Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Sihirli Özgüven Modeli

Çocukların kendilerini değerlendirmede sizi örnek aldıklarını biliyor muydunuz? Evet, tabi ki biliyordunuz. Peki, bu hususa hiç dikkat ettiniz mi?

Siz kendinizi affetmek için gerekli özgüvene sahipseniz, onlarda kendilerini affetmeyi öğrenir. Siz kendinizi korumak ve sınırlamalar koymak için gerekli özgüvene sahipseniz, çocuklarınız sizi örnek alır. Onlarda sınırlamalar koymayı ve kendilerini korumayı öğrenirler.

Sihirli özgüven modeli sunmak demek, kendinize ve temel gereksinimlerinize özen gösterecek kadar değer vermek demektir. Kendinizi önemsiz görüp son sıraya yerleştirir.

Çocuklarınız için kendinizi feda etmeyi alışkanlık haline getirirseniz, onlara da başkalarına hizmet ettikleri oranda değerli olduklarını öğretmiş olursunuz. Onlara sizi kullanmayı, sonra başkaları tarafından kullanılmayı öğretirsiniz. Tutarlı, destekleyici sınırlar koymak ve kendinizi gerekenden fazla yüklenmekten korumanız, çocuğunuza çevrenizdekilere herkesin önemli olduğu, her bireyin doğuştan gereksinimleri olduğu mesajını verir. Sonuçta her birey özel ve eşsizdir.

İnsanlar parmaklar kadar benzer izleri kadar farklıdır. Bize düşen tek şey bu hayat bizim. Bu hayatı güzelleştirecek. Olan bizleriz. Bizim kendimize yüklediğimiz yeterlilik hissi bizi ya özgüvenli ya da özgüvensiz yapacaktır. Bilin ki; özgüven kişinin içinden gelir. Dıştan kaynaklı değildir. Her durum ve şartta kişinin kendini yeterli hissetme halidir. Şimdi kendinizi yeterli hissetmek için hazır mısınız? içimizde lütfen kendini yeterli hissetmeyenler varsa ayağa kalksın…

İnsanlar parmaklar kadar benzer, izleri kadar farklıdır.

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube