Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Sınav kaygılarını bu teknikle çözebilirsiniz

Merhabalar sevgili idealhaber.com okuyucularımız.

Sizi bu hafta yaşam yolculuğundaki iş dünyası eğitim-öğretim arenası, kişisel değişim ve gelişim alanında çok güçlü bir bilim dalı olan Neuro Linguistic Programming (NLP) Duyusal Algı Programlama (DAP) teknik ve değişimleriyle tanıştıracağım.

Başarı ölçülebilir. Bulunduğunuz nokta ile gitmek istediğiniz yere gitmenizi engelleyen parçalardan kurtulduğunuzda amacınıza ulaşırsanız.

Sınav Kaygıları

Yaşamın her alanı bir sınavdır. YGS, LYS TEOG, UDS vb. gibi sınavlara hazırlanın öğrencilerdeki “Sınav Kaygısı” başarıyı nasıl etkiliyor? Elbetteki olumsuz. Sınav kaygısının, sınav heyecanının olduğu bir bireyin sakin ve dizgin bir zihne sahip olması mümkün mü? Sizce. İçsel dünyasında kaygı, korku, heyecan hisseden bir birey ancak bu duyguların altında ezilir. Ne kadar çalıştığınızın hangi koleje gittiğiniz, hangi ünlü hocalardan ders aldığınızın da bir önemi yoktur aslında.

Asıl önemli olan başarılı olmanızı engelleyen “Kaygı, heyecan, korku vb.” gibi duygulardan “Bilinçaltı düzeyde” kurtulmaktır. İşte o zaman başarıların hazzını yaşamaya başlarsınız. Düşünce, duygu ve davranışlarınız ancak sizin gücünüz oranında size hizmet edeceklerdir.

“Beyin; iki kulağınızın arasında amaç odaklı biyolojik bir bilgisayardır. Neden onu yepyeni bir gelecek yaratmak için kullanmıyorsunuz?” Mustafa KILINÇ 

Sınav kaygısından kurtulmak mümkün mü?

Bu soruyu ben “20” yıl önce sormuştum. Başarıya engelleyen, sınav kaygısı ve sınav heyecanını yok etmek mümkün müdür diye? Ben sorumun cevabını almakla kalmadım. “14” yıldır sahada sınav kaygılarını bilinçaltı düzeyde siliyorum. Evet yanlış okumadınız. Kaygı ve heyecan duygularınızı bilinçaltı düzeyde SİLİYORUM!'

İlaç-hipnoz-telkin ve hikaye yok!

Sınav kaygılarınızdan kurtulmak sakin, dingin bir “düşünce+duygu+davranış” üçgenine sahip olmak için ilaç, hipnoz, telkin ve geçmiş hikayelerinize ihtiyacınız yok. Sadece bilinçaltınızın gücüne ve NLPDAP tekniklerine ihtiyacınız var. Duygusal Algı Programlama teknik bütünlüğünde başarılı olmanızı engelleyen her türlü özgüven, kaygı, heyecan, odaklanma, eleştirel içsel ses, isteksizlik ve bıkkınlık, bakarkörlük, başarılı olma korkusu vb. gibi sorunlarınızdan kurtulmak mümkün.

Beyninizin kullanım kılavuzuna sahip olmadığınızda karanlıkta göz kırmaya devam edersiniz.

“Tembellik; sadece bir hikayedir. Kendimizin nasıl olduğuna dair hikayeler uydurmaya bayılırız. Bu hikayelerin hepsi kısa sürede bir zincir halen gelirler. Oysa ki gerçek keyif ve başarı hikayede değil eylemdedir.” Mustafa KILINÇ

"Seçim"

Kişilerin yaşam yolculuğunda her zaman seçim hakları vardır. Bazıları bunu kullanır seçer. Bazıları ise birilerinin seçimine katlanır. Ya siz karar verirsiniz ya da başkaları sizin adınıza karar verir.

Eğitim öğretim yolculuğunda iken seçimlerinizin sorumluluğunu alın. Bu hayatı nasıl yaşamak istediğiniz tamamen size bağlı.

“Bilmenizi isterim ki; düşünceleriniz yaşam öykünüzü yazıyor.” Mustafa KILINÇ

Hayatta, başarısız, mutsuz, zor şartlarda çalışan, ekonomik sıkıntı çeken, isteklerini gerçekleştiremeyen ya da çok zorlanan, hakettiği şeyi ve saygıyı göremeyen bir birey olmak ister misiniz? Cevabınız EVET’mi, HAYIR’mı elbetteki hayır değil mi?

Peki,  hayatta, başarılı, mutlu, ekonomik özgürlüğe ve kariyere sahip, hakettiği sevgi ve saygıyı gören bir birey olmak ister misiniz?

Bunların ikisi de mümkün. Sonucu belirleyecek olan tek kişi var “Siz.” Siz hangisini ister ve hangisine yatırım yaparsanız “O” hayat sizin olacaktır.

“Hemen başlamazsanız, hayatınızı dalgada savrulan bir yaprak gibi yaşarsınız.” Mustafa KILINÇ

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube