Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Seçime Giden Yolda CHP’deki Zorunluluk Ne Getirecek

NLP Uzmanları Dernek Başkanı ve Türkiye’nin İlk Siyasi Koçu ünvanına sahip Mustafa Kılınç’la CHP’den değişimi konuştuk.

12 Haziran 2011’de yapılacak seçimler öncesinde Genel Başkanlar Milletvekili aday listelerini YSK’ya verdi. AK Parti ve MHP’de uç farklılıklar görülmezken CHP’de Değişimin gücü hissedilir.

Değişim Söylemi Eyleme Geçti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son dönemlerindeki “değişim ihtiyacı” söylemleri milletvekili adaylarını belirlerken etken oldu. Böylece CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu söylemlerindeki tutarlılığı kamuoyuna göstermiş oldu.

İnsanların Karar Vermesinde Tutarlılık Önemli Bir Etken
Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin “değişime, yeniliklere, gençleşmeye” ihtiyacı var söylemlerini Milletvekili adaylarını belirlerken yaşama geçirmesi seçmenlerin gözünde “Tutarlı olma” “Kararlı olma” noktasında önemli bir etken oluşturdu. Geçmişte CHP çatısı altında adeta CHP’nin omurgası konumuna gelmiş isimlere, eski ağır toplara yer vermemesi söylemlerinin arkasındaki inancın bir göstergesidir.

CHP’de Tasfiye mi? Zorunluluk mu? Tercih mi?
CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, “Sav ve ekibinin tasfiyesi”, Baykal’ın ise yalnız kalması olarak algılanan milletvekili liste tercihiyle ilgili olarak acaba bir zorunluluk mu? hissetmişti. Yoksa bu yaklaşım kalıbı “eski”lerin tasfiyesi miydi? Bir Siyasi Koç olarak diyebilirim ki; insanların ne söylediğinden ziyade “NASIL” söylediği önemlidir. Bu kapsamda Bilinçaltı düzeyde baktığımızda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun içsel dünyasında oluşturduğu “İnanç”ların sonucunda ortaya çıkan Tasfiye değil, Zorunluluk değil, TERCİHTİR. Elbetteki siyasi bir partinin Genel Başkanı olarak Tercihini uygulayacaktır.

CHP’de Kadın Aday Değişimi
“109” isimle kadın aday sıralamasında diğer partileri geride bırakan CHP acaba bu değişim hareketini sahada Nasıl gösterecek? “Değişim Rüzgarları” beraberinde “direnç” kırılma noktalarını artırır. Eğer siz, bu noktaları dengeli bir şekilde tutamazsanız o zaman değişimden istediğiniz sonuçları alamazsınız. Her girdinin mutlaka bir çıktısı olacaktır. İstediğiniz çıktıları almak için sisteme hakim olmalısınız.

Değişimi yönetmek
“Liderlik başkalarına görünmeyeni görebilme vizyonuna sahip olabilmek demektir.”

“Mustafa Kılınç”

CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bunda sonraki süreçte stratejileri çok büyük önem kazanıyor. Çünkü, karar verip eyleme geçtikten sonra eski “Tercih etmediğiniz” yeni “Tercih Ettiğiniz” grubun kontrolünün sağlanması, iktidar hedefine doğru yönlendirilmesi, motivasyonun yükseltilmesi tamamen Sn. kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarının davranış ve söylemlerine bağlıdır. Bu nokta “devam” ya da “kopma” noktasının can damarıdır.

Gençleşen CHP’de Hedef İçin Eğitim Şart…!
“Değişme ve gençleşme” yolunda hızla ilerleyen CHP’de bence sahaya inmeden önce “Genç” kadronun eğitilmesi olmazsa olmazlardandır. Zaten CHP’deki mevcut organizasyon sorunu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.
Seçim yolunda ilerlerken “herkesin gözünü hedefe odaklaması” ona göre çalışması, konuşma dilini ve motivasyonunu yönetmesi bir lüks değil gerekliliktir.
Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençleşen kadroyu etkin bir şekilde yönlendirmesi ve yönetmesi “BAŞARI”, şimdi olduğu gibi özgür bırakmasının sonucu ise “BAŞARISIZLIK” olacaktır.

SAV ve Ekibinin Tasfiyesinde Sarmal Etki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tercihiyle liste dışında kalan “Sav ve Ekibinin tasfiyesi” Baykal’ın ise yalnız başına kalması sonrasında Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun kopma, sabotaj ve motivasyon sorunlarına karşı dikkatli olması gerekmektedir. Seçime giden yolda; insanları harekete geçiren ya da geriye çeken en önemli unsur DUYGULAR’dır. Bunları doğru yönlendiremez ve yönetemezseniz bu konuda kimleri? Neyi? Nasıl) ve ne zaman yapacağını planlamazsanız o zaman eski liste dışı bırakılan kişilere yönelik yaklaşım ve kararlarınız Testere etkisi oluşturur.

Seçime doğru Değişen – Gençleşen CHP’de Lidere Düşenler
Türkiye’nin İlk ve Tek NLP Siyasi Koçu Mustafa Kılınç’a göre; seçim yolunda CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapması gerekenleri şöyle sıraladı.

  1. Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, seçime giden yolda kendisinin gördüğü, duyduğu ve hissettiği, hedefleri, kurmaylarına göstermesi,
  2. Her bir kurmayının ve milletvekili adayının “Seçim” stratejilerini, söylemlerini, hedeflerini vb. gibi hususları bilmesini sağlaması,
  3. Güvenli bir duruş, istikrarlı ve tutarlı yaklaşım kalıbının herkes tarafından özümsendiğinden emin olması,
  4. Çok çalışkan, prensipli, sonuç odaklı, tek başına çalışan, üreten lider yerine; hedef gösteren, kurmaylarını üretmeye, çalıştırmaya yönelik liderlik kalıbını kullanması,
  5. Organizasyon konusundaki eksikliklerin giderilmesini sağlaması,
  6. Söylemlerindeki “BEN” yerine, “Benim adım Kemal”, “Ben yaparım” yerine “BİZ” kelimesini kullanması CHP ve ekibi açısından daha olumlu olacaktır.

Haber: Editör

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube