Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Sabahçılar Gece Kuşlarından Daha Üretken

Geceleri daha sessiz sakin oluyor, daha rahat çalışıyorum diyen gece kuşlarından mısınız? Muhtemelen sabahçılara göre daha mutsuz ve daha az üretkensiniz. Amerikan Psikoloji Derneği’nin yaptığı araştırmaya bakılırsa belki bundan sonra daha erken kalkmayı tercih edebilirsiniz.
Araştırmaya göre sabah erken saatte uyananlar, geç saatlere kadar ayakta kalan gece kuşlarına göre daha pozitif bir modda oluyorlar. Aynı araştırma sabahçıların, gece kuşlarına göre daha sağlıklı hissettiklerini de savunuyor.

Toronto Üniversitesi’nden araştırmacılar Renee Biss ve Lynn Hasher tarafından yürütülen çalışmada, çeşitli yaş ve uyku alışkanlıkları olan 700’den fazla yetişkin ile anket yapıldı. Araştırmaya katılan kişiler, gün boyunca çeşitli zamanlarda ruh hallerini ve aynı zamanda genel sağlık durumlarını bildirdiler.

İş yeri danışmanı Andrew Jensen, bazı insanların ‘yapılacaklar listesi’ni sabah hazırlamayı tercih ettiğini, fakat böyle yaptıklarında bu listeyle uğraşarak işyerinde zaman kaybettiklerini söylüyor. Sabahçılar ise ileriyi düşünüyor. Yapılacaklar listesini geceden hazırlamayı tercih ediyorlar. Planlarını yaptıkları için kafaları da rahat oluyor, böylece endişe etmeden, neyi nasıl yapacağını düşünmeden uyuyabiliyorlar. Bu da onlara daha kaliteli bir uyku sağlıyor.

Jensen’in dikkat çektiği bir başka nokta ise sabahçıların işe başlarken listelerindeki en zor şeyi seçmeleri. Bunun nedeni de sabahların onlar için en verimli zamanları olması. Erkenci oldukları için de ortalık hareketlenmeden işlerine konsantre olabiliyorlar.

Gece kuşu olmaktan sabahçılığa geçecek olanları ise zorlu bir mücadele bekliyor: Sabah çalan alarmı ertelemeden kalkmak! Jensen, başlarda erken kalkmanın zorlayacağını fakat bu duruma alıştıkça, gece 7-8 saat uyudukça, sabah kalktıklarında dinlenmiş ve enerji dolu olacaklarını söylüyor. Ofise gitmeden evdeki işleri toparlamak da cabası.

Kaynak: Inc.com

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube