesinde 243.717’ye, başarı sırası da 40 binincilikten, 276 bininciliğe düşmüştü. Hemen ÖSYM’ye itiraz dilekçesi yazan Aydın, tercihlerini tamamladı. Ancak, itirazına hala cevap gelmedi.
UĞUR Burak Aydın, YGS sonuçları açıklandıktan sonra öğrencisi olduğu Bağcılardaki Dündar Uçar Lisesi Müdür Yardımcısı ile birlikte sonuç belgesini ÖSYM’nin internet sitesinden indirdi. Sonuçlara göre Aydın’ın YGS puanları şöyle sıralanmıştı: YGS-1: 374.862, YGS-2: 403.717, YGS-3: 381.706, YGS-4: 371.457, YGS-5: 374.436, YGS-6: 364.142. Puanlarında herhangi bir anormallik görmeyen Aydın, YGS’de şifre tartışmaları gündeme gelince sonuçları sürekli ÖSYM’nin sitesinden kontrol etti. LYS’ye girinceye kadar da herhangi bir değişiklik görmedi. Ancak LYS sonuçları açıklandıktan sonra büyük bir şok yaşadı. Çünkü, YGS sonuçlarının tamamında 100 puandan fazla düşüş vardı. Matematik-Fen öğrencisi olan Aydın’ı asıl ilgilendiren YGS-2 puanı 243.717’ye, başarı sırası da 40 bin 321’den, 276 bin 321’e düşmüştü.

“Bilseydim LYS’ye girmezdim”
YGS puanlarının üniversite tercihlerine yüzde 40 oranında etki ettiğini hatırlatarak vakit geçirmeden ÖSYM’ye itiraz dilekçesi yazdığını belirten Uğur Burak Aydın, “YGS sonuçları açıklandığında bu puanları aldığımı görseydim LYS’ye hiç girmezdim.” diyor.
Bu arada tercih işlemlerini tamamlayan Aydın, hayalini kurduğu Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nin de artık mümkün olmadığını söylüyor. Seçimlerini zorunlu olarak düşük gelen YGS puanlarına göre Jeoloji Mühendisliği’nden yana yaptığını belirten öğrenci, bir üniversiteye yerleşse de bu işin peşini bırakmayacağını söylüyor: “Herhangi bir üniversiteye yerleşmiş olmam sorunu çözmüyor. ÖSYM’den cevap alamazsam bütün yasal haklarımı kullanarak dava açacağım.”

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube